دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - 27 January2020

اختصاص اعتبار بلاعوض به مناطق زلزله‌زده

بانک اول - رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، گفت: ۱۱۱۵ میلیارد ریال اعتبار بلاعوض به مناطق زلزله‌زده اختصاص یافت.

به اشتراک بگذارید:

۲۰ آبان ۱۳۹۸  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول به نقل از فارس،اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، درباره اقدامات صورت گرفته در مناطق زلزله زده اظهار داشت: براساس بررسی‌های صورت گرفته در جلسات مشخص شد که 3 هزار واحد مسکونی نیاز به بازسازی و حدود 2 هزار واحد مسکونی، تجاری در شهرها و روستاها نیاز به ت عمیر دارد که اعتبارات لازم در این خصوص اختصاص خواهد یافت.

وی گفت: اعتبار بلاعوض جهت بازسازی اماکن مسکونی روستایی 10 میلیون تومان و جهت تعمیر اماکن تجاری، شهری و روستایی 5 میلیون تومان است و همنیطور اعتبار بلاعوض برای تامین لوازم خانگی 5 میلیون تومان است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: اعتبار بلاعوض  لازم جهت بازسازی واحدهای جایگاه دامی 5 میلیون تومان است و 15 میلیون تومان نیز تسهیلات بانکی برای هر واحد دامی آسیب دیده اختصاص می‌یابد.

نجار یادآور شد: تسهیلات بانکی نیز جهت بازسازی اماکن روستایی به ارزش 40 میلیون تومان و تسهیلات بانکی جهت تعمیر اماکن مسکونی، تجاری،‌شهری و روستایی 15 میلیون تومان است.

وی گفت:‌همچنین مصوب شده است که تسهیلات بانکی جهت تامین لوازم خانگی 15 میلیون تومان باشد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: در زلزله اخیر در شهرستان‌های میانه و سراب واقع در استان آذربایجان شرقی حدود 5 هزار واحد مسکونی آسیب دیده‌اند که بعضی از آ‌نها نیاز به تعمیر و  بعضی دیگر نیاز به بازسازی دارد و ما تمام تلاشمان را می‌کنیم با توجه به پیش رو بودن فصل سرما مسکن‌های مردم را بلافاصله بسازیم.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع یک هزار و 115 میلیارد تومان اعتبار شامل کمک بلاعوض جهت احداث سه هزار واحد مسکونی روستایی و تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی اختصاص یافته است و همینطور 2هزار و 175 میلیارد ریال نیز تسهیلات بانکی ارزان قیمت با کارمزد 4 درصد در مناطق روستایی و شهری حادثه دیده اختصاص یافته است.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
دریافت شماره شبای همه بانکها
همراه بانک تمام بانکهای کشود+ دانلود
ثبت نام وام ازدواج
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi