یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 20 January2019
فهرست

یارانه این افراد از سال ۹۷ قطع می‌شود

بانک اول - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی پیشنهاد دولت درباره هدفمندی یارانه‌ها در لایحه بودجه سال ۹۷ را تشریح کرد.

به اشتراک بگذارید:

۲۰ آذر ۱۳۹۶  خبر ۲ دیدگاه

به گزارش بانک اول ، مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در تشریح بودجه سال ۹۷، اظهار داشت: با توجه به اینکه درآمدهای عمومی دولت در بودجه سال ۹۶ چندان محقق نشده لذا احتمال دارد دولت در بودجه سال ۹۷ سقف درآمدهای عمومی خود را افزایش ندهد و این درآمدها را در سقف معینی حفظ کند.

وی با بیان اینکه قرار است دولت درباره هدفمندی یارانه‌ها پیشنهادی را در بودجه مطرح کند، گفت: براساس این پیشنهاد قرار است مجلس و دولت درباره هدفمندی یارانه‌ها به یک فهم مشترکی برسند تا بتوانیم دهک‌های بالای جامعه را مدیریت کنیم و تعداد افرادی را که یارانه دریافت می‌کنند کاهش دهیم به‌گونه‌ای که ۱۵هزار میلیارد تومان از ۴۸هزار میلیارد تومان پرداخت یارانه نقدی کم شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با ابراز اینکه پیش از این فرمولی درباره حذف دهک‌های بالای جامعه از دریافت یارانه‌های نقدی از سوی قوه مقننه به قوه مجریه ارائه شده است، ادامه داد: در این فرمول تأکید شده بود که قضات، پزشکان، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و افرادی که درآمدی بیش از ۳ میلیون و پانصد هزار تومان دارند نباید یارانه نقدی دریافت کنند.

به نوشته تسنیم، لاهوتی درباره بودجه عمرانی در لایحه سال ۹۷، تصریح کرد: با توجه به محدودیت پولی که وجود دارد، قرار این بود که نقش بخش خصوصی را برای اتمام پروژه‌های عمرانی پررنگ کنیم و همچنین در بودجه سال ۹۷ راهکاری برای اتمام پروژه‌های عمرانی غیر از تکیه به منابع دولتی در نظر گرفته شود.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید

علیرضا حاجی زاده جمعه ۲۴ آذر۱۳۹۶ - ۳:۱۹

۰

از یک نظر اگه حذف یارانه ی افرادیکه بالای سه میلیون حقوق میگیرن مثل قضات و پزشکان انجام بشه مشکلی ایجاد نمیشه و تعادل تو جامعه یکمی برقرار میشه ولی بطور کلی دولت با این گرونی و افزایش قیمتها سفره مردمو کوچیک تر کرده

بنیامین رزم دوشنبه ۲۰ آذر۱۳۹۶ - ۱:۳۷

۰

دیگه بیاین مثل قدیما هر چی مردم درآمد دارن هم ازشون بگیرین تا از گرسنگی بمیرن راحت بشین از دست مردم اونوقت بشینین برای خودتون حکومت کنین

وضعیت آب و هوا
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
سایر شهرها
اوقات شرعی

logo-samandehi