شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

بدترین اتفاق در راه است، فقط طلا بخرید

14 آذر 1401
بدترین اتفاق در راه است، فقط طلا بخرید

به گزارش بانک اول به نقل از راشاتودی، رابرت کیوساکی نویسنده و اقتصاددان مشهور هشدار داده که اقتصاد امروز بزرگ‌ترین حباب تاریخ جهان است. یکی از نویسندگان کتاب پرفروش «پدر پولدار پدر فقیر» از سرمایه گذاران خواسته است که دارایی‌های کاغذی خود را کنار بگذارند. امسال برای بیشتر سرمایه‌گذاران، ارمغان قابل توجهی نداشته و بازارهای مالی نوسان‌های بالایی را تجربه می‌کنند، سهام ها و اوراق قرضه سقوط کردند و حتی صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) قرمزپوش شدند.

در حالی که دارایی‌های مالی زیادی در رکود فعلی بازار کاهش یافته است، برخی از سرمایه‌گذاران با امید پاداش بالقوه به استراتژی‌های پرخطر متوسل شده‌اند. با این حال، کیوساکی معتقد است که بدترین اتفاق در راه است و هشدار می دهد که در برابر چنین وسوسه‌هایی تسلیم نشوید.

نویسنده توصیه‌هایی برای حفظ پول خود ارائه کرده و استراتژی خود را به اشتراک گذاشته است. بسیاری از شما می دانید که من در سهام، اوراق قرضه، ETS یا MF سرمایه گذاری نمی کنم. لطفاً به آنچه می‌خواهم بگویم گوش دهید: من از دارایی‌های کاغذی خلاص می‌شوم و افزود که اقتصاد جهان، بازار نیست.

در عوض، پیشنهاد کرد که فلزات گرانبها را به عنوان حفاظ امن در برابر تلاطم بازار و تورم نگاه کنیم، با این استدلال که ارزش آنها پایدارتر است، اگرچه کاملاً از عدم اطمینان اقتصادی مصون نیست.

کیوساکی سال گذشته در مصاحبه‌ای گفت: به این دلیل طلا نمی‌خرم چون طلا دوست دارم و به این دلیل طلا می‌خرم چون به فدرال رزرو اعتماد ندارم. از راه‌های دیگر سرمایه‌گذاری در طلا و نقره، وی ترجیح می‌دهد سکه‌های طلا یا نقره را مستقیم و نه در صندوق های قابل معامله خریداری کند./ایبنا

اخبار مرتبط
رزش دلار آمریکا در برابر اکثر همتایان جهانی خود افزایش یافت، پس از آن که آخرین داده‌های شغلی ظاهرا باعث شد تا معامله‌گران بر این باور باشند که فدرال رزرو باید سیاست‌های پولی بیشتری را برای خنک کردن بازار کار و کاهش تورم اعمال کند.
محمدرضا فرزین - رئیس کل بانک مرکزی - در گفت‌وگوی تلویزیونی اخیر خود در این زمینه گفته بود که بازار مبادله ارز و طلا تا دو هفته دیگر راه‌اندازی خواهد شد و در سامانه‌ای که تحت عنوان ناخدا طراحی شده، اگر کسی بیماری در خارج از کشور دارد یا شرکت هواپیمایی و آژانس گردشگری به ارز نیاز دارد، در بازار مبادله ارز و طلا و البته تحت نظارت در قالب سامانه ناخدا نیازش تامین خواهد شد.
شعب منتخب بانک‌های ملی ایران، ملت، تجارت و صادرات ایران با هدف ارائه خدمت به متقاضیان دریافت ارز بابت مصارف ارزی در روزهای تعطیل ۱۴ و ۱۵ بهمن ماه فعالیت می کنند.
بر این اساس شورای پول و اعتبار با پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر اصلاح مقررات مورد اشاره به منظور ساماندهی و توسعه بازار در حوزه ارز و طلا، مرکز مبادله ارز و طلای ایران را تاسیس کرد تا معاملات ارز (اعم از اسکناس و حواله) و طلا به تشخیص رئیس کل بانک مرکزی در بسترهای الکترونیکی مورد معامله و تسویه قرار گیرد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها