سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - 7 April2020

یک درصدی که ۵۴ درصد ثروت جهان را در اختیار دارند

بانک اول - ۱۰ درصد از ثروتمندان جهان معادل ۸۲ درصد و یک درصد آنها معادل ۴۵ درصد ثروت جهان را در اختیار دارند. آمریکایی‌ها بیشترین ثروتمندان جهان را دارند.

به اشتراک بگذارید:

۰۶ آبان ۱۳۹۸  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول  به نقل از همشهری آنلاین، در حال حاضر تعداد میلیونرهای جهان، یعنی افرادی که حداقل یک میلیون دلار سرمایه‌ و دارایی دارند، به 46٫8 میلیون نفر رسیده است. از اواسط سال 2018 تاکنون شمار میلیونرها رشدی 1٫1 درصدی داشته است.

این رده‌بندی شامل بیش از چهار میلیون آلمانی، سه میلیون ژاپنی و دو میلیون میلیونر ایتالیایی می‌شود. با این حال هیچ‌ کشوری به‌اندازه آمریکا میلیونر ندارد. بر اساس این گزارش تعداد میلیونرهای آمریکا تقریبا به 19 میلیون نفر رسیده است.

گزارش موسسه کردیت سوئیس نشان می‌دهد که بیش از نیمی از رشد تعداد ثروتمندان جهان در سال جاری مربوط به ایالات متحده آمریکا می‌شود.

علی‌رغم آشفتگی بازارها، جنگ‌های تجاری و نگرانی از رکود اقتصادی، 675 هزار میلیونر جدید طی 12 ماه -تا اواسط سال 2019- در آمریکا اضافه شده است.

 

 

توزیع نابرابر ثروت به‌ویژه از زمان بحران مالی سال 2008 به یک مساله حاد سیاسی تبدیل شده است.

موسسه کردیت سوئیس معتقد است که سهم ثروت متعلق به یک‌ درصد از ثروتمندان جهان که در سال‌های قبل از بحران مالی کاهش یافته بود، پس از آن روند روبه‌رشدی داشته است.

بر اساس گزارش این موسسه تحقیقاتی 10 درصد از ثروتمندترین‌های جهان 82 درصد و یک درصد از ثروتمندترین‌ها 45 درصد از کل ثروت جهان را در اختیار دارند.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
دریافت شماره شبای همه بانکها
همراه بانک تمام بانکهای کشود+ دانلود
ثبت نام وام ازدواج
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi