خبر خوش تامین اجتماعی برای منتظران همسان‌سازی/ تعیین تکلیف واگذاری سهام ۲۰ شرکت به سازمان تامین اجتماعی وسهامدار شدن بازنشستگان

بانک اول - عضو کارگری هیات امنای سازمان تامین اجتماعی از تصمیم دولت برای پرداخت بخشی از بدهی سازمان تامین اجتماعی در قالب واگذاری سهام ۲۰ شرکت خبر داد.

به اشتراک بگذارید:

۲۶ مه ۲۰۲۰  خبر ۲ دیدگاه

به گزارش بانک اول «اکبر شوکت» در گفتگو با ایلنا، با بیان اینکه دولت تصمیم گرفته درصدی از سهام ۲۰ شرکت را به سازمان تامین اجتماعی واگذار کند، گفت: بنابر تصمیم دولت و توافق با سازمان تامین اجتماعی قرار شد که سهام‌ها به فروش برسند؛ منابعی هم که از این محل به دست می‌آید صرف اجرای همسان‌سازی می‌شود.

وی با بیان اینکه این تصمیم باید در هیئت دولت تایید شود، گفت: باتوجه به اینکه هیئت دولت روزهای چهارشنبه تشکیل جلسه می‌دهد انتظار داریم که تکلیف واگذاری سهام این ۲۰ شرکت مشخص شود. همچنین باتوجه به اینکه پیشنهاد افزایش ۲۱ درصدی مستمری بازنشستگان توسط سازمان به دولت ارسال شده است، انتظار می‌رود که تکلیف این موضوع هم در جلسه آتی هیات دولت روشن شود.

 

عضو کارگری هیات امنای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این ۲۰ شرکت جز شرکت‌های ارزشمند دولت هستند، گفت: آنها بیشتر شامل معادنِ فلزات و کارخانه‌جات تولید فلزات می‌شوند. فهرست این شرکت‌ها مشخص شده است و تنها منتظر تصمیم نهایی دولت هستیم.

 

وی با بیان اینکه البته می‌توان به‌جای فروش سهام و نقد کردن، آنها را در اختیار بازنشستگان گذاشت، گفت: اینگونه بازنشستگان می‌توانند از سود سهام بهره‌مند شوند؛ البته این منوط به توافق کانون‌های بازنشستگان با سازمان تامین اجتماعی است.

 

شوکت افزود: فایده این کار این است که هم بازنشستگان سهام‌دار می‌شوند و هم اینکه حجم بزرگی از نقدینگی که ایجاد تورم می‌کند وارد اقتصاد نمی‌شود؛ ضمن اینکه دولت هم بخشی از بدهی خود را می‌پردازد؛ بدهی که به حدود دویست و هفتاد هزار میلیارد تومان می‌رسد.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید

ُسیدعلیرضاسجادی سجادی چهار شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۴:۵۴

۰

سلام حقوق مستمربگیران کار افتاده تامین اجتماعی خیلی کم است باید اضاف بشودبااین تحریم اقتصادی که دشمن درست کرد خیلی مشکل شده زندگی فکری بشودوسایل زندگی گران شده حقوق کم است باسختی زندگی می کنیم

محسن رضاپور سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲

۰

خوب تکلیف ما بازنشسته هائیکه حقوقمون بالاتر از حداقل هست چی میشه چند درصد اضافه میشه .اگر که ار از نرخ تورم کمتر باشه یعنی ۴۱ درصد واقعا در حقمون اجعاف شده چون سایرین ۷۳ درصد اضافه شد و تورم بشدت رفت بالا و ماهم تاوان اضافه ۷۳ درصدیها رو باید بدهیم

بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
دریافت شماره شبای همه بانکها
logo-samandehi