شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

خداحافظی با بنزین سوپر

14 آذر 1401
خداحافظی با بنزین سوپر

به گزارش بانک اول رضا نواز سخنگوی صنف جایگاه داران سوخت و نماینده حقوقی جایگاه داران درخصوص کمبود بنزین سوپر در کشور اظهارکرد: ما شرمنده مردم هستیم و درخصوص نبود بنزین سوپر از مردم عذرخواهی می‌کنیم.

او افزود: ارسال بنزین سوپر با وجود درخواست خرید فرآورده از سوی جایگاه‌های سوخت، اما از بیش از یک ماه قبل، کمیاب و بعد هم نایاب شد. وقتی ما علت نبود بنزین سوپر را از شرکت‌های تابع نفت جویا شدیم علت اصلی را ورود پالایشگاه‌های تولید بنزین سوپر به فاز تعمیراتی اعلام کردند.

سخنگوی صنف جایگاه داران سوخت اعلام کرد: این مشکل در این هفته برطرف شدنی نیست، اما شاید در هفته آینده اتفاقاتی بیافتد.

نواز به پیشینه عرضه بنزین سوپر در سال‌های اخیر اشاره و اظهارکرد: به دنبال افزایش قیمت بنزین از سال ۱۳۹۸ و افزایش قیمت بنزین سوپر، ۵۰ تا ۸۰ درصد از تقاضا برای مصرف کم شد و ماندگاری بنزین سوپر در جایگاه‌ها و مخازن و طولانی شدن فروش آن خساراتی را به جایگاه داران وارد کرد.

نماینده حقوقی جایگاه داران ادامه داد: با شیوع کرونا تقاضای مصرف بنزین سوپر به شدت کاهش یافت تا جایی که آمار ناامیدکننده‌ای از فروش بنزین سوپر در کشور منتشر شد، اما بعد از فروکش کردن کرونا، آمار مصرف بنزین معمولی و سوپر هم افزایش یافت.

وی با بیان اینکه عرضه و تقاضای بنزین سوپر در سال ۱۴۰۰ به تعادل رسید گفت: با وجود تعادل در عرضه و تقاضای بنزین سوپر، اما ارسال به موقع انجام نمی‌شد و البته اینطور هم نبود که مردم اذیت شوند.

سخنگوی صنف جایگاه داران سوخت با اشاره به افزایش مصرف خیره کننده بنزین از اواسط سال ۱۴۰۰ عنوان کرد: ما از اواسط سال قبل تا به الان به رده دهم مصرف کنندگان بزرگ بنزین در جهان رسیدیم.

نواز ضمن اشاره به اینکه کیفیت بنزین یورو۴ بسیار بالاست و فراگیر می‌شود و استاندارد یورو ۵ هم تدوین شده و در سبد سوختی قرار خواهد کرد احتمال داد که در آینده نزدیک با بنزین سوپر خداحافظی خواهیم کرد و با ورود بنزین یورو ۵ به جایگاه‌های سوخت، تقاضایی برای بنزین سوپر وجود نخواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان سازمان ملی استاندارد و وزارت نفت باید درمورد کیفیت یورو ۴ و یورو۵ و بنزین سوپر با مردم شفاف صحبت کنند عنوان کرد: وضعیت بنزین سوپر احتمال زیاد در هفته پیش رو بهتر خواهد شد.

سخنگوی صنف جایگاه داران سوخت درمورد تخلف برخی اپراتور‌های جایگاه سوخت مبنی بر اضافه برداشت از حساب افراد گفت: آمار و شکایات مردم در این زمینه خیلی کم است، اما درصورت رویت، این مورد را سریعاً به شماره ۰۹۶۲۷ و ۰۲۱۷۷۵۲۲۶۷۸ گزارش دهند. ما هم از بانک مرکزی درخواست کردیم که پیامک برداشت زیر ۳۰ هزار تومان را فعال کند و برای افراد متخلف هم مجازات کیفری تعیین می‌شود. /ایبنا

اخبار مرتبط
متقاضیان طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت (مادران) می‌توانند از ساعت ۹ صبح فردا به مدت سه روز با مراجعه به سایت فروش گروه خودروسازی سایپا در این طرح ثبت‌نام کنند.
تمامی مادرانی که فرزند دوم و مابعد آنها پس از تاریخ 24 آبان 1400 متولد شده‌ باشد، امکان پیش‌ثبت نام یک دستگاه از خودروهای این طرح را دارد.
فروش نقد و اقساط محصولات مدیران خودرو به مناسبت دهه فجر ۱۴۰۱ آغاز شد. در این طرح تیگو ۷، ام وی ام ایکس ۵۵، آریزو ۵ و ام و ام ایکس ۲۲ به فروش می‌رسند.
طرح فروش ایران خودرو به مناسبت دهه فجر شروع شده است . در این مرحله متقاضیان باید 90 میلیون تومان به حساب وکالتی خود واری کنند

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
لهوفی
ارسال شده در : دوشنبه 14 آذر 1401

الان حدود شش ماهه تو شیراز نه سوپر هست و نه یورو و مسئولین بی‌کفایت با هیچ وجه پاسخگو نیستند.

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها