شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - 18 January2020

چرا بسته حمایتی به همه کارگران تعلق نگرفت؟

بانک اول - در حالی که حدود ۱۴ میلیون نفر کارگر در کشور وجود دارد، اما بر اساس اعلام مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فقط برای ۶.۵ میلیون نفر بسته حمایتی در نظر گرفته شده است.

به اشتراک بگذارید:

۰۱ بهمن ۱۳۹۷  خبر ۱ دیدگاه

به گزارش بانک اول  به نقل از میزان، در حالی که مدت‌ها است از سوی مسئولان دولتی وعده پرداخت بسته حمایتی به کارگران داده شده است، اما همچنان بخش زیادی از کارگران این بسته را دریافت نکرده اند.

طبق اعلام مسئولان تامین اجتماعی تمامی بیمه‌شدگانی که حقوق کمتر از سه میلیون تومان دریافت می‌کنند مشمول این بسته هستند که تعداد آن‌ها 6 میلیون و 150 هزار نفر است.

بر اساس آمار حدود 14 میلیون کارگر در کشور وجود دارند این در حالی است که محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز گذشته از واریز این بسته به حساب 6.5 میلیون نفر از کارگران خبر داده بود اما، طبق گزارش‌ها هنوز کارگران زیادی که طبق اعلام مسئولان واجد شرایط دریافت این بسته هستند دستشان از این بسته کوتاه مانده است.

در همین رابطه، رحیم اردلان معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی درباره چرایی تعلق نگرفتن بسته حمایتی به برخی افراد گفت: مبالغ به حساب سرپرست خانوار واریز خواهد شد، اما امکان دارد فردی بیمه شده باشد، اما سرپرست خانوار نباشد یا ممکن است در یک خانواده چند نفر مشمول این طرح باشند، به عنوان مثال پدر بازنشسته تامین اجتماعی و یا بازنشسته دولت است و یا تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و یا تامین اجتماعی باشد که در این صورت فقط یک سهمیه سبد کالا به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

وی گفت: رقمی که در اختیار ما قرار گرفته است برای 6.5 میلیون نفر است که باید پرداخت کنیم و افراد جدید می‌توانند برای سری‌های بعد ثبت نام کنند.

گفتنی است؛ طبق اعلامی که از سوی متولیان امر صورت گرفته جامانده‌های بسته حمایتی می‌توانند طی تماس با 1420 پیگیربسته حمایتی خود باشند.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید

فرهاد علیزاده سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶

۰

سلام خسته نباشید من یک کارگرم زیادی هم تاسقف 80میلیون تومان بدهی دارم متاهل هستم درسته مبلغ ناچیزی هست ولی درجمع زیاده منم میخواستم شامل این طرح بشم چون بیمه نبودم نشدم اگه بشه به ماهم بدید ممنون

دریافت شماره شبای همه بانکها
همراه بانک تمام بانکهای کشود+ دانلود
ثبت نام وام ازدواج
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi