جمعه, 31 شهریور 1402 2023,September

همه چیز در مورد وام 50 میلیون تومانی بانک مهر ایران

24 خرداد 1401
همه چیز در مورد وام 50 میلیون تومانی بانک  مهر ایران

به گزارش بانک اول در صورت اعطای این نوع تسهیلات، افراد امکان خرید از فروشگاه‌هایی را دارند که با این بانک طرف قرارداد هستند. لیست این فروشگاه‌ها در وبسایت رسمی بانک قرض الحسنه مهر ایران وجود دارد. در صورت وجود منابع مالی، افراد باید مدارکی را برای دریافت این نوع وام به بانک ارائه دهند.

 

اشخاصی قابلیت استفاده از کالا کارت بانک مهر ایران را دارند که در این مجموعه حساب سپرده قرض الحسنه داشته باشند. ضمنا ارائه ضامن رسمی هم از دیگر شرایط دریافت این نوع تسهیلات اعلام شده است. این وام قرض الحسنه بوده و فقط چهار درصد کارمزد از آن کسر می‌شود. حداکثر مبلغ این وام 50 میلیون تومان است و مدت زمان بازپرداخت با توافق بانک و وام گیرنده، شش ماه یا نه ماه یا 12 ماه خواهد بود.

شرایط دیگر تسهیلات کالا کارت بانک مهر ایران

 فردی که متقاضی این وام است نباید در سیستم بانکی هیچ بدهکاری یا چک برگشتی داشته باشد. طبق قوانین بانک مهر ایران، در صورت خرید یا عدم خرید کالا و خدمات، اقساط وام یک ماه بعد از دریافت کالا کارت شروع می‌شود.

بنا بر اعلام روابط عمومی این بانک، در صورت پرداخت منظم اقساط، امکان استفاده مجدد از طرح کالا کارت وجود دارد. لازم به ذکر است که برای استفاده مجدد این تسهیلات، باید اقساط قبلی کاملا پرداخت شود. ضمن اینکه برای استفاده مجدد از این طرح نیازی به تشکیل پرونده جداگانه یا ضامن جدید نیست.

اخبار مرتبط
طرح ارغوان این امکان را به مشتری می‌دهد که درصد سود و مدت بازپرداخت را بر اساس توانمندی‌های خود و میانگین موجودی حساب و مدت زمان سپرده‌گذاری، با نرخ ۱۸، ۲۰ ،۲۲ و ۲۳ درصد انتخاب کنند.
به این تسهیلات 2 درصد کارمزد تعلق می‌گیرد. حداکثر مدت زمان بازپرداخت تسهیلات با توجه به معدل حساب تعیین می‌شود. حداکثر مدت زمان بازپرداخت وام با توجه به معدل حساب 20 درصدی 60 ماه اعلام شده است. سقف پرداخت اقساط با توجه به 40 درصد معدل حساب به 48 ماه می‌رسد.
آنچه هم‌‌‌اکنون به عنوان وام مسکن به متقاضیان انفرادی پرداخت می‌شود عملا ۳۲۰ میلیون تومان (واقعی) و ۴۰۰ میلیون تومان (اسمی) است. البته شاید گفته شود زوجین در صورت تمایل می‌توانند به ازای هر نفر ۴۰۰ میلیون تومان (اسمی) بگیرندو امکان دسترسی به وام جعاله ۱۶۰ میلیون تومانی هم برای آنها فراهم است. یعنی در مجموع به طور اسمی به وام ۹۶۰ میلیون تومانی دسترسی داشته باشند؛ اما رقم اقساط این وام حول و حوش ۲۰ میلیون تومان می‌شود که از عهده بخش زیادی از افراد فاقد مسکن متقاضی خرید با استفاده از وام، خارج است.
بررسی‌ها حاکی از این است که در شرایط فعلی در سایر بانک‌ها اگر طرح پرداخت تسهیلات داشته باشند، همگی نیازمند گردش حساب، بلوکه شدن پول و البته معرفی ضامن‌های معتبر است و جز در موارد خاصی که شرکت‌های معتبر با بانک تفاهم‌نامه امضا کرده و راسا ضامن کارکنان خود هستند، چیزی به نام تسهیلات بدون ضامن وجود ندارد. البته بسیاری از بانک‌ها نیز اصلاً مقوله‌ای به نام پرداخت تسهیلات ندارند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها