یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 20 January2019
فهرست

توضیحات وزیر ارتباطات در خصوص فیلترینگ

بانک اول - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اعتراضات ایجاد شده مبنی بر فیلترینگ عنوان کرد که وزارتخانه متبوعش مرجع تصویب و تصمیم در خصوص فیلترینگ یا رفع فیلترینگ نیست.

به اشتراک بگذارید:

۲۶ فروردین ۱۳۹۷  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول به نقل از ایبنا  محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به اعتراضات و دغدغه‌های مردم مبنی بر فیلترینگ عنوان کرد:

  1. وزارت ارتباطات مرجع تصویب و تصمیم پالایش (فیلترینگ) یا رفع آن نیست، بلکه بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و بنابر قانون ملزم به اجرای مصوبات کمیته ها و شوراهای مشخص شده در این حوزه و احکام قضایی است.
  2. پالایش صفحات غیراخلاقی و نیز ضد اعتقادات عموم مردم، در بسیاری از کشورها رواج دارد و در کشور ما نیز در این خصوص نظام قانونی تصویب شده که رعایت می‌شود. علاوه بر آن سیاست هایی توسط حاکمیت کشورهای مختلف برای حفاظت از کلان داده‌ها و یا رعایت الزامات قانونی کشورها وجود دارد.
  3. معتقدم که انسداد سرویس های بین المللی صرفا با هدف تشویق کاربران به استفاده از سرویس داخلی می‌تواند به ضد هدف تبدیل شود. شرکت های کسب و کار نوپا در کشور نیز بر همین موضوع تاکید دارند.
  4. یکی از آثار فضای مجازی، ظهور رسانه‌های نوین است که کشورهای مختلف، ضمن بهره برداری از آنها، برای استفاده از این تکنولوژی سیاست گذاری و تنظیم قانون کرده‌اند. تا این سیاست یا قانون در کشور موجود نباشد، دو قطبی توسعه یا فیلتر رسانه‌های نوین همچنان به عنوان یک چالش وجود خواهد داشت.
  5. اکنون که سیاست کشور بر توسعه پیام رسانه ای بومی است، رفع برخی شبهات و صیانت از حریم خصوصی با تکیه بر ظرفیت فتوای راهبردی مقام معظم رهبری و نیز اصلاح مصادیق مجرمانه برای جلوگیری از برخوردهای سلیقه‌ای با فعالان و فعالیت های فضای مجازی و نیز سیاست حمایتی عادلانه برای توسعه دهندگان داخلی به ویژه در نحوه تبلیغات با استفاده از ظرفیت های ملی لازم است در دستور کار قرار گیرد.

به عنوان وزیر ارتباطات، تاکنون تلاش زیادی برای جلوگیری از نقض حریم خصوصی کاربران در اپراتورهای ارتباطی نموده‌ام و اگر قانون اختیارات لازم را به وزارت ارتباطات بدهد برای صیانت از حریم خصوصی در فضای مجازی نیز تلاش لازم را خواهم نمود. همچنین برای اصلاح مصادیق مجرمانه و نیز توقف نظام رای گیری آنلاین انسداد سایت‌های اینترنتی که در برخی مواقع باعث برخوردهای سلیقه‌ای با سایت های اینترنتی است، تلاش هایی کرده‌ایم که تاکنون نتیجه بخش نبوده اما به این تلاش که لازمه رشد ظرفیت های بومی است ادامه خواهیم داد.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
وضعیت آب و هوا
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
سایر شهرها
اوقات شرعی

logo-samandehi