شنبه, 5 فروردین 1402 2023,March

اقدام مهم بانک مسکن در تنظیم بازار بین بانکی کشور

24 خرداد 1401
اقدام مهم بانک مسکن در تنظیم بازار بین بانکی کشور

به گزارش بانک اول محمود شایان تصریح کرد: شاخص‌های عملیاتی نشان می‌دهد که سال گذشته سال خوبی برای بانک مسکن بود. طی این مدت به کمک نیروهای کارآمد توانستیم با وجود مشکلات عدیده ناشی از تحریم‌ها پیشرفت خوبی داشته باشیم.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تولید در کشور و عمل‌گرایی در برنامه‌ریزی دولت سیزدهم برای سال ۱۴۰۱، گفت: با توجه به نقش مهم بانک مسکن در ساخت چهار میلیون واحد مسکونی؛ در سال جاری با برنامه‌ریزی مطلوبی که انجام شده ‌می‌توانیم کشور را به یک کارگاه بزرگ خانه‌سازی تبدیل کنیم.

شایان با اشاره به تاثیر صنعتی‌سازی و بکارگیری شرکت‌های دانش‌بنیان در ساخت مسکن ادامه داد: در صورت استفاده از فناوری‌های نوین و تجربیات شرکت‌های دانش بنیان، سرعت ساخت مسکن بالا می‌رود و در انرژی و هزینه‌های تولید صرفه‌جویی می‌شود.

مدیرعامل بانک مسکن افزود: در سال جاری باید حتما به سمت صنعتی‌سازی حرکت کنیم و ارتباط تنگاتنگی میان شرکت‌های وابسته به بانک با شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین سهم نیروی کار از اشتغال در بخش مسکن قرار دارد، گفت: بانک مسکن می‌تواند در تحقق شعار «تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌‌آفرین» نقش مهمی داشته باشد. اراده برای تحقق این شعار در کارکنان بانک مسکن وجود دارد.

مدیرعامل بانک مسکن یادآور شد: در سال گذشته هم پرداخت تسهیلات نسبت به سنوات قبل افزایش یافت و در جذب منابع به اهدافی که ترسیم کرده بودیم، رسیدیم.

شایان با تاکید بر اهمیت فعال‌سازی صنایع وابسته در بخش مسکن گفت: در سال جاری باید ساخت مسکن را به یک میلیون واحد مسکونی برسانیم و ضمناً کسری سهمیه ساخت مسکن سال 1400 را هم جبران کنیم.

وی ادامه داد: در عین حال می‌توانیم با تلاش برای رشد سهم صنایع وابسته به بخش مسکن از 10 به 90 درصد موجب رشد این حوزه شویم.

مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: وقتی پیشنهاد هدف‌گذاری 40 درصدی منابع مطرح شد،بعضیتسه آن را دست‌نیافتنی دانستند؛ اما اعتقاد داشتیم که با پشتکار و تلاش به این هدف خواهیم رسید. خوشبختانه در برخی مدیریت‌ها به این هدف رسیدیم و در برخی از این مدیریت‌ها رقم به 60 درصد هم رسید. در واقع هر کجا اراده و همت جمعی باشد، توفیق حاصل می‌شود.

وی در بخش پایانی اظهارات خود با بیان اینکه بانک مسکن توانست به اهداف مورد نظر دولت ‌و بانک مرکزی برسد، گفت: ما باید بیش از گذشته تلاش کنیم تا در آینده سهم‌ ما در تولید مسکن بیشتر هم شود./فارس

اخبار مرتبط
مدتی پیش مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد بنا بر گزارش‌های واصله مردمی و مراجع نظارتی، تعدادی از مشاوران املاک در سطح شهرستان‌های استان تهران اقدام به خرید و فروش غیرقانونی امتیاز طرح‌های اقدام ملی مسکن و نهضت ملی مسکن می‌کنند که این امر با توجه به ناآگاهی برخی خریداران امتیازها و در نهایت درگیری پروژه‌ها با پرونده‌های حقوقی و قضایی ناشی از این تخلفات و جرائم موجب متضرر شدن مردم می‌شود.
واسطه‌های ملکی از رکود معاملات مسکن در روزهای پایانی سال سخن می‌گویند که این کسادی تا بعد از تعطیلات نوروز ادامه خواهد داشت.
اگر تصمیم به خرید ملک گرفته‌اید و حتی پول خرید نقدی خانه هم در حساب پس‌اندازتان است، آیا سراغ خرید نقدی می‌روید یا بهتر است خرید اقساطی خانه را انتخاب کنید.
عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در مورد وضعیت بازار مسکن در سال ۱۴۰۲ هم بیان کرد: در شرایط فعلی با توجه به ریسک‌های مختلفی که در اقتصاد حاکم است پیش‌بینی کار دشواری است اما آن چیزی که می‌شود پیش‌بینی کرد این است که بازار مسکن می‌تواند در حدود نرخ تورم عمومی کمی کمتر یا کمی بیشتر حرکت کند و اگر با ریزش بیشتر قیمت ارز مواجه شویم قطعا بازار هم از نظر تعداد معاملات و هم از نظر قیمت‌ها به رکود خواهد رفت.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها