شنبه, 5 فروردین 1402 2023,March

برنامه بانک توسعه صادرات برای پرداخت وام بدون ضامن

24 خرداد 1401
برنامه بانک توسعه صادرات برای پرداخت وام بدون ضامن

به گزارش بانک اول رضا ساعدی فر معاون اعتبارات و عضو هیات عامل این بانک با اشاره به بخشنامه جدید وزارت اقتصاد درخصوص پرداخت تسهیلات خرد توسط شبکه بانکی به متقاضیان گفت: پرداخت تسهیلات خرد در گذشته نیز توسط بانک‌های کشور به متقاضیان با ضمانت کارمند رسمی انجام می‌شد، اما مطابق بخشنامه اخیر، پرداخت تسهیلات خرد تا سقف یک میلیارد ریال بدون ضامن و صرفاً حسب مورد با دریافت چک، سفته و گواهی کسر از حقوق فرد متقاضی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: این طرح در بانک توسعه صادرات ایران نیز به عنوان یک بانک دولتی و بر اساس بخشنامه اخیر وزارت امور اقتصادی و دارایی اجرا می‌شود اما با توجه به اینکه مشتریان این بانک را اشخاص حقوقی و همچنین تجار و بازرگانان تشکیل می‌دهند اغلب تقاضای دریافت تسهیلات کلان دارند و مشمول این بخشنامه نمی‌شوند.

ساعدی‌فر افزود: در صورت ارایه تقاضای تسهیلات خرد از سوی مشتریان بانک توسعه صادرات ایران شعب این بانک مطابق بخشنامه اخیر بدون دریافت ضمانت کارمند رسمی تسهیلات خرد پرداخت می‌کنند.

معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران ادامه داد: مطابق این بخشنامه، پرداخت تسهیلات خرد به کارکنان، بازنشستگان، مستمری‌بگیران بخش‌های دولتی،عمومی و خصوصی که حقوق ماهانه خود را از بانک‌ها دریافت می‌کنند، اولویت دارد.

عضو هیات عامل بانک توسعه صادرات ایران، هدف از اجرای این طرح را تسهیل و تسریع در دسترسی مردم برای دریافت تسهیلات خرد عنوان و خاطرنشان کرد: پرداخت این نوع تسهیلات، مطابق با بخشنامه اخیر به معنای اعطای وام جدید برای متقاضیان نیست بلکه صرفا شرایط پرداخت تسهیلات خرد تغییر کرده است./عصراعتبار

اخبار مرتبط
«چکنو» چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران ۱۱ دی‌ماه سال جاری طی مراسمی ویژه رونمایی شد. تمامی مشتریان بانک صادرات ایران که حساب جاری با دسته‌چک دارند، بدون نیاز به مراجعه به شعبه می‌توانند از طریق نرم‌افزار همراه‌بانک برای صدور دسته چک الکترونیک درخواست کنند. این دسته‌چک الکترونیک با نام تجاری «چکنو» برای صدور دسته چک برای همه افراد تا ١٠ برگ صادر خواهد شد.
بانک اول - بخش تسهیلات در سامانه بانکداری الکترونیک بانک توسعه صادرات به منظور آگاهی و آشنایی مشتریان با امکانات متنوع آن تشریح شد
بانک اول - بانک توسعه صادرات ایران با صدور بخشنامه ای در خصوص پرداخت تسهیلات خرد به کارکنان، بازنشستگان و مستمری بگیران بخش های دولتی، عمومی و خصوصی بدون نیاز به ضامن، چگونگی شرایط دریافت آن را تشریح کرد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها