جمعه, 31 شهریور 1402 2023,September

شرایط وام 100 میلیون تومانی خود اشتغالی +مدت زمان بازپرداخت

11 بهمن 1401
شرایط وام 100 میلیون تومانی خود اشتغالی +مدت زمان بازپرداخت

 به گزارش بانک اول وام خوداشتغالی جزء پرطرفدارترین وام‌ها می‌باشد که افراد فاقد شغل به دنبال دریافت آن هستند. اگر شما هم مدرک فنی و حرفه‌ای دارید، بیکار هستید و به دنبال راه‌اندازی کسب و کار می‌باشید  این مقاله به شما کمک  می کند وام با مدرک فنی و حرفه‌ای بگیرید و کسب و کار خود را راه‌اندازی نمایید.

وام خوداشتغالی چیست؟

وام خوداشتغالی ویژه افرادی است که بیکار بوده و قصد راه‌اندازی یک شغل خانگی یا یک کسب و کار جدید دارند. وام خوداشتغالی که در این مقاله به آن می‌پردازیم توسط سازمان بسیج سازندگی پرداخت می‌شود و کلیه افراد واجد شرایط می‌توانند به صورت غیرحضوری جهت دریافت این وام ثبت نام نمایند.

وام خوداشتغالی ویژه چه کسانی است؟

همان‌طور که در ابتدا به آن اشاره کردیم مهم‌ترین شرط در دریافت وام خوداشتغالی با مدرک فنی و حرفه‌ای این است که بیکار باشید و تابحال بیمه اجباری برای شما رد نشده باشد. سایر شرایط دریافت وام خوداشتغالی بسیج برای متقاضیان به صورت زیر می‌باشد:

 • متقاضی باید بیکار باشد.
 • کارمند دولت نباشد.
 • پرداخت وام خوداشتغالی به کارکنان شاغل سپاه پاسداران با هر عضویتی (پاسدار، کارمند، بسیجی ویژه، خرید خدمت، قراردادی و…)، کلیه کارکنان نیروهای مسلح و اقوام درجه یک (پدر، مادر، همسر) و فرزندان تحت تکفل آنها ممنوع می باشد.
 • پرداخت وام خوداشتغالی به کارکنان بازنشسته سپاه پاسداران، کلیه بازنشستگان نیروهای مسلح و تسهیلگران و نیروهای خرید خدمت بسیج ممنوع می باشد.
 • متقاضی باید دارای مجوز فعالیت و مدرک از سازمان فنی و حرفه‌ای باشد.
 • وام ویژه کلیه افراد جامعه بوده و نیاز نیست متقاضی عضو بسیج باشد.
 • برای هر طرح اشتغالزا فقط یک نفر می تواند تسهیلات دریافت کند و پرداخت بیش از یک فقره تسهیلات به یک طرح از طریق افراد مختلف ممنوع می باشد. (مکان اجرای طرح تکراری نباشد)

مبلغ وام خوداشتغالی سازمان بسیج سازندگی چه قدر است؟

مبلغ وام خوداشتغالی بسیج از ۱۰۰ میلیون تومان شروع شده و امکان افزایش آن تا ۴ میلیارد تومان وجود دارد. در جدول زیر مبلغ وام خوداشتغالی بسیج را مشاهده می‌نمایید:

گروه شغلی مبلغ وام
تسهیلات فردی ۱۵۰ میلیون تومان
تسهیلات کارفرمایی ۱۰۰ میلیون تومان به ازای رد کردن بیمه اجباری برای هر نفر
ایجاد نیروگاه خورشیدی ۱۲۰ میلیون تومان

وام خوداشتغالی بسیج ویژه چه مشاغلی است؟

وام خوداشتغالی بسیج با هدف گسترش کسب و کارهای خانگی، رونق بخشیدن به مشاغل کشاورزی و دامداری و کمک به جمعیت روستانشین و افراد کم برخوردار به متقاضیان پرداخت می‌شود. ۶ گروه شغلی زیر می‌توانند از این وام استفاده نمایند:

 • پرورش دام و طیور
 • کشاورزی
 • صنایع تبدیلی
 • صنایع دستی
 • شرکت‌های دانش بنیان
 • آموزش و توانمندسازی

در جدول زیر زیرگروه‌های مشاغلی که می‌توانند از وام خود اشتغالی بسیج استفاده کنند را مشاهده می‌نمایید:

پرورش دام و طیور پرورش ماکیان، پرورش دام و طیور، پرورش زنبور عسل، شیلات و آبزیان، پرورش دام سبک و سنگین، پرورش طیور و مرغ بومی
کشاورزی تولید خوراک و علوفه دام، کاشت دانه‌های روغنی، تولید سموم و کدهای فسفات در حوزه کشاورزی، گیاهان دارویی، پرورش گل و گیاه و نهال، پرورش قارچ، کشت و تولید زعفران، تولید بذر، گلخانه(ایجاد و تجهیز)، ایجاد استخرهای کشاورزی، زراعت باغبانی
صنایع تبدیلی خرید دستگاه‌های صنایع تبدیلی و بسته بندی، خشک کردن و بسته بندی مواد، تولید عرقیجات و اسانس گیری، تولید شوریجات، ترشیجات و شرینی جات
دانش بنیان تولید سیستم‌های امنیتی و حفاظتی، تولید تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و پالایشگاهی؛ تولیدات نرم افزاری و سخت افزاری، برق و الکترونیک، فوتونیک، مخابرات و سیستم‌های خودکار
آموزش و توانمندسازی مهدکودک قرآنی

روش ثبت نام وام اشتغالزایی بسیج سازندگی چگونه است؟

جهت ثبت نام وام ۱۰۰ میلیونی اشتغالزایی می‌توانید به سامانه ثبت نام تسهیلات مقاومتی بخش تسهیلات مراجعه نمایید

مدت بازپرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی اشتغالزایی چه قدر است؟

مدت بازپرداخت وام اشتغالزایی ۲ تا ۵ سال می‌باشد و سود وام صدمیلیونی ۴ درصد است. تعداد ضامنی که برای وام اشتغالزایی باید به بانک معرفی کنید بستگی به مبلغ وام داشته و توسط بانک مشخص می‌شود.

اخبار مرتبط
طرح ارغوان این امکان را به مشتری می‌دهد که درصد سود و مدت بازپرداخت را بر اساس توانمندی‌های خود و میانگین موجودی حساب و مدت زمان سپرده‌گذاری، با نرخ ۱۸، ۲۰ ،۲۲ و ۲۳ درصد انتخاب کنند.
به این تسهیلات 2 درصد کارمزد تعلق می‌گیرد. حداکثر مدت زمان بازپرداخت تسهیلات با توجه به معدل حساب تعیین می‌شود. حداکثر مدت زمان بازپرداخت وام با توجه به معدل حساب 20 درصدی 60 ماه اعلام شده است. سقف پرداخت اقساط با توجه به 40 درصد معدل حساب به 48 ماه می‌رسد.
آنچه هم‌‌‌اکنون به عنوان وام مسکن به متقاضیان انفرادی پرداخت می‌شود عملا ۳۲۰ میلیون تومان (واقعی) و ۴۰۰ میلیون تومان (اسمی) است. البته شاید گفته شود زوجین در صورت تمایل می‌توانند به ازای هر نفر ۴۰۰ میلیون تومان (اسمی) بگیرندو امکان دسترسی به وام جعاله ۱۶۰ میلیون تومانی هم برای آنها فراهم است. یعنی در مجموع به طور اسمی به وام ۹۶۰ میلیون تومانی دسترسی داشته باشند؛ اما رقم اقساط این وام حول و حوش ۲۰ میلیون تومان می‌شود که از عهده بخش زیادی از افراد فاقد مسکن متقاضی خرید با استفاده از وام، خارج است.
بررسی‌ها حاکی از این است که در شرایط فعلی در سایر بانک‌ها اگر طرح پرداخت تسهیلات داشته باشند، همگی نیازمند گردش حساب، بلوکه شدن پول و البته معرفی ضامن‌های معتبر است و جز در موارد خاصی که شرکت‌های معتبر با بانک تفاهم‌نامه امضا کرده و راسا ضامن کارکنان خود هستند، چیزی به نام تسهیلات بدون ضامن وجود ندارد. البته بسیاری از بانک‌ها نیز اصلاً مقوله‌ای به نام پرداخت تسهیلات ندارند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها