جمعه, 31 شهریور 1402 2023,September

وام قرض الحسنه 30 میلیون تومانی بانک مهر ایران را چگونه دریافت کنیم ؟

24 خرداد 1401
وام قرض الحسنه 30 میلیون تومانی بانک مهر ایران را چگونه دریافت کنیم ؟

به گزارش بانک اول به این منظور متقاضیان باید حساب سپرده قرض الحسنه در این بانک افتتاح کنند و شش ماه هم از زمان ایجاد حساب آن‌ها بگذرد تا امکان برخورداری از تسهیلات طرح امتیازی مهر را داشته باشند. افراد به منظور افتتاح حساب قرض الحسنه می‌توانند بدون مراجعه حضوری به شعبه و از طریق نرم افزار همراه بانک مهر ایران اقدامات لازم را انجام دهند.

البته افراد برای استفاده از این تسهیلات باید ضامن رسمی به بانک معرفی کنند. طبق اطلاعات موجود در رده، به ازای تسهیلات تا 10 میلیون تومان ارائه یک ضامن رسمی و برای بیشتر از این مبلغ داشتن دو ضامن معتبر الزامی است.

جزئیات وام طرح امتیازی مهر ایران

سقف مدت زمان بازپرداخت این وام 60 ماهه است و بسته به مبلغ تسهیلات و نرخ سود تغییر می‌کند. در صورتی که فردی حداکثر مبلغ این وام یعنی 30 میلیون تومان را دریافت کرده و در 60 ماه هم آن را بازپرداخت کند، مبلغ هر قسط برای وی 552 هزار و 496 تومان خواهد بود.

کل سود بانک از اعطای این نوع تسهیلات 3 میلیون و 149 هزار و 740 تومان بوده که با این حساب مجموع رقم وام و سود پرداختی به 33 میلیون و 170 هزار تومان خواهد رسید. افراد به منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبسایت بانک مهر ایران مراجعه کنند.

اخبار مرتبط
طرح ارغوان این امکان را به مشتری می‌دهد که درصد سود و مدت بازپرداخت را بر اساس توانمندی‌های خود و میانگین موجودی حساب و مدت زمان سپرده‌گذاری، با نرخ ۱۸، ۲۰ ،۲۲ و ۲۳ درصد انتخاب کنند.
به این تسهیلات 2 درصد کارمزد تعلق می‌گیرد. حداکثر مدت زمان بازپرداخت تسهیلات با توجه به معدل حساب تعیین می‌شود. حداکثر مدت زمان بازپرداخت وام با توجه به معدل حساب 20 درصدی 60 ماه اعلام شده است. سقف پرداخت اقساط با توجه به 40 درصد معدل حساب به 48 ماه می‌رسد.
آنچه هم‌‌‌اکنون به عنوان وام مسکن به متقاضیان انفرادی پرداخت می‌شود عملا ۳۲۰ میلیون تومان (واقعی) و ۴۰۰ میلیون تومان (اسمی) است. البته شاید گفته شود زوجین در صورت تمایل می‌توانند به ازای هر نفر ۴۰۰ میلیون تومان (اسمی) بگیرندو امکان دسترسی به وام جعاله ۱۶۰ میلیون تومانی هم برای آنها فراهم است. یعنی در مجموع به طور اسمی به وام ۹۶۰ میلیون تومانی دسترسی داشته باشند؛ اما رقم اقساط این وام حول و حوش ۲۰ میلیون تومان می‌شود که از عهده بخش زیادی از افراد فاقد مسکن متقاضی خرید با استفاده از وام، خارج است.
بررسی‌ها حاکی از این است که در شرایط فعلی در سایر بانک‌ها اگر طرح پرداخت تسهیلات داشته باشند، همگی نیازمند گردش حساب، بلوکه شدن پول و البته معرفی ضامن‌های معتبر است و جز در موارد خاصی که شرکت‌های معتبر با بانک تفاهم‌نامه امضا کرده و راسا ضامن کارکنان خود هستند، چیزی به نام تسهیلات بدون ضامن وجود ندارد. البته بسیاری از بانک‌ها نیز اصلاً مقوله‌ای به نام پرداخت تسهیلات ندارند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها