یکشنبه, 31 تیر 1403 2024,July

گزارش روزانه بورس ۱۳ اردیبهشت/ ریزش ۶۸۰۰ واحدی شاخص

13 خرداد 1403
گزارش روزانه بورس ۱۳ اردیبهشت/ ریزش ۶۸۰۰ واحدی شاخص

شاخص کل بازار سرمایه پس از رشد اخیری که در چند روز گذشته تجربه کرد، با ریزشی ۶۸۰۷ واحدی مجددا به مسیر نزولی خود بازگشت.

به گزارش بانک اول ، بازار سهام دومین روز کاری هفته اگرچه محدودیت دامنه ی نوسان ها ادامه داشت، اما در اکثر سهام در دامنه ی منفی به پایان رساند. البته در دقایق انتهایی بازار تقاضا در بازار کمی تقویت شد به طوری که برخی از سهم های خودرویی به صف خرید نشستند.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 6807 واحدی به 2 میلیون و 87 هزار واحد رسید. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن با ریزشی 3 هزار واحدی به ارتفاع 681 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «شپنا»، «شبندر» و «بوعلی» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «شگویا»، «هرمز» و «زاگرس» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «شستا»، «خودرو» و «ذوب» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «شفام»، «خاور» و «فزر» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 13 اردیبهشت ماه 1403، مبلغ 2 هزار میلیارد و 600 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 281 میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز 132 نماد در محدوده مثبت و 296 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 145 نماد در محدوده مثبت و 281 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

اخبار مرتبط
امروز شیمیایی بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۱۸۴ میلیارد تومان به خود اختصاص دادند. همچنین فرابخودرو و انبوه سازی در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.
هدایت نقدینگی سرگردان به بورس به‌عنوان بازاری که کمترین اثر تورمی را ایجاد می‌کند، بهترین راهکار سرمایه‌گذاری است. اما چه زمانی می‌توان برای خرید و فروش اقدام کرد؟ به‌طور کلی عوامل مختلفی از اهداف زمانی تا بزنگاه‌های حساس سیاسی و اقتصادی در این رهگذر دخیل هستند.
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شتران، وپاسار و حکشتی شد و در مقابل نمادهای معاملاتی وپارس، ومعادن و کگل با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی تاپیکو، شستا و شپدیس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی فولاد، کچاد و افق با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها