جمعه, 31 شهریور 1402 2023,September

شرایط دریافت وام 200 میلیون تومانی بانک شهر

09 خرداد 1402
شرایط دریافت وام 200 میلیون تومانی بانک شهر

قشر فرهنگی کشور که از مشتریان بانک شهر هستند می‌توانند به منظور رفع کمبود نقدینگی برای خرید کالای بادوام، تعمیر و بازسازی مسکن و تامین ودیعه خانه از وام 200 میلیون تومانی طرح «اساتید» این مجموعه استفاده کنند.

به گزارش بانک اول اساتید دانشگاه‌ها و فرهنگیانی که از خدمات بانک شهر استفاده می‌کنند به منظور بهره گیری از وام طرح اساتید باید در یکی از شعب این مجموعه سپرده کوتاه مدت عادی داشته باشند. ضمنا باید حداقل سه ماه از خواب سپرده مشتریان بگذرد تا امکان درخواست این تسهیلات برایشان فراهم شود. داشتن گردش حساب مناسب نیز برای این دریافت این تسهیلات ضروری است. در صورتی که فرد مایل به دریافت وام 50 میلیون تومانی باشد باید دو ضامن کسر از حقوق به بانک ارائه دهد. به منظور دریافت مبالغ بالاتر هم سند ملکی احتیاج است. سود این تسهیلات 23 درصد بوده و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن به 60 ماه می‌رسد.

با توجه به مبلغ وام، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت آن، میزان هر قسط 5 میلیون و 638 هزار و 94 تومان است. کل سود تسهیلات، 138 میلیون و 285 هزار و 653 تومان و مجموع رقم وام و سود آن، 339 میلیون و 243 هزار و 653 تومان خواهد بود.

اندکی درباره بانک شهر و دستاوردهای آن بدانید

بانک شهر با هدف تامین نیاز شهرداری‌ها به اعتبارات کلان، تامین نقدینگی و سرمایه و پوشش هزینه‌ها و مخارج شهرها در راستای تحقق توسعه شهری و تجربه خودکفایی از سال 1387 به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

این مجموعه تاکنون توانسته تندیس زرین سرآمدی چهارمین دوره تقدیر از سرآمدان روابط عمومی 94، سیمرغ زرین مدیر برتر سال 93 و … را به دست آورد.

اخبار مرتبط
طرح ارغوان این امکان را به مشتری می‌دهد که درصد سود و مدت بازپرداخت را بر اساس توانمندی‌های خود و میانگین موجودی حساب و مدت زمان سپرده‌گذاری، با نرخ ۱۸، ۲۰ ،۲۲ و ۲۳ درصد انتخاب کنند.
به این تسهیلات 2 درصد کارمزد تعلق می‌گیرد. حداکثر مدت زمان بازپرداخت تسهیلات با توجه به معدل حساب تعیین می‌شود. حداکثر مدت زمان بازپرداخت وام با توجه به معدل حساب 20 درصدی 60 ماه اعلام شده است. سقف پرداخت اقساط با توجه به 40 درصد معدل حساب به 48 ماه می‌رسد.
آنچه هم‌‌‌اکنون به عنوان وام مسکن به متقاضیان انفرادی پرداخت می‌شود عملا ۳۲۰ میلیون تومان (واقعی) و ۴۰۰ میلیون تومان (اسمی) است. البته شاید گفته شود زوجین در صورت تمایل می‌توانند به ازای هر نفر ۴۰۰ میلیون تومان (اسمی) بگیرندو امکان دسترسی به وام جعاله ۱۶۰ میلیون تومانی هم برای آنها فراهم است. یعنی در مجموع به طور اسمی به وام ۹۶۰ میلیون تومانی دسترسی داشته باشند؛ اما رقم اقساط این وام حول و حوش ۲۰ میلیون تومان می‌شود که از عهده بخش زیادی از افراد فاقد مسکن متقاضی خرید با استفاده از وام، خارج است.
بررسی‌ها حاکی از این است که در شرایط فعلی در سایر بانک‌ها اگر طرح پرداخت تسهیلات داشته باشند، همگی نیازمند گردش حساب، بلوکه شدن پول و البته معرفی ضامن‌های معتبر است و جز در موارد خاصی که شرکت‌های معتبر با بانک تفاهم‌نامه امضا کرده و راسا ضامن کارکنان خود هستند، چیزی به نام تسهیلات بدون ضامن وجود ندارد. البته بسیاری از بانک‌ها نیز اصلاً مقوله‌ای به نام پرداخت تسهیلات ندارند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها