جمعه, 31 شهریور 1402 2023,September

پیش‌بینی بورس فردا 10 خرداد ماه 1402

09 خرداد 1402
پیش‌بینی بورس فردا 10 خرداد ماه 1402

در جریان معاملات روز جاری شاخص بورس تهران با رشد بیش از 13 هزار واحدی به رقم 2 میلیون و 288 هزار واحدی رسید تا همچنان با اغماض رقم شاخص روی عدد 2.3 میلیون واحدی باشد.

به گزارش بانک اول ارزش معاملات روز جاری در بازار بورس تهران در محدوده‌های 8 هزار و 800 همتی ایستاد که این میزان برای معاملات نقد بازار بورس ترهان در محدوده 6 هزار میلیاردتومانی بود. نمادهای فارس، رمپنا و بانک تجارت به‌عنوان بیشترین تأثیرگذاران مثبت بازار روز جاری بودند.

نماد رمپنا به‌واسطه خبر پیشنهاد مدیرعامل این شرکت به‌عنوان وزیر صمت با استقبال و صف خرید سنگین همراه شد. «عباس علی‌آبادی» رئیس فعلی مپنا امروز به‌عنوان وزیر پیشنهادی صمت به مجلس معرفی شد.

گروه خدمات رایانه‌ای (پرداخت الکترونیک‌ها) به‌واسطه خبر افزایش نرخ شاپرکی با استقبال خریداران همراه شدند و با صف‌های خرید کار را تمام کردند و پس از یک دهه نرخ کارمزد این گروه تغییر کرد.


بر اساس آخرین ابلاغیه مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس، انعقاد قرارداد توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی با سایر اشخاص به‌منظور خرید و نگهداری اوراق بهادار با درآمد ثابت و پرداخت مبلغی از منابع صندوق جهت خرید و نگهداری اوراق بهادار با درآمد ثابت موضوع قرارداد به‌عنوان هزینه بازارگردانی امکان‌پذیر است.

روزنامه دولتی عمان پس از پایان سفر «هیثم بن طارق» به ایران نوشت: این سفر در سطحی وسیع، تاریخی توصیف شد و موفقیت بزرگی در همه مسیرها و به شکل خاص در مسیر سیاسی و موضوع ازسرگیری روابط ایران و مصر محقق کرد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: دولت در بحث دارو و کالاهای اساسی هرچقدر ارز نیاز باشد تأمین می‌کند.

هیثم الغیص، دبیرکل اوپک ضمن استقبال از بازگشت کامل ایران به بازارهای جهانی نفت و سرمایه‌گذاری‌های این کشور در صنایع بالادست و پایین‌دست، تأکید کرد که ما مشتاقانه منتظر بازگشت کامل ایران به بازارهای جهانی نفت خام هستیم.

سید مهدی نیازی، سرپرست وزارت صمت گفت: با همکاری بانک مرکزی، تأمین ارز صنایع به‌ویژه صنایع خودرو بدون هیچ وقفه‌ای ادامه دارد، ضمن این که واردات خودرو با رفع موانع عملیاتی شده و ترخیص این خودروها تسریع شده است.

کل

بررسی تکنیکالی شاخص بورس تهران

شاخص بورس تهران همچنان بر مفروضات قبلی خود پابرجا است و از منظر تکنیکالی اتفاق خاصی در بازار رخ نداده است.

شاخص بورس تهران با وجود اینکه همچنان در مسیر صعودی قرار دارد؛ اما در محدوده 2.3 میلیون واحدی ایستاده است و شاخص به دنبال انگیزه برای رسیدن به اهداف و ارقام بالاتر است.

اما فردا چهارشنبه را شاید بتوان گفت به‌عنوان آخرین روز جدی بازار مطرح کرد چرا هفته آینده و با تعطیلات روزهای یکشنبه و دوشنبه عملاً روز شنبه برای بازار سرمایه بین تعطیلی طولانی‌مدتی قرار خواهد گرفت و ممکن است اهالی بازار تمام خرید و یا فروش‌های خود را به بعد از تعطیلات موکول کنند تا ریسک تعطیلات و خبرهای این روزها نداشته باشند.

اخبار مرتبط
به نظر میرسد در هفته های آتی گزارش ماهانه و شش ماهه شرکتها در روند بازار تاثیر گذار باشد. احتمال میرود صنعت فلزات اساسی با توجه به کاهش محدودیت برق گزارش بهتری را برای ماه شهریور روانه کدال کنند.
شاخص بورس، عددی است که وضع کلی بورس و روند رشد یا افت بازار سهام را نشان می‌دهد. در بورس فقط یک شاخص وجود ندارد
بورس تهران، درحالی وارد نیمه دوم سال می‌شود که پس از یک دوره کوتاه صعودی، با افت سنگینی هم مواجه شد و بخشی از ارزش خود را از دست داد.
شاخص کل بورس امروز (۲۶ شهریور) با رشد ۹۰۵۰ واحدی نسبت به روز گذشته روی دو میلیون و ۱۳۵ هزار واحد ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز رشد ۵۱۵۴ واحدی را داشت و عدد ۷۲۳ هزار و ۱۷۶ واحد را به ثبت رساند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها