جمعه, 31 شهریور 1402 2023,September

وام بدون بهره 300 میلیون تومانی بانک مهر ایران

09 خرداد 1402
وام بدون بهره 300 میلیون تومانی بانک مهر ایران

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به افزایش تعداد و حجم تسهیلات پرداختی در سال گذشته، گفت: با توجه پتانسیل‌های موجود و در راستای حمایت از ترویج علم و فناوری مردم می‌توانند از یک میلیون تومان تا ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای نذر علم استفاده کنند.

به گزارش بانک اول سید سعید شمسی‌نژاد در نشست خبری امروز اظهار کرد: یکی از حوزه‌هایی که در آن با عقب‌ماندگی مواجه هستیم سرمایه‌گذاری برای توسعه علم و فناوری است و در همین راستا و برای نذر علم با بنیاد مصطفی که همه آن را با جایزه مصطفی می‌شناسیم در حال همکاری هستیم تا بتوانیم در این زمینه به جمع‌آوری منابع مالی توسط مردم کسری مالی موجود را در این بخش جبران کنیم.

وی افزود: مردم می‌توانند از یک میلیون تا ۳۰۰ میلیون تومان وام بدون بهره از صندوق قرض‌الحسنه مهر ایران با مراجعه به شعب دربافت کنند و تعهد می‌کنیم در سریع‌ترین زمان ممکن این تسهیلات را برای کمک به بنیاد مصطفی و توسعه علم و فناوری در ایران و جهان اسلام دریافت کنند. در واقع فرد می‌تواند این وام را دریافت کند که مبلغ آن وام به بنیاد منتقل شده و فرد اقساط را می‌پردازد.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه اقتصاد، گفت: در سال گذشته رکورد پرداخت سه میلیون و ۱۱۳ هزار وام را داشته‌این که بیش از ۹۱ درصد رشد را تجربه کرده است. همچنین مبلغ تسهیلات نیز در سال گذشته نیز رشد ۸۰ درصدی را داشت و از ۶۰ همت در سال ۱۴۰۰ به ۱۱۴ همت در سال ۱۴۰۱ رسید و این بالاترین رشد در شبکه بانکی بوده است. از سوی دیگر منابع بانک نیز با رشد ۸۲ درصدی مواجه شده و از ۸۵ همت به ۱۵۶ همین رسیده است که این عدد بالاترین میزان رشد منابع در میان بانک‌هاست.

شمسی‌نژاد ابا بیان اینکه در حال حاضر حدود ۳۰ درصد تسهیلات به شکل برخط پرداخت می‌شود، فزود: اگر وام هم معوق شد، بنیاد مصطفی متهد شده معوقات را بپردازد. البته در آینده به دنبال برنامه ریزی برای غیر حضوری کردن آن هستیم.

به گفته وی، یکی دیگر مسائلی که مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، وقف سهام و دارایی‌های مالی است که با بورس در حال برنامه‌‎ریزی‌های هستیم.

اخبار مرتبط
طرح ارغوان این امکان را به مشتری می‌دهد که درصد سود و مدت بازپرداخت را بر اساس توانمندی‌های خود و میانگین موجودی حساب و مدت زمان سپرده‌گذاری، با نرخ ۱۸، ۲۰ ،۲۲ و ۲۳ درصد انتخاب کنند.
به این تسهیلات 2 درصد کارمزد تعلق می‌گیرد. حداکثر مدت زمان بازپرداخت تسهیلات با توجه به معدل حساب تعیین می‌شود. حداکثر مدت زمان بازپرداخت وام با توجه به معدل حساب 20 درصدی 60 ماه اعلام شده است. سقف پرداخت اقساط با توجه به 40 درصد معدل حساب به 48 ماه می‌رسد.
آنچه هم‌‌‌اکنون به عنوان وام مسکن به متقاضیان انفرادی پرداخت می‌شود عملا ۳۲۰ میلیون تومان (واقعی) و ۴۰۰ میلیون تومان (اسمی) است. البته شاید گفته شود زوجین در صورت تمایل می‌توانند به ازای هر نفر ۴۰۰ میلیون تومان (اسمی) بگیرندو امکان دسترسی به وام جعاله ۱۶۰ میلیون تومانی هم برای آنها فراهم است. یعنی در مجموع به طور اسمی به وام ۹۶۰ میلیون تومانی دسترسی داشته باشند؛ اما رقم اقساط این وام حول و حوش ۲۰ میلیون تومان می‌شود که از عهده بخش زیادی از افراد فاقد مسکن متقاضی خرید با استفاده از وام، خارج است.
بررسی‌ها حاکی از این است که در شرایط فعلی در سایر بانک‌ها اگر طرح پرداخت تسهیلات داشته باشند، همگی نیازمند گردش حساب، بلوکه شدن پول و البته معرفی ضامن‌های معتبر است و جز در موارد خاصی که شرکت‌های معتبر با بانک تفاهم‌نامه امضا کرده و راسا ضامن کارکنان خود هستند، چیزی به نام تسهیلات بدون ضامن وجود ندارد. البته بسیاری از بانک‌ها نیز اصلاً مقوله‌ای به نام پرداخت تسهیلات ندارند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
علیرضا علیقلی نیا
ارسال شده در : شنبه 20 خرداد 1402

با سلام از مدیریت بانک محترم تقاصامندم در مورد وام ۳۰۰ میلیونی اشخاص حقیقی برا ضامن از سند شش دانگ خانه بجای کارمند رسمی استفاده کنیم

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها