ﺳﻪشنبه, 15 آذر 1401 2022,December

مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا ...

خبر خوب درباره بیمه معلمان

09 مهر 1401

به گزارش بانک اول یوسف نوری، وزیر آموزش و پروش با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان در امسال حدود ۵۰ هزار جذب دانشجو داشته است، اضافه کرد: فارغ‌التحصیلان این رشته دو مرحله دیگر تحت عنوان آزمون صلاحیت و ارزیابی ۶ گانه را باید پشت سر بگذارند.

سامانه رتبه بندی معلمان به آدرس rtb.medu.ir اکنون برای بعضی معلمان باز است و می‌توانند تکمیل و بارگذاری مداراک را انجام دهند.

 نوری ادامه داد: فضای آموزشی مدارس باید سرآمد و دارای کارایی بالا باشد، درحال‌حاضر طی برنامه‌های اجرایی دانش‌آموزان کشور موفق شدند در المپیادها به ۲۰ مدال طلا دست پیدا کنند، این آمار با ارتقاء سطح کیفیت آموزش افزایش خواهند یافت.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: تنها ۵ درصد از فضای ورزشی، کانون‌های پرورشی، فرهنگی و تربیتی، دارالقرآن‌ها استفاده می‌شود، این آمار باید ارتقاء پیدا کند تا دانش آموزان علاوه بر آموزش در فضای مدارس، خارج از آن نیز به تجربه اجتماعی بالایی دست پیدا کنند.

او افزود: فضای آموزشی ما شاهد مهاجرت‌ها و خرده فرهنگ‌های مختلفی است که مشکلات زیادی را به دنبال دارد؛ این مهم معلمان و میدان مدارس را سخت‌تر می‌کند، از این رو تقاضا داریم از ظرفیت مراکزی همچون انجمن‌ها، موسسات خیریه و خانواده‌ها در این مسیر استفاده شود./فارس

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز: