دوشنبه ۱۸ آذر۱۳۹۸ - 9 December2019

بررسی اجرای مصوبه بخشش دیرکرد و جریمه تسهیلات بانکی در مجلس

بانک اول - نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، از بررسی وضعیت اجرای مصوبه مجلس در خصوص بخشش دیرکرد و جریمه تسهیلات بانکی خبر داد.

به اشتراک بگذارید:

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸  خبر ۴ دیدگاه

به گزارش بانک اول یحیی کمالی پورگفت: این مصوبه مورد تایید نمایندگان و تیم اقتصادی دولت بوده و بی‌توجهی برخی بانک‌ها به اجرای آن به طور حتم برخوردهای قانونی را به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک‌ها با عمل به مصوبه مذکور شرایط بازگشت منابع به شبکه بانکی را فراهم می‌کنند، افزود: تعلل در این موضوع به علت ناتوانی شخص وام گیرنده هیچ عایدی در بر ندارد.

وی با تاکید بر اینکه بانک‌ها در شرایط بحرانی فعلی باید به بهبود وضعیت کمک کنند، تصریح کرد: پافشاری بر اخذ سود، جریمه و دیرکرد مشکلات را بیشتر کرده و دیرتر اصل منابع نیز به شبکه بانکی عودت خواهد شد.

کمالی پور با بیان اینکه مجلس آماده بررسی نقطه نظرات موردی بانک‌ها در خصوص این مصوبه نیز هست، گفت: عدم اجرای این مصوبه با توجه به ضمانت اجرای آن برای شبکه بانکی مناسب نیست.

وی همچنین از آمادگی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس برای بررسی شکایت‌های مردمی در خصوص عملکرد بانک‌ها خبر داد و افزود: اگر بانک‌ها به این مصوبه مجلس درباره سودهای بانکی و تسهیلات عمل نکنند به طور حتم با معرفی به بانک مرکزی مورد برخوردهای قهری واقع خواهند شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه خوشبختانه بانک مرکزی نظارت کافی بر شبکه بانکی دارد، تصریح کرد: انتظار می رود گزارش‌های نظارتی بانک مرکزی در خصوص این مصوبه به اطلاع مجلس برسد.
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اجرای چنین مصوباتی برای بهبود عملکرد شبکه بانکی و افزایش رضایت مردم از آن بسیار موثر است.

 

ایبنا

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید

رضا پویان یاسوج یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۷:۰۹

۰

با سلام و احترام.تنها مصوبه ای که به نفع مردمه.اکثر سرپرستان خانواده ها بدهی معوق و سررسید شده دارند.و با اجرای این مصوبه سرپرستان خانواده ها و به تبع آن افراد تحت تکفل نفس راحتی خواهند کشید. خیلی خیلی از کانال شما راضی هستم.چون اطلاع رسانی های شما تغییرات مثبتی در زندگی ما ایجاد کرده. کلیه موارد را جمع بندی و برای شما ارسال خواهم کرد. عاقبت به خیر شوید.از ته دل سپاسگزارم

میر یعثوب فلسفی یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۵:۲۶

۰

ادم تعجب میکند مصوبه ای درعالیترین سطح کشور مصوب میگردد اما ازطرف بانکها پشیزی ارزش قایل نمیشوند خود بنده به بانک مرکزی شکایت کتبی داده ام پیگیری دقیق انجام نمیدهند فقط باارجاع نامه ام به بانک دستورداده اند جواب مشتری را بدهید !!! مستندات موجود است !!! جلالخالق ...

رضا اذری یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲:۰۸

۰

بانک ملت که نمیبخشه جریمه و دیرکردشو منم ندیدم بانکی رو که به این قانون عمل کنه

داود مروبزاده یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

۰

من ازبانک صادرات وام گرفتم کارگاهم ورشکسته شدنتوانستم وام گرفته را برگردانم بانک بدون اطلاع دوملک بنده را مزایده وبه نام خود کرد پس از ان مراجعه کردم تاملک رااقاله کنم وبانک سرپرستی قبول نکرد حتی معاون حقوقی سپهر هم پیگیری کرد بازهم بی نتیجه بود بخدا گرفتارم من که پول را نبردم ارز وغیره تبدیل کنم من همان سال ۴۸۰ ملیون گرفتم نزدیک ب یک میلیارد زیان دیدم چه کنم

دریافت شماره شبای همه بانکها
همراه بانک تمام بانکهای کشود+ دانلود
ثبت نام وام ازدواج
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi