شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

واحد تبلیغاتی که مجوز‌ صنف و اداره اماکن را دریافت نکند پلمب می‌شوند

13 آذر 1401
واحد تبلیغاتی که مجوز‌ صنف و اداره اماکن را دریافت نکند پلمب می‌شوند

به گزارش بانک اول جلال ذکایی  نائب رئیس اتحادیه لیتوگراف و کانون‌های تبلیغاتی در نشست خبری اظهار داشت: نظارت بر فعالیت‌های مانند کلیشه مهر و پلاک لیتو گرافی و کانون های تبلیغاتی به این اتحادیه سپرده شده است.

وی افزود: کانون های تبلیغاتی بنگاه هایی هستند که خود اقدام به جذب آگهی کرده و آنها را می سازند یا با واسطه گری مسئولیت ساخت آنها را به دیگر واحدها می دهند و از واحد های خدماتی صنفی به حساب می آیند

 نائب رئیس اتحادیه لیتوگراف و کانون‌های تبلیغاتی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفت: 2 هزار مجوز رسمی به کانون های تبلیغاتی در شهر تهران داده شده است که  500 واحد آنها فعال هستند اما از این تعداد تنها 70 واحد عضو اتحادیه هستند و مجوز های صنفی خود را دریافت کرده اند.

وی تصریح کرد: واحدهای صنفی که کانون های تبلیغاتی دارند در صورت داشتن مجوز وزارت ارشاد باید تایید و مجوز اداره امکان و اتحادیه مربوطه را نیز بر اساس قانون داشته باشند، برای همین منظور واحدی که که مجوز نداشته باشند شناسایی و به دریافت مجوز دعوت می شوند و در صورت عدم توجه اخطار کتبی و پلمپ صورت می‌شوند.

 نائب رئیس اتحادیه لیتوگراف و کانون‌های تبلیغاتی ادامه داد: واحد ها با عضویت در اتحادیه می‌توانند از تعرفه های ترجیحی در حوزه انرژی، معرفی به سازمان های دولتی مانند تامین اجتماعی، بانک های امور مالیاتی معرفی نامه صادر می شود؛ همچنین هیئت حل اختلافی وجود دارد که داوری و نظر مستند قانونی برای سیستم قضائی ارائه می‌دهد.

ذکایی با اشاره به اینکه این صنف صادرات نیز دارد گفت: صادرات ایران در این حوزه به دیگر کشورها از جمله عراق به صورت  به اصطلاح چمدانی و کوچک انجام می شود و پروژه های بزرگ را در این زمینه از دست داده‌ایم اما همچنان صادرات اشخاص به صورت موردی وجود دارد.

حداق 70 درصد تابلو های تبلیغاتی باید فارسی باشد

 بهنام نجفی رئیس توسعه د ساماندهی تابلوسازان کشور در این نشست در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: بیش از 2 هزار واحد تولید کننده تابلو در شهر تهران وجود دارند که تنها واحد آنها به صورت قانونی و با مجوز های صنفی در حال فعالیت هستند که در حال ساماندهی آنها هستیم.

وی افزود: بر اساس اعلام وزارت ارشاد و برای پاسداشت زبان فارسی، استانداردهایی برای تابلوهای تبلیغاتی تعیین شده است که بر این اساس باید حداقل 70 درصد آن از حروف فارس استفاده شود.

ورود هیئت های تجاری عراق و عمان به ایران برای همکاری در حوزه تبلیغات

سیدعلی اعتدالی رئیس ستاد برگزاری هجدهمین هجدهمین نمایشگاه تبلیغات، بازاریابی و صنایع وابسته تهران اظهار داشت: این نمایشگاه با حضور 130 شرکت کننده داخلی و خارجی شامل کشور های چین و ترکیه برگزار می شود همچنین دو هیئت تجاری از عراق و عمان در این نمایشگاه حضور خواهند یافت و دیدار های به صورت رو در رو با فعالان اقتصادی ایرانی خواهند داشت.

وی افزود: همکاری های تجاری میان ایران با کشور های همسایه وجود دارد و با کشور های عراق، افغانستان و حاشیه خلیج فارس صادرات از جمله حوزه چاپ صادرات داریم؛ با توجه به بالارفتن قیمت تمام شده ایران، ترکیه بخش عمده بازار ایران را در عراق گرفته است؛ در حوزه افغانستان و خلیج فارس نیز با وجود داشتن صادرات از بازار خود را به دلایلی مانند کیفیت و قیمت تمام شده از دست داده ایم./تسنیم

اخبار مرتبط
میزان پرداختی عیدی کارمندان نباید از ۶۰ روز دستمزد کمتر و از ۹۰ روز دستمزد بیشتر باشد.
رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: سال آینده حق اولاد و عائله مندی به ترتیب ۶۰۰ هزار و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.
در پی ارسال پیامکی جعلی با سوءاستفاده از نام سازمان تأمین‌اجتماعی در ظهر روز پنجشنبه سیزدهم بهمن ماه به تعدادی از مردم، سازمان تأمین‌اجتماعی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد این پیامک ارتباطی با سازمان نداشته و موضوع از اساس جعلی و دروغ‌پردازی است.
هیات وزیران سقف فوق‌العاده ویژه کارمندان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را ابلاغ کرد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها