بانک اول
پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ 28 May2020

سرپیچی برخی بانک‌ها از مصوبه تعلیق سه‌ماهه بازپرداخت وام‌ها؛ بانک مرکزی با مدیران متخلف برخورد کند

بانک اول - قاضی زاده هاشمی عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: تمام بانک ها ملزم به اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار درباره تعلیق سه ماهه بازپرداخت تسهیلات هستند و اگر بانکی از اجرای این مصوبه سر باز زدند، قطعا متخلف بوده و باید با مدیران آن برخورد جدی شود.

به اشتراک بگذارید:

۱۱ فروردین ۱۳۹۹  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول ، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عضو هیأت رئیسه مجلس در واکنش به عدم همکاری برخی بانک ها در اجرای بخشنامه بانک مرکزی برای تعلیق سه ماهه پرداخت اقساط بانکی، گفت: رئیس کل بانک مرکزی اخیرا در مصاحبه ای اعلام کرد که طی مصوبه و بخشنامه رسمی به تمام بانک ها اعلام شده که بازپرداخت تسهیلات به مدت سه ماه تعلیق خواهد شد تا مردم از شرایط کنونی اقتصاد کشور تحت تأثیر شیوع بیماری کرونا خارج شوند.

 

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مشکلات کشور ما این است که مسئولان قبل از ایجاد زیرساخت های اجرایی یک طرح و برنامه، مصاحبه می کنند، این در حالی است که یک طرح باید نخست اجرایی و پیاده سازی شود و در گام بعدی، برای بهره مندی مردم از آن طرح، اطلاع رسانی صورت گیرد.

وی افزود: اجرایی نشدن مصوبه تعلیق سه ماهه بازپرداخت تسهیلات از سوی برخی بانک ها نشان دهنده  عدم اقتدار بانک مرکزی است، از این رو به نظر می رسد که این نهاد قبل از اطلاع رسانی درباره اقدامات خود، باید زیرساخت های اجرای آن را ایجاد کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس افزود: تمام بانک ها ملزم به اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار درباره تعلیق سه ماهه بازپرداخت تسهیلات هستند و اگر بانکی از اجرای این مصوبه سر باز زدند، قطعا متخلف بوده و باید با مدیران آن برخورد جدی شود.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
دریافت شماره شبای همه بانکها
همراه بانک تمام بانکهای کشود+ دانلود
ثبت نام وام ازدواج
logo-samandehi