شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

پرداخت وام در بانک قرض الحسنه رسالت

24 خرداد 1401
پرداخت وام در بانک قرض الحسنه رسالت

 به گزارش بانک اول - محمدحسین حسین زاده در جمع خبرنگاران آذربایجان غربی با بیان این خبر گفت: این تسهیلات با میانگین ۱۰ میلیون تومان و با کارمزد سالیانه۲درصد پرداخت شده است.
وی سقف تسهیلات این بانک را ۳۰ میلیون تومان عنوان کرد وافزود: بانک قرض الحسنه رسالت بانکی خرد است و مخاطبین آن ۸۰ درصد از افراد جامعه هستند که نیاز به تسهیلات کلان ندارند.
به گفته حسین زاده، بانک قرض الحسنه رسالت چهار میلیون مشتری دارد و کل مطالبات این بانک کمتر از ۲ درصد است که در نظام بانکی مناسب ارزیابی می‌شود.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت گفت ۲۵۰ هزار نفر از این تعداد، مشتریان بانک در آذربایجان غربی به شمار می روند و تاکنون ۱۲۰ هزار فقره تسهیلات در این استان پرداخت شده است.
وی با اشاره به راه اندازی سامانه مرآت در بانک قرض الحسنه رسالت افزود: مرآت برای اعتبارسنجی در این بانک ایجاد شده که به مشتریان یک نمره اعتباری اعطا و براساس آن میزان پرداخت تسهیلات را مشخص می کند.
حسین زاده اظهارداشت: طی ۲ هفته‌ای که سامانه مرآت در آذربایجان غربی ایجاد شده، نزدیک به ۲۰۰۰ ثبت نامی دارد.
وی در ادامه با اشاره به اقدامات شبکه کارآفرینی اجتماعی رسالت در راستای اقتصاد مقاومتی گفت: این شبکه متشکل از پنج مجموعه( انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه وکارآفرینی اجتماعی، پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف، شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت، بانک قرض الحسنه رسالت و گروه توسعه کارآفرینی ثمین) است که بانک در این شبکه نقش تامین مالی خرد را برعهده دارد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت با بیان اینکه توسعه کسب و کارهای خُرد و خانگی در شهرهای کوچک و روستاها از جمله مهمترین اهداف این شبکه است ، افزود: تکاب یکی از مناطق مدنظر برای شبکه کارآفرینی اجتماعی رسالت است که در حال حاضر به دنبال بررسی و مطالعه منطقه هستیم.

اخبار مرتبط
، براساس مصوبه اخیر بانک مرکزی درباره نرخ سود بانکی از این به بعد نرخ سود تسهیلات حداکثر ۲۳ درصد خواهد بود و بانک ها حق ندارند با روش های مختلف و از طریق ابزارهایی که برخی از آنها پیش از این استفاده می‌کردند سود بالاتر را از مشتری برای اعطای تسهیلات دریافت کنند.
دریافت وام 320 میلیون تومانی مسکن با خرید اوراق - بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن حاکی از این است که هر برگ اوراق وام مسکن (تسه) در فروردین و اردیبهشت سال گذشته ۱۲۶ هزار تومان و در خرداد ماه نیز ۱۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت دارد.
بر اساس مصوبه اخیر ابلاغ شده شورای پول و اعتبار، سود تسهیلات بانکی که پیش از این ۱۸ درصد بود با پنج درصد افزایش به ۲۳ درصد رسید، اما سود (کارمزد) تسهیلات قرض الحسنه و تسهیلاتی مانند ازدواج تغییری نخواهد کرد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها