پنجشنبه, 4 مرداد 1403 2024,July

بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه‌گذاری کدام است؟

25 اردیبهشت 1403
بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه‌گذاری کدام است؟

سرمایه‌گذاری در آلت‌کوین‌ها و ارزهای دیجیتال ارزان و به‌ شکلی خاص ارزهای دیجیتال زیر یک دلار این روزها بسیار محبوب شده است.

به گزارش بانک اول، عجیب نیست که طی سال‌های اخیر مردم به خریدوفروش ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند؛ چراکه می‌توان با مبالغ بسیار پایین در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرد و سود معقولی هم از آنها به‌دست آورد.

سرمایه‌گذاری در بهترین ارز دیجیتال ارزان فرصت خوبی برای ورود به بازار کریپتو به شما می‌دهند، البته باید بدانید که به سراغ کدام ارزها بروید.

اکثر مردم به دنبال فرصت‌هایی برای سودآوری بالا هستند، اما باید بدانید که سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ارزان قرار نیست یک‌شبه شما را پولدار کند و نیز باید ریسک‌های این نوع سرمایه‌گذاری را هم در نظر بگیرید.

انتخاب بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه‌گذاری، به زمان و شرایط بازار بستگی دارد و امکان دارد هر ماه این فرصت‌ها عوض شوند. در این مقاله، چند ارز دیجیتال ارزان را نام برده و دلایل و ریسک‌های سرمایه‌گذاری در چنین ارزهایی را بررسی می‌کنیم.

در این مقاله، ما ۲۰ ارز دیجیتال شناخته‌شده در سال ۲۰۲۴ با قیمت کمتر از یک دلار را معرفی می‌کنیم.

فهرست ۲۰ مورد از بهترین ارزهای دیجیتال ارزان برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۴ (زیر یک دلار) موارد زیر هستند:

زیلیکا (ZIL)
وان‌اینچ (1INCH)
وی‌چین (VET)
بَت (Basic Attention Token)
الگورند (ALGO)
لوپرینگ (LRC)
ترون (TRX)
اسکیپزمانیا (MANIA)
متاکید (MCADE)
آلف زیرو (AZERO)
ریپل (XRP)
شیبا اینو (SHIB)
استلار (XLM)
سوشی‌سواپ (SUSHI)
گالا (GALA)
دوج‌کوین (DOGE)
کاردانو (ADA)
پالیگان (MATIC)
سندباکس (SAND)
دیسنترالند (MANA)

نحوه انتخاب بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه‌گذاری

انتخاب بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه‌گذاری نیازمند بررسی دقیق فاکتورهای مختلفی است. در ادامه، مهم‌ترین معیارهایی را که باید در نظر بگیرید بررسی می‌کنیم.

ارزش بازار یا مارکت کپ

ارزش بازار یک ارز دیجیتال، ارزش کل سکه‌های در گردش آن را نشان می‌دهد. ارزهای دیجیتال با مارکت کپ بالا (بیش از ۱ میلیارد دلار)، معمولاً سرمایه‌گذاری امن‌تری هستند. با این حال، اگر پروژه‌های موفقی با ارزش بازار پایین‌تر را زودتر شناسایی کنید، پتانسیل سودآوری بیشتری دارید.

نقدینگی

نقدینگی به معنای سهولت خرید و فروش یک ارز دیجیتال بدون تأثیر بر قیمت آن است. ارزهای با نقدینگی بالا، قیمت باثبات‌تری دارند و ریسک کمتری برای سرمایه‌گذاران به همراه دارند.

معیارهای فاندامنتال پروژه

قبل از سرمایه‌گذاری، فاندامنتال‌های پروژه را بررسی کنید. تیم توسعه‌دهنده، دورنمای پروژه، مشکلی که قصد حل آن را دارند و نحوه استفاده از توکن را مطالعه کنید. یک تیم قوی، شفاف و با دورنمای روشن، نشانه‌ای از موفقیت پروژه است.

کاربرد محصول پروژه

ارزهای دیجیتالی که کاربردهای واقعی و تقاضای ملموس دارند، پتانسیل رشد بلندمدت بیشتری دارند. پروژه‌هایی که در حوزه‌هایی مانند امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، توکن‌های غیرمثلی (NFT) یا پرداخت‌های بین‌مرزی فعالیت می‌کنند، گزینه‌های جذابی هستند.

تاریخچه قیمت

قبل از سرمایه‌گذاری، تاریخچه قیمت ارز دیجیتال را بررسی کنید. به دنبال روندهای صعودی پایدار و تدریجی در بازه‌های زمانی مختلف باشید. از ارزهایی که نوسانات شدید و ناگهانی دارند یا قربانی پامپ و دامپ شده‌اند، دوری کنید.

بررسی وبسایت و شبکه‌های اجتماعی پروژه

وبسایت پروژه باید بروز، جذاب و آموزنده باشد. حضور فعال و قوی در شبکه‌های اجتماعی نیز نشانه خوبی است. تعداد دنبال‌کنندگان، میزان تعامل کاربران و پاسخگویی مدیران جامعه را بررسی کنید.

ریسک‌های سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ارزان چیست؟

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ارزان، علیرغم جذابیت و پتانسیل سودآوری بالا، با ریسک‌هایی نیز همراه است که باید پیش از سرمایه‌گذاری، آنها را مدنظر قرار دهید.

  • نوسانات شدید قیمت: بازار ارزهای دیجیتال، به‌ویژه ارزهای کوچک و ارزان، نوسانات قیمتی شدیدی را تجربه می‌کند. این نوسانات می‌تواند به سرعت منجر به سود یا زیان قابل‌توجه شود. برای مقابله با این ریسک، سرمایه‌گذاری بلندمدت و استفاده از استراتژی‌های مدیریت ریسک را مدنظر قرار دهید.
  • ریسک قانونی و نظارتی: بازار ارزهای دیجیتال هنوز به‌طور کامل در بسیاری از کشورها قانون‌مند نشده است. تغییرات ناگهانی در مقررات یا سیاست‌های دولتی می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت و آینده پروژه‌ها داشته باشد.
  • ریسک هک و کلاهبرداری: متأسفانه، بازار ارزهای دیجیتال شاهد موارد متعددی از هک صرافی‌ها و کیف پول‌ها و همچنین کلاهبرداری‌های گسترده بوده است. همیشه سرمایه خود را در کیف پول‌های امن نگهداری کنید و از صرافی‌های معتبر استفاده کنید.
  • پروژه‌های کم‌کیفیت: بسیاری از ارزهای دیجیتال ارزان، پروژه‌های کم‌کیفیت، بدون پشتوانه یا حتی کلاهبرداری هستند. پیش از سرمایه‌گذاری، تحقیقات گسترده‌ای انجام دهید و از سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی که اطلاعات شفافی ارائه نمی‌دهند، خودداری کنید.
  • نقدینگی پایین: برخی ارزهای دیجیتال ارزان، نقدینگی پایینی دارند که می‌تواند فروش سریع آنها در مواقع لزوم را دشوار کند. همیشه نقدینگی و حجم معاملات روزانه را بررسی کنید.

سوالات متداول

کدام ارزهای دیجیتال ارزان اما با ارزش را بخریم؟

با بررسی شخصی خود می‌توانید از بین ارزهایی مانند TRX، XRP، SHIB، GALA، DOGE،‌ MANA، VET، ALGO و ۱۲ ارز ارزان دیگر در فهرست این مقاله، گزینه‌های مناسب سرمایه‌گذاری خود را انتخاب کنید.

آیا رشد ۱۰۰۰ برابری در ارز دیجیتال ممکن است؟

هر چند چنین رشدی در دنیای ارز دیجیتال، نادر است، اما برای برخی از آلت‌کوین‌ها در شرایط خاص بازار امکان‌پذیر است.

اخبار مرتبط
دولت‌ها در برابر ظهور و گسترش بیت کوین همواره با پرسش‌ها و ابهام‌هایی روبه‌رو هستند که وضعیت قانونی بیت کوین متأثر از این ابهام‌ها است؛ ازجمله این که با یک دارایی دیجیتال و غیرمتمرکز جهانی که قرار نیست هیچ حزب یا سازمانی آن را کنترل کند، چگونه برخورد کنند. یا این که شکل جدیدی از ارزهای مقاوم در برابر سانسور، چه پیامدهایی می‌تواند داشته باشد. برخی دیگر مانند السالوادور نیز از ابتدا در زمرهٔ کشورهای پذیرنده بیت کوین قرار گرفته‌اند.
سود بیت‌کوین در مقایسه با بزرگترین میم‌ کوین‌های الهام گرفته شده از ترامپ، بسیار کم به نظر می‌رسد زیرا همه آنها پس از انتشار این خبر شاهد جهش چشمگیر قیمت بودند. در زمان نگارش این مطلب TREMP بیشترین سود را حفظ و ۷۱ درصد افزایش در ۲۴ ساعت گذشته با قیمت ۰.۶۶ دلار ثبت کرد. ترامپ ۳۹ درصد و ماگا نیز ۳۳ درصد افزایش یافتند.
ارز دیجیتال بیت کوین را در نظر بگیرید؛ تعداد سفارش‌های خرید و فروش بیت کوین در جهان، عمق بازار بیت کوین را نشان می‌دهد. هر چه عمق بازار بیشتر باشد، سفارش‌های بزرگ خرید و فروش تاثیر کمتری در نوسانات قیمت یک دارایی دارند. البته معمولا دارایی‌های بزرگ مثل بیت کوین و اتریوم عمق بازار بالایی نسبت به سایر ارزهای دیجیتال دارند.
اگر شما در حوزه ارز‌های دیجیتال اطلاعات کافی نداشته باشید به سادگی قربانی کلاهبرداری می‌شوید. «پنیر مجانی فقط در تله موش پیدا می‌شود»

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها