جمعه, 31 شهریور 1402 2023,September

شرایط دریافت وام 100 میلیون تومانی بانک گردشگری

04 خرداد 1402
شرایط دریافت وام 100 میلیون تومانی بانک گردشگری

بانک گردشگری به منظور جبران کمبود نقدینگی مشتریان خود برای خرید کالاهای بادوام و لوازم خانگی، طرح تسهیلاتی «خرید کالا» را ارائه داده است. سقف وام این طرح به 100 میلیون تومان می‌رسد.

به گزارش  بانک اول  افرادی که مایل به دریافت وام 100 میلیون تومانی کالا و لوازم خانگی بانک گردشگری هستند باید در یکی از شعب این مجموعه سپرده قرض الحسنه داشته باشند. سود این تسهیلات 23 درصد است و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن به 36 ماه می‌رسد. لازم به ذکر است که 20 درصد مبلغ تسهیلات نزد بانک مسدود خواهد شد و این مقدار تا پایان تسویه اقساط در بانک باقی می‌ماند. همچنین هر شخصی تنها یکبار امکان استفاده از این وام را دارد.

با توجه به مبلغ وام، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت آن، میزان هر قسط 3 میلیون و 870 هزار و 972 تومان است. کل سود تسهیلات، 39 میلیون و 354 هزار و 998 تومان و مجموع رقم وام و سود آن، 140 میلیون و 454 هزار و 998 تومان خواهد بود.

آشنایی با برخی از دستاوردهای بانک گردشگری طی سال‌های فعالیت آن

بانک گردشگری یکی از بانک‌های خصوصی کشور است که در سال 1389 مجوز فعالیت دریافت کرد. این مجموعه از آن زمان تاکنون انواع خدمات و محصولات مجاز پولی و بانکی را به مشتریان واجد شرایط خود ارائه داده است.

این مجموعه طی سال‌های فعالیت خود توانسته دستاوردهای زیادی را کسب و نظر مشتریان را به خود جلب کند. کسب گواهینامه کنترل کیفیت، تندیس سومین کنفرانس بین المللی بازاریابی خدمات مالی، جایزه نشان زرین برند پایدار با رویکرد مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی، نشان برتر در پنجمین اجلاس جهانی نشان برتر در حوزه برندینگ و مشتری مداری و … از جمله دستاوردهای این مجموعه است.

اخبار مرتبط
طرح ارغوان این امکان را به مشتری می‌دهد که درصد سود و مدت بازپرداخت را بر اساس توانمندی‌های خود و میانگین موجودی حساب و مدت زمان سپرده‌گذاری، با نرخ ۱۸، ۲۰ ،۲۲ و ۲۳ درصد انتخاب کنند.
به این تسهیلات 2 درصد کارمزد تعلق می‌گیرد. حداکثر مدت زمان بازپرداخت تسهیلات با توجه به معدل حساب تعیین می‌شود. حداکثر مدت زمان بازپرداخت وام با توجه به معدل حساب 20 درصدی 60 ماه اعلام شده است. سقف پرداخت اقساط با توجه به 40 درصد معدل حساب به 48 ماه می‌رسد.
آنچه هم‌‌‌اکنون به عنوان وام مسکن به متقاضیان انفرادی پرداخت می‌شود عملا ۳۲۰ میلیون تومان (واقعی) و ۴۰۰ میلیون تومان (اسمی) است. البته شاید گفته شود زوجین در صورت تمایل می‌توانند به ازای هر نفر ۴۰۰ میلیون تومان (اسمی) بگیرندو امکان دسترسی به وام جعاله ۱۶۰ میلیون تومانی هم برای آنها فراهم است. یعنی در مجموع به طور اسمی به وام ۹۶۰ میلیون تومانی دسترسی داشته باشند؛ اما رقم اقساط این وام حول و حوش ۲۰ میلیون تومان می‌شود که از عهده بخش زیادی از افراد فاقد مسکن متقاضی خرید با استفاده از وام، خارج است.
بررسی‌ها حاکی از این است که در شرایط فعلی در سایر بانک‌ها اگر طرح پرداخت تسهیلات داشته باشند، همگی نیازمند گردش حساب، بلوکه شدن پول و البته معرفی ضامن‌های معتبر است و جز در موارد خاصی که شرکت‌های معتبر با بانک تفاهم‌نامه امضا کرده و راسا ضامن کارکنان خود هستند، چیزی به نام تسهیلات بدون ضامن وجود ندارد. البته بسیاری از بانک‌ها نیز اصلاً مقوله‌ای به نام پرداخت تسهیلات ندارند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها