شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

تسهیلات 40 میلیارد تومانی بانک پارسیان مختص چه گروهی است؟

24 خرداد 1401
تسهیلات 40 میلیارد تومانی بانک پارسیان مختص چه گروهی است؟

به گزارش بانک اول بانک پارسیان این تسهیلات را با شعار «صادرات به اعتبار پارسیان»، از محل صندوق توسعه ملی به مشتریان واجد شرایط ارائه می‌دهد.

صندوق توسعه ملی در قالب اصل 44 قانون اساسی و دیگر بندهای مترقی آن در حوزه ارتقا کمی و کیفی تولید ملی، اشتغال زایی، اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی، تولیدات صادرات محور و توانمندسازی بخش خصوصی نقش آفرینی دارد.

حال این مجموعه با عاملیت بانک پارسیان در زمینه صادرات بیشتر محصولات غیرنفتی تسهیلاتی را ارائه داده است. سقف تسهیلات اعطایی بانک پارسیان به واحدهای صادرکننده 40 میلیارد تومان اعلام شده است. نرخ سود این تسهیلات 14.5 درصد بوده و افراد می‌توانند ظرف یک سال اقساط آن را پرداخت کنند.

شرایط ویژه دریافت بسته حمایتی ویژه صادرکنندگان کالا بانک پارسیان

شرکت‌هایی امکان دریافت این وام را دارند که همه ی شرایط عمومی اخذ تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی را داشته باشند. متقاضیان به منظور درخواست برای این وام باید اطلاعات لازم را در سامانه بهین یاب ثبت کنند.

بهین یاب درگاه اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت است. این اطلاعات مشخصات ثبتی شرکت، وضعیت مالی و سوابق فعالیت صادراتی آن را طی 3سال گذشته از جهت مبلغ، نوع کالا و خدمات و کشورهای هدف صادرات شامل می‌شود.

پس از انجام کلیه مراحل و ثبت اطلاعات لازم، متقاضیان باید برای درخواست کتبی این نوع تسهیلات به یکی از شعب بانک پارسیان مراجعه کنند. بانک بعد از انجام مراحل قانونی و مشخص کردن توان بازپرداخت تسهیلات و شرایط متقاضیان، نسبت به عدم پرداخت یا پرداخت وام تصمیم گیری می‌کند.

اخبار مرتبط
، براساس مصوبه اخیر بانک مرکزی درباره نرخ سود بانکی از این به بعد نرخ سود تسهیلات حداکثر ۲۳ درصد خواهد بود و بانک ها حق ندارند با روش های مختلف و از طریق ابزارهایی که برخی از آنها پیش از این استفاده می‌کردند سود بالاتر را از مشتری برای اعطای تسهیلات دریافت کنند.
بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن حاکی از این است که هر برگ اوراق وام مسکن (تسه) در فروردین و اردیبهشت سال گذشته ۱۲۶ هزار تومان و در خرداد ماه نیز ۱۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت دارد.
بر اساس مصوبه اخیر ابلاغ شده شورای پول و اعتبار، سود تسهیلات بانکی که پیش از این ۱۸ درصد بود با پنج درصد افزایش به ۲۳ درصد رسید، اما سود (کارمزد) تسهیلات قرض الحسنه و تسهیلاتی مانند ازدواج تغییری نخواهد کرد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها