پنجشنبه, 4 مرداد 1403 2024,July

پیش‌بینی ۱۵۰ هزار دلاری قیمت بیت‌کوین

16 خرداد 1403
پیش‌بینی ۱۵۰ هزار دلاری قیمت بیت‌کوین

یکی از تحلیلگران پیش‌بینی کرد بیت‌کوین تا پایان سال جاری به ۱۵۰ هزار دلار می‌رسد.

به گزارش بانک اول این تحلیلگر، تام لی، دلیل اصلی صعود بیت‌کوین به ۱۵۰ هزار دلار را تا پایان سال جاری میلادی، افزایش آمار مالکیت آن می‌داند و در این مورد می‌گوید جمعیت جدید مالکیت، شامل سرمایه‌گذاران نهادی و خرده‌فروشان است که موقعیت آن را به‌عنوان یک طبقه دارایی واقعی تثبیت خواهد کرد.

بیت‌کوین از زمانی که لی این پیش‌بینی را ارائه کرده، سه درصد افزایش یافته و پس از رکود در زیر سطح کلیدی در ۲ تا سه ماه گذشته، به بالای ۷۰ هزار دلار رسیده است.

آیا قیمت ۱۵۰ هزار دلاری، پیش‌بینی واقع‌بینانه است؟

بیت‌کوین برای رسیدن به این سطح، باید در هفت ماه آینده نسبت به سطح قیمت فعلی خود ۱۱۴ درصد افزایش یابد و با توجه به اینکه ما در میانه بازار صعودی بزرگ هستیم، افزایش قیمت واقعی برای ارز دیجیتال برتر خواهد بود، با این حال، به دلیل شرایط اقتصادی پیچیده حاکم، سطح قیمتی مطلوب ۱۵۰ هزار دلاری می‌تواند تا تاریخ هدف ۳۱ دسامبر ۲۰۲۴ تحقق یابد و اگر گاوها موفق شوند، این سطح می‌تواند به معنای بازار گاوی طولانی‌تر و افزایش احتمالی تا ۲۰۰هزار دلار یا حتی بیشتر در طول این چرخه باشد.

چشم‌انداز بیت‌کوین

بیت‌کوین در حال حاضر در سطح حمایت قیمت ۷۰ هزار دلاری در زمان انتشار این مطلب، معامله می‌شود. بزرگترین ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار توانسته است بیشتر ضررهای ۲ تا سه ماه گذشته را جبران کند.

کریپتو کارنسی نوشت، با این حال، بیت‌کوین برای غلبه بر شاخص بالاتر از مقاومت ۷۰ هزار دلاری ممکن است مدتی زمان لازم داشته باشد. انتظار می‌رود که بازار بلندمدت افزایشی، زمانی از سر گرفته شود که ارز دیجیتال در ماه‌های آتی به اوج قیمت تاریخ (ATH) بالای ۷۳.۵ هزار دلار برسد و در صورت عدم موفقیت بر بازار فشار وارد خواهد شد و بر احساسات تاثیر منفی می‌گذارد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۶۳ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۲.۲۹ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۳.۱۵ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است که ۰.۰۳ درصد کاهش روزانه را ثبت کرده است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۸۷.۶ میلیارد دلار است که ۵.۷۴ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۶.۶۸ میلیارد دلار است که  ۷.۶۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال  بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۸۲.۰۵ میلیارد دلار است که ۹۳.۶۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۷:۰۰ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۷۰ هزار و ۸۷۴.۸۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۱۴ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۳۸۰۷.۴۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۸۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۰۱ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۱۱ درصد افزایش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۷۰۳.۹۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۱.۷۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۱۷.۰۳  درصد افزایش

۵-  سولانا

قیمت: ۱۷۳.۴۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۵۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۴۱ درصد افزایش

۶- یو اس دی کوین

قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱درصد کاهش

۷-  ریپل

قیمت: ۰.۵۲۶۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۱۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۰.۲۶ درصد کاهش

۸- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۶۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته ۲.۳۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۸۰ درصد کاهش

۹ – تون کوین

قیمت: ۷.۶۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته:  ۱۲.۸۴  درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۷.۸۹ درصد افزایش

۱۰-  کاردانو

قیمت: ۰.۴۶۲۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۰.۵۳ درصد افزایش/ایسنا

اخبار مرتبط
دولت‌ها در برابر ظهور و گسترش بیت کوین همواره با پرسش‌ها و ابهام‌هایی روبه‌رو هستند که وضعیت قانونی بیت کوین متأثر از این ابهام‌ها است؛ ازجمله این که با یک دارایی دیجیتال و غیرمتمرکز جهانی که قرار نیست هیچ حزب یا سازمانی آن را کنترل کند، چگونه برخورد کنند. یا این که شکل جدیدی از ارزهای مقاوم در برابر سانسور، چه پیامدهایی می‌تواند داشته باشد. برخی دیگر مانند السالوادور نیز از ابتدا در زمرهٔ کشورهای پذیرنده بیت کوین قرار گرفته‌اند.
سود بیت‌کوین در مقایسه با بزرگترین میم‌ کوین‌های الهام گرفته شده از ترامپ، بسیار کم به نظر می‌رسد زیرا همه آنها پس از انتشار این خبر شاهد جهش چشمگیر قیمت بودند. در زمان نگارش این مطلب TREMP بیشترین سود را حفظ و ۷۱ درصد افزایش در ۲۴ ساعت گذشته با قیمت ۰.۶۶ دلار ثبت کرد. ترامپ ۳۹ درصد و ماگا نیز ۳۳ درصد افزایش یافتند.
ارز دیجیتال بیت کوین را در نظر بگیرید؛ تعداد سفارش‌های خرید و فروش بیت کوین در جهان، عمق بازار بیت کوین را نشان می‌دهد. هر چه عمق بازار بیشتر باشد، سفارش‌های بزرگ خرید و فروش تاثیر کمتری در نوسانات قیمت یک دارایی دارند. البته معمولا دارایی‌های بزرگ مثل بیت کوین و اتریوم عمق بازار بالایی نسبت به سایر ارزهای دیجیتال دارند.
اگر شما در حوزه ارز‌های دیجیتال اطلاعات کافی نداشته باشید به سادگی قربانی کلاهبرداری می‌شوید. «پنیر مجانی فقط در تله موش پیدا می‌شود»

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها