پنجشنبه, 4 مرداد 1403 2024,July

۴ نکته که قبل از سرمایه گذاری باید دانست

23 خرداد 1403
 ۴ نکته که قبل از سرمایه گذاری باید دانست

برای سرمایه گذاری مطمئن با پول کم باید قبل از هرچیزی، چند نکته مهم را درنظر داشته باشید که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

۱- نقدشوندگی

به گزارش بانک اول نقدشوندگی یعنی اینکه دارایی خریداری‌شد‌ه یا سرمایه‌گذاری‌تان را با چه سرعتی و با چه قیمتی می‌توانید به پول نقد یا معادل آن تبدیل کنید. به‌عنوان مثال، اگر یک واحد مسکونی بخرید و ۲۰ درصد زیر قیمت بفروشید بدیهی است که به سرعت نقد می‌شود، بنابراین باید در نقدشوندگی، قیمت مناسب را هم درنظر داشت.

۲- اهداف سرمایه‌گذاری

این فاکتور همراه با سایر عوامل، تعیین‌کننده بازاری است که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید. هدف شما ممکن است رشد سرمایه در سریع‌ترین زمان ممکن باشد یا اینکه امنیت سرمایه برای شما اهمیت دارد و حفظ اصل سرمایه در اولویت است. براساس این اهداف متفاوت، تصمیمات متفاوتی درخصوص سرمایه‌گذاری می‌توان گرفت.

۳- میزان سن سرمایه‌گذار

هدف همه از سرمایه‌گذاری یکسان نیست. شاید فردی به فکر جمع‌آوری پول کافی برای دوران بازنشستگی است و شخص دیگر در ابتدای زندگی است و تا سال‌ها به پول خود نیاز ندارد. بنابراین یکی دیگر از فاکتورها در سرمایه‌گذاری، این است که تا چه زمان می‌توانید سرمایه‌گذاری را نگهداری کنید. به‌عبارت دیگر، چه مدت مهلت دارید؟

هر چقدر بتوانید زمان بیشتری سرمایه‌گذاری‌تان را حفظ کنید (زمان بیشتری داشته باشید)، می‌توانید سود بیشتری به‌دست آورید. اگر زمان زیادی در اختیار ندارید و کم‌شدن پول‌تان فاجعه‌بار خواهد بود، باید به سرمایه‌گذاری‌های کم‌ریسک بچسبید.

۴- میزان ريسك‌پذيري

به‌عنوان یک اصل کلی، هرچقدر انتظار بازدهی بیشتری از یک سرمایه‌گذاری داشته باشیم، ریسک آن نیز بالاتر است. علاوه بر این، بعضی‌ها با نوسانات بازار راحت نیستند و نمی‌توانند افت و خیزهای بازارهایی مانند بورس را تحمل کنند. در بازارهایی مانند بورس، همیشه زیان وجود دارد ولی سرمایه‌گذار حرفه‌ای زیان‌های خود را با سودها پوشش می‌دهد.

اگر تحمل زیان ندارید، بهتر است به‌دنبال سرمایه‌گذاری کم‌ریسک باشید اما اگر شخصی هستید که مایلید برای رسید‌ن به بازدهی بالاتر در آینده، مقدار زیان موقتی را متحمل شوید، پس سرمایه‌گذاری‌های پرریسک را امتحان کنید.

اخبار مرتبط
صنعتی را انتخاب کنید که در آن بتوانید بازی های بلندمدت با افراد بلندمدت انجام دهید. اینترنت به طور گسترده فضای کاری مشاغل را گسترش داده است. اکثر مردم هنوز این را کشف نکرده اند. بازی های تکراری را انجام دهید. همه بازده های زندگی، خواه در ثروت، روابط یا دانش، از سود مرکب ناشی می شود. شرکای تجاری را بر مبنای هوش بالا، انرژی فراوان و مهمتر از همه صداقت زیاد، انتخاب کنید.
خیلی از افراد در این سن فکر می‌ کنند که برای انتخاب شغل فقط یک فرصت دارند، در صورتی که شما باید ذهن تان را آماده کنید و در مورد مسیرهای شغلی متفاوت و انتخاب های مختلفی که پیش رو دارید، فکر کنید و هرگز طرز فکرتان را محدود نکنید. البته که اگر شغل مناسبی پیدا کردید، با جدیت آن را ادامه داده و هرگز به فکر ترکش نباشید.
نکته مهم این است که این درس‌ها منحصر به ثروتمندان نیست و هر والدینی می‌تواند این اصول را با شرایط خانواده خود تطبیق دهد و به کار گیرد. با اولویت دادن به این آموزه ها و گنجاندن مباحث مالی در زندگی روزمره خانواده، والدین می‌توانند فرزندان خود را در مسیر موفقیت مالی قرار دهند.
مدیریت پول ۹ مرحله دارد. پس از دنبال‌کردن این مراحل شما باید تصویر واضحی از امور مالی شخصی‌تان به دست آورید. پس از طی‌کردن این مراحل، قادر خواهید بود تغییرات لازم را ایجاد کنید تا به آزادی مالی دلخواه‌تان برسید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها