جمعه, 31 شهریور 1402 2023,September

خرید برق از تابلوی سبز بورس انرژی برای چه کسانی امکان پذیر است؟

01 خرداد 1402
خرید برق از تابلوی سبز بورس انرژی برای چه کسانی امکان پذیر است؟

به گزارش بانک اول علی نقوی مدیرعامل بورس انرژی در خصوص جزئیات خرید برق از تابلو سبز بورس انرژی گفت: خرید از تابلو سبز صرفا برای مشترکین با مصارف بالای یک مگاوات فراهم خواهد بود و این امکان برای حقیقی‌ها میسر نیست.

او در خصوص مزایای تابلو سبز برای صنایع گفت: امروز این قیمت ۱۹۹۰ تومان بود، اما به طور کلی بر اساس مکانیزم رقابت مشخص خواهد شد برقی که از نیروگاه‌های تجدیدپذیر در تابلو سبز خریداری می‌شود مشمول مدیریت مصرف نخواهد شد و به عبارتی دیگر خاموشی مشمول صنایع نمی شود. هر مشترکی که در تابلو برق سبز برقی خریداری کند، مشمول مدیریت مصرف در زمان اوج بار نخواهد شد.

او ادامه داد: در صورتی که برق تولید شده در نیروگاه‌ها خریداری نشود، ۷۰ درصد قیمت کشف شده در بورس توسط دولت خریداری خواهد شد.

نقوی در خصوص عرضه فیزیکی و گواهی نیروگاه‌های تجدیدپذیر گفت: موضوع گواهی فاز بعدی کار ما خواهد بود. این موضوع در کمیته فقهی مورد بررسی قرار گرفته است. در این مدل به میزان برقی که نیروگاه تجدیدپذیر در طی روز تولید دارد، به ازای هر کیلووات گواهی تعلق می گیرد و این گواهی‌ها در بورس قابل معامله خواهد بود و با این گواهی‌ها تعهدات صنایع تسویه خواهد شد./باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
به نظر میرسد در هفته های آتی گزارش ماهانه و شش ماهه شرکتها در روند بازار تاثیر گذار باشد. احتمال میرود صنعت فلزات اساسی با توجه به کاهش محدودیت برق گزارش بهتری را برای ماه شهریور روانه کدال کنند.
شاخص بورس، عددی است که وضع کلی بورس و روند رشد یا افت بازار سهام را نشان می‌دهد. در بورس فقط یک شاخص وجود ندارد
بورس تهران، درحالی وارد نیمه دوم سال می‌شود که پس از یک دوره کوتاه صعودی، با افت سنگینی هم مواجه شد و بخشی از ارزش خود را از دست داد.
شاخص کل بورس امروز (۲۶ شهریور) با رشد ۹۰۵۰ واحدی نسبت به روز گذشته روی دو میلیون و ۱۳۵ هزار واحد ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز رشد ۵۱۵۴ واحدی را داشت و عدد ۷۲۳ هزار و ۱۷۶ واحد را به ثبت رساند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها