یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 20 January2019
فهرست

جزییات نشست سیف با نمایندگان/ تعیین تکلیف ۹۰ درصد سپرده‌گذاران

بانک اول - عضو هیات رییسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، گفت: روالی که پرداخت بدهی‌ها طی می‌کند معقول و منطقی بوده و بالای ۹۰ درصد بدهی سپرده گذاران زیر ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت شد.

به اشتراک بگذارید:

۰۱ بهمن ۱۳۹۶  خبر ۳ دیدگاه

به گزارش بانک اول به نقل از خانه ملت، جلیل رحیمی جهان آبادی با اشاره به حضور رییس کل بانک مرکزی در فراکسیون امید مجلس، گفت: صحبت های آقای سیف در این نشست چند محور داشت که محور نخست این نشست روند پرداخت سپرده های موسسه های مالی و اعتباری بود.

عضو فراکسیون امید مجلس، افزود: اگر روند پرداخت ها کُند است به این دلیل این بوده که باید ارزیابی از اموال این موسسات انجام شود و بر پایه آن این ارزیابی پرداخت صورت گیرد چرا که این پولی که پرداخت می شود باید به بیت المال بازگردانده شود.

وی با بیان اینکه بالای ۹۰ درصد بدهی سپرده گذاران زیر ۲۰۰ میلیون تومانی پرداخت شده است، ادامه داد: اگر بانک مرکزی به موسسه ای مجوز می دهد لزوما نباید بدهی های این موسسه را نیز پرداخت کند و بسیاری از افرادی که فشار می آورند اطلاعاتی از اینکه روند کار چگونه بوده است، ندارند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس، با بیان اینکه روالی که پرداخت بدهی ها طی می کند معقول و منطقی است، یادآور شد: بخشی از کار شناسایی اموال در اختیار بانک مرکزی و بخشی در اختیار قوه قضاییه است و بخشی از عدم هماهنگی بین دستگاه ها روند کار را کُند کرده است.

وی با اشاره به اینکه هر موسسه ای نباید اجازه داشته باشد که پول مردم را جمع کند، افزود: در مجوع سیاستی که اجازه داده که ده ها و صدها موسسه بدون حساب و کتاب در هر جایی شعبه بزنند اشتباه بود و در هیچ جای دنیا این همه موسسه وجود ندارد.

رحیمی جهان آبادی، افزود: لازم است مدیران دولتی که در گذشته به این افراد مجوز داده اند و بستر فعالیت این افراد را فراهم کرده اند پاسخگو باشند، چرا که در واقع این مدیران نیز تخلف کرده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه قوانین مرتبط بانکداری چند ایراد اساسی دارد، ادامه داد: قوانین حوزه بانکی مدرن و به روز نیست و دیگر زمان تشکیل صندوق های محلی گذشته است و باید از تجربه جهانی در حوزه بانک ها استفاده کرد و قوانین شفافی همانند پولشویی که به بانکداری کمک می کند، باید ارزیابی شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، تصریح کرد: براساس شرع سود ۲۵ و ۳۰ درصدی که در واقع ربا بوده حرام است، لذا زمانی که موسسات با ربا مردم را جذب می کنند در نهایت وضعیت اینگونه می شود و هرج و مرج بی نظمی در اعطای مجوزات و ربوی بودن سیستم ما را به اینجا رسانده است.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید

علیرضا دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۷:۴۸

۰

اینا نماینده هایین که قراره مدافع حق و حقوق ما باشند یا.... این موسسات اگه غیر مجاز بوده پس پلیس بیکار بود هر روز (قبل از این ماجراها) به اونا سرکشی و نظارت میکرد؟؟؟ این چه قانونیه که حق من رو ضایع میکنه؟؟؟ این چه نظام بانکیه؟؟؟ چرا در چهار سال گذشته این موسسات غیر مجاز نبودن؟؟؟ اینا ی شبه غیر مجاز شدن؟؟؟ سریع بعد انتخابات غیر مجاز شدن؟؟؟ چرا بانک مرکزی ۲۵ سال وقت نکرده به موسسه ثامن ائمه سرکشی کنه؟؟؟ چرا بانک مرکزی۱۶ سال وقت نداشته ی سری به موسسه افضل توس بزنه (البته ناگفته نماند که چند سال پیش چند موسسه دیگه در افضل ادغام شدن)؟؟؟ و...... و...... واقعا مگه کار بانک مرکزی جز این بوده که به این موسسات نظارت داشته باشه؟؟؟ آیا نظارت و رسیدگی به تخلف البته به گفته بعضی ها کار و وظیفخ نهاد های نظارتی همچون بانک مرکزی و .... یا نکنه نظارت کار مردم بوده و مردم خوب نظارت نکردن بر این موسسات ..... آیا کسی هست به من جواب بده؟؟ آیا کسی هست حق من رو که با خون دل با کارگری با شب نخوابی به برا ازدواج ام جمع کرده بودم بهم پس بده؟؟؟

pool دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶

۰

Droogh droogh drooogh. Be ma ham ke 40 milion dashtim faghat 26 toman dadan. Migan pool nist

محمد رضا یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۸:۰۶

۰

دروغ می گویند دروغ دروغ دروغ من امروز مورخه 1396/11/01 برای تسویه و دریافت مبلغ 55میلیون تومان که در موسسه فرشتگان سپرده گذاری نمودم و در قبال آن وام دریافت نمودم به شعبه کاسپین مشهد مراجعه کردم اولاً که مبلغ پرداختی به من درقبال سپرده 55 میلیونی را 26میلیون تومان اعلام کردند و گفتند که فعلاً پول نیست که گفتم پس مسئولین که می گویند هست گفتند دروغ منی گویند نیست اگر بود که ما پول ملت را می دادیم

وضعیت آب و هوا
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
سایر شهرها
اوقات شرعی

logo-samandehi