یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 20 January2019
فهرست

آخرین وضعیت ساماندهی ۶ موسسه مالی غیر مجاز + جدول

بانک اول - بر اساس بررسی‌های انجام شده، وضعیت ساماندهی ۶ موسسه مالی و اعتباری در مراحل پایانی خود قرار دارد.

به اشتراک بگذارید:

۱۳ بهمن ۱۳۹۶  خبر ۲ دیدگاه

به گزارش بانک اول به نقل از تسنیم سامان دهی موسسات مالی و اعتباری که بنا بر اعلام بانک مرکزی تعدادی از آنها به صورت  غیر مجاز در فضای پولی و بانکی کشور فعالیت کرده اند، به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود.

بر این اساس تا کنون کلیه سپرده گذاران تعاونی میزان، پس از انحلال در سال 94 توسط بانک مرکزی تعیین تکلیف شده‌اند و در تعاونی ثامن الحج 26 شعبه منحل نشده به فعالیت خود ادامه می‌دهند. به این ترتیب در این موسسه 99 درصد از حسابها و 75 درصد از کل سپرده‌های مشتریان تعیین تکلیف شده است.

گزارش مرکز پژوهشهای مجلس حکایت از آن دارد که در موسسه افضل توس بانک مرکزی اقدامات لازم را به منظور توقیف اموال و تعقیب کیفری مدیران تعاونی انجام داده است.

در موسسه فرشتگان نیز بعد از انتقال کلیه داراییها و بدهی‌ها به موسسه کاسپین و قصور هیئت مدیره وقت در مهلت قانونی مقرر، عزل و تعقیب قانونی متخلفان را در پی داشته است.

وضعیت هریک از موسسات 6 گانه در جداول زیر که از سوی مرکز پژوهشهای مجلس تدوین  شده، قابل مشاهده است.

 

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید

رضا به آبادی شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۵:۰۹

۰

با عرض سلام چند سوال ساده دارم 1_سرمایه اصلی و در حقیقت تنها سرمایه موسسات و بانکها پول مردم است چطور شده و در هیچ مرحله ای از اداره ،انحلال و مدیریت قبل و بعد از انحلال سپرده گذاران را دخالت نداده اند و تنها ما هستیم که ضرر کرده ایم.آیا چنانکه بانک مرکزی ادعا میکند سو مدیریت مدیران موجب تصمیم بانک مرکزی به انحلال شده چرا از جیب مردم باید خسارات احتمالی داده شود ??!!!

علیرضا ناصر دلشاد جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۶:۳۵

۰

لطفا فقط این شش موسسه نیسنت موسسه ثامن را زودتر وضعیتش روشن شود چون 8 ماه استدولتقول داده ولی خبذی نیست

وضعیت آب و هوا
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
سایر شهرها
اوقات شرعی

logo-samandehi