ﺳﻪشنبه, 9 خرداد 1402 2023,May

طلای جهانی جذاب بازار شد

28 اسفند 1401
طلای جهانی جذاب بازار شد

به گزارش بانک اول به نقل از ایسنا، بر اساس داده‌های دانشگاه میشیگان، بازار طلا در بالاترین سطح خود معامله می‌شود زیرا اعتماد مصرف‌کننده در ایالات متحده در ماه مارس با وجود اینکه انتظارات تورمی همچنان بالاست، به شدت کاهش یافته است.

دانشگاه میشیگان روز جمعه، اعلام کرد که قرائت اولیه شاخص احساسات مصرف‌کننده آن به 63.4 کاهش یافته است که نسبت به 67 فوریه کاهش یافته است. داده‌ها انتظارات را برآورده نکردند زیرا پیش‌بینی‌های حدود 66.9 بود. این گزارش نشان کرد که احساسات در واقع می‌تواند بسیار بدتر باشد زیرا این نظرسنجی بحران رو به رشد بانکی ایالات‌متحده در هفته گذشته را در نظر نگرفته است.

با توجه به اینکه بازار طلا نزدیک به بالاترین سطح خود است اما واکنش چندانی به آخرین داده‌های اقتصادی نشان نمی‌دهد. بسیاری از تحلیلگران اظهار کردند: در حالی که بخش بانکی با پیامدهای کاهش نقدینگی بازار مقابله می‌کند، طلا همچنان از تقاضای امن سود می‌برد.

اگر چه انتظارات تورمی به پایین‌ترین سطح خود از آوریل 2021 کاهش یافت اما این گزارش اشاره کرد که هنوز بسیار بالاتر از محدوده دو سال قبل از همه‌گیری کووید-19 است. در این گزارش آمده است که با توجه به مشکلات مداوم در بخش مالی و عدم اطمینان نسبت به واکنش احتمالی سیاست فدرال‌رزرو، انتظارات تورمی ماه‌های آینده نوسان خواهد داشت.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، بازار طلا در حالی افزایش یافت که قیمت‌ها در بحبوحه تاثیرات بخش بانکی بهترین هفته خود را در سه سال اخیر تجربه کردند. تحلیلگران آزمایش سطح 2000 دلار در هر اونس را در هفته آینده رد نمی‌کنند زیرا بازارها به نشست سیاست پولی فدرال‌رزرو توجه دارند.

آنها افزودند که آزمون بزرگ بعدی برای بازار طلا 1975 دلار در هر اونس خواهد بود و اگر فلز گرانبها به بالای 1950 دلار در هر اونس بسته شود، این حرکت ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط
امروز قیمت طلا و دلار کاهشی بود، قیمت سکه هم پایین آمد و به ۳۰,۸۰۱,۰۰۰ (سی میلیون و هشتصد و یک هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۶۴ درصدی داشته است.
بازار در معاملات امروز شاهد روند کاهشی قیمت طلا و سکه است.
بر اساس قیمت انواع ارز که در مرکز مبادله ایران اعلام شده، امروز (یکشنبه هفتم خرداد ماه) آخرین نرخ ثبت شده، هر دلار آمریکا به صورت اسکناس و حواله به ترتیب ۴۲ هزار و ۴۹۹ تومان و ۳۸ هزار و ۶۳۶ تومان است.
قیمت طلا و نقره در اوایل معاملات روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار آمریکا، پس از رسیدن طلا به پایین‌ترین سطح ۹ هفته اخیر و رسیدن نقره به کف دو ماهه خود تقویت شد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها