یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 20 January2019
فهرست

چراغ سبز به نرخ سود بانکی ۲۵ درصد!

بانک اول - در حالی که با تصمیم بانک مرکزی بانک ها از امروز پرداخت سود ۲۰ درصد به گواهی سپرده بانکی را آغاز کرده اند ، روزنامه قدس گفتگویی را با محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت انجام داده که در آن صحبت از نرخ سود بانکی ۲۵ درصد شده است.

به اشتراک بگذارید:

۲۸ بهمن ۱۳۹۶  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول در بخشی از این گفتگو آمده است:

عملاً بانک ها مصوبه 15 درصدی نرخ سود بانکی را رعایت نمی کنند و با ترفند های مختلف حتی بانک های دولتی هم همچنان سود 20 درصد را به سپرده ها می دهند. از سوی دیگر، تنها در چند هفته اخیر ارزش پولی که در دست مردم بوده به نسبت ارز بیش از 25 درصد کاهش پیدا کرده است. در این شرایط طرح بانک مرکزی می تواند رغبتی در مردم ایجاد کند؟

من فکر نمی کنم پرداخت سود به صورت عام در بانکها بیش از 15 درصد باشــد و رسماً بانک ها سود بالاتر بدهند.

 

 اما رسماً این کار را می کنند. برخی بانک های دولتی مشروط بر اینکه میزان سپرده مردم از رقم معینی بالاتر باشد حتی به حساب روزشمار هم سود نزدیک به 20 درصد می دهند.

پس اجازه دهید به شکل دیگری هم به شما پاسخ بدهم. وقتی بانکها  با ســقف سود 16 درصدی، هنوز هم به مردم 20 درصد سود می دهند، پس این احتمال هم وجود دارد که ســود 20 درصد رســمی را هم 25 درصد پرداخت کنند. می شود همین که ما می خواهیم!. بالاخره 4 درصد را رسماً پذیرفته ایم و باز هم ممکن است این اتفاق بیفتد.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
وضعیت آب و هوا
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
سایر شهرها
اوقات شرعی

logo-samandehi