یکشنبه, 31 تیر 1403 2024,July

کدام خودرو‌هایی بیشترین فاصله قیمتی را در بازار دارند؟

23 خرداد 1403
کدام  خودرو‌هایی بیشترین فاصله قیمتی را در بازار دارند؟
چند روزی است که بازار خودرو کشور آرام است و قیمت برخی محصولات وارداتی و داخلی نیز کاهشی شده است.

به گزارش بانک اول با این حال، اما برخی خودرو‌ها با اختلاف قیمتی زیادی نسبت به کارخانه در بازار عرضه می‌شوند.

 در معرفی خودرو‌هایی که اختلاف نیم میلیاردی با بازار دارند باید به دو خودروی هایما S۸ و همچنین پژو ۲۰۷ پاناراما اتوماتیک اشاره کرد.

اختلاف قیمت بازار و کارخانه هایما S۸ حدود ۵۱۹ میلیون تومان است و پژو ۲۰۷ پاناراما اتوماتیک نیز با اختلاف ۵۴۷ میلیون تومانی به فروش می‌رسد.

هایما S۸ با قیمت ۱,۸۹۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان در بازار به فروش می‌رسد حال آنکه آخرین قیمت مصوب این خودرو ۱,۳۷۱,۲۶۰,۱۶۲ است.

پژو ۲۰۷ پاناراما اتوماتیک نیز طبق آخرین مصوبه با قیمت ۴۳۲,۵۷۷,۷۲۶ در کارخانه به فروش می‌رسد این در شرایطی است که این خودرو در بازار با قیمت ۹۸۰,۰۰۰,۰۰۰ عرضه می‌شود.

خودرو‌هایی که با اختلاف قیمت بالای ۴۰۰ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شوند نیز شامل دنا پلاس TC-MT۶ با اختلاف قیمت ۴۳۶ میلیون تومان، دنا پلاس TC-A با اختلاف قیمت ۴۳۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ پانوراما-MT با اختلاف قیمت ۴۴۲ میلیون تومان و تارا-AT-V۲ نیز با تغییرات ۴۲۸ میلیونی و هایما S۷ پلاس با اختلاف قیمت ۴۷۰ میلیون تومانی به فروش می‌رسد.

اخبار مرتبط
خودرو کارکرده در دوبی با مشخصات قید شده در آیین‌نامه واردات، نهایتا ۷۵ هزار درهم می‌ارزد. با این پول می‌توان مالک لکسوس NX300 مدل ۲۰۲۱ شد. اینفینیتی Q30، لندروور ایووک و مرسدس‌بنز A-Class هم جزو گزینه‌ها هستند
به اطلاع متقاضیان و نمایندگی های مجاز میرساند، شرایط پیش فروش (فراخوان) محصول سورن پلاس دوگانه سوز ویژه سامانه یکپارچه با اولویت تابستان 1403 صرفا جهت اولویت های مندرج در این بخشنامه اعلام می شود. متقاضیانی که در سامانه یکپارچه ثبت نام نموده اند و اسامی ایشان به عنوان اولویت های تابستان 1403 به این شرکت اعلام شده به این شرکت اعلام شده است و برای ایشان پیامک ارسال گردیده، امکان ثبت نام در این بخشنامه را دارند.
تحلیلگران با توجه به چالش ارزی از یک طرف و وسواس بانک مرکزی برای تعیین منشا ارز مورد استفاده برای واردات هر کالایی به کشور، معتقدند منابع ارزی مورد نیاز برای واردات خودرو‌های کارکرده خارجی مهیا نیست. بررسی آیین نامه اجرایی نشان می‌دهد خودرو‌های با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی، خودرو‌هایی که فرمان آن‌ها سمت راست باشد و خودرو‌های سرقتی در کشور مبدا امکان ورود به کشور را ندارند.
قیمت کارخانه خودرو افزایش یافت و قیمت جدید سه محصول ایران خودرو اعلام شد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها