جمعه, 31 شهریور 1402 2023,September

بازدهی منفی شاخص کل بورس در آخرین روز کاری هفته

06 اردیبهشت 1402
بازدهی منفی شاخص کل بورس در آخرین روز کاری هفته

طی معاملات امروز در بازار سرمایه در حالی شاخص کل روند نزولی به خود گرفت که شاخص کل با معیار هم وزن توانست روند صعودی خود را حفظ کند.

به گزارش بانک اول  شاخص کل بورس امروز با ۳۴۲۲ واحد کاهش تا رقم  دو میلیون و ۳۶۵ هزار واحد نزول کرد. این در حالی است که شاخص کل با معیار هم وزن ۵۰۵۸ واحد صعود کرد و در رقم ۷۸۶ هزار و ۴۹۵ واحد ایستاد.

در این بازار یک میلیون معامله به ارزش ۱۴۰ هزار و ۷۹۷ میلیارد ریال انجام شد.

۴۶ درصد نمادهای بورسی مثبت و ۵۴ درصد این نمادها منفی بودند که از میان آنها پتروشیمی نوری نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل ملی صنایع مس ایران و ایران خودرو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس نیز با صعودی ۲۲۵ واحدی به رقم ۲۹ هزار و ۷۴۳ واحد رسید.

معامله گران این بازار ۵۹۴ هزار معامله انجام دادند که ۴۷۳۹ میلیارد ریال ارزش داشت.

۶۷ درصد نمادهای فرابورسی مثبت بودند که از میان آنها پتروشیمی مارون، گروه انتخاب الکترونیک آرمان و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی این بازار گذاشتند.

طی معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی از صندوق‌ها صورت گرفت و بیشتری ورود پول حقیقی به گروه‌های شیمیایی و فلزات اساسی بود./ایسنا

اخبار مرتبط
شاخص کل هم وزن نیز با رشد ۶۴۰ واحدی در ارتفاع ۶۷۴ هزار و ۲۱۹ واحدی ایستاد در فرابورس ایران هم شاخص کل با افزایش ۳۹ واحد به رقم ۲۵ هزار و ۵۲ واحد رسید.
بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 13 هزار واحدی به 2 میلیون و 37 هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزشی 6 هزار واحدی به ارتفاع 713 هزار واحد رسید.
گفتنی است اگرچه تاکنون جزئیات بیشتری در مورد نحوه ی تخلف و اطلاعات محرمانه منتشر شده در دسترس نیست، اما مشخصا انتظار می رود تا سازمان بورس نسبت به تخلفات رخ داده شفاف سازی بیشتری کند و به طور کامل در مورد این موضوع توضیح دهد.
بر اساس ماده ۱۸ قانون جوانی جمعیت، خانواده‌هایی که فرزند سوم آنها از آبان ماه ۱۴۰۰ به بعد متولد شده باشد مشمول تخفیف ۱۵ درصدی مالیاتی به ازای هر فرزند می‌شوند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها