یکشنبه, 31 تیر 1403 2024,July

شیوه جدید کلاهبرداری در کریپتو کارنسی

23 خرداد 1403
شیوه جدید کلاهبرداری در کریپتو کارنسی

بررسی ها نشان می‌دهد که به تازگی با ارسال پیام در شبکه‌های اجتماعی، زمینه کلاهبرداری از مردم به اسم دریافت سود از فضای ارزهای دیجیتال ایجاد شده است.

به گزارش  بانک اول  اخیراً برخی پیام‌هایی را در واتساپ دریافت کرده‌اند که در آن یک اکانت با شماره خارجی(احتمالاً مجازی و فیک) پیامی برای آنها ارسال کرده و اطلاعات یک حساب را برای آنها ارسال کرده است. نمونه این مورد را در تصویر زیر می‌بینید.

ارز دیجیتال , کلاهبرداری ,

وقتی کاربر به سایت مورد نظر مراجعه و وارد حساب کاربری می‌شود، مبلغ را در حساب کیف پول خود رد سایت مشاهده می‌کند. اما امکان دسترسی و برداشت از آن را ندارد. در این مرحله به کاربر اعلام می‌شود که اگر قصد برداشت از این مبلغ را دارد باید سطح حساب کاربری خود را ارتقا دهد.

به طور مثال برای این کار و رسیدن به سطح 1 باید مبلغ 50 دلار پرداخت کنید اما در ازای این رقم تنها امکان برداشت 30 دلار را خواهید داشت. به این ترتیب کاربر تشویق می‌شود تا برای برداشت مبلغ بیشتری از این پول، سطح خود را بیشتر ارتقا دهد اما در نهایت کمتر از آن چیزی که پرداخت کرده را به دست می‌آورد.

تشریح یک نمونه از مکانیزم کلاه برداری Etsdt 

نکته جالب توجه اینکه هرچند در منابع فارسی زبان هیچ اشاره ای به مکانیزم کلاهبرداری etsdtنشده ، اما در مراجع بین المللی به صراحت به روشهای مختلف کلاه برداری این پلتفروم که به اسم دریافت سود  در حوزه ارز دیجیتال سوژه های خود را شکار میکند، اشاره شده است.

ارز دیجیتال , کلاهبرداری ,

تسنیم

اخبار مرتبط
یک‌سوم دارایی: فرد می‌تواند تا یک‌سوم از دارایی‌های خود را به صورت وصیت به دیگران ببخشد بدون نیاز به رضایت ورثه. بیش از یک‌سوم دارایی: اگر وصیت به بیش از یک‌سوم دارایی‌ها باشد، این وصیت فقط در صورتی نافذ است که ورثه رضایت داشته باشند. در غیر این صورت، وصیت به میزان مازاد بر یک‌سوم از اموال بی‌اعتبار خواهد بود.
ایرانی‌ها استامینوفن کدئین را زیاد مصرفش می‌کنند و فکر می‌کنند خطری هم ندارد. ما بیمار داشتیم که روزی ۲ بسته استامینوفن کدئین مصرف می‌کرد و دیگر صاحب کبد سالمی نبود. استامینوفن اگر بیش از دوز مجاز مصرف شود، داروی بسیار مضری برای کبد است. کدئین آن هم اگر بیش از ۳ روز مصرف شود، هم وابستگی ایجاد می‌کند و هم باعث از بین رفتن سلول‌های کبدی می‌شود.
براساس ماده ۳ قانون تسهیل تکالیف مودیان، تا پایان سال ۱۴۰۳ صورتحساب‌هایی که در سامانه مؤدیان صادر نشده است، قابل قبول می‌باشد. در این مدت سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است با استفاده از اطلاعات موجود در سامانه مؤدیان در پایان هر دوره، نسبت به تهیه اظهارنامه برای کلیه مؤدیان اقدام کند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان ادامه داد: تمام ادارات، بانک‌ها، شرکت‌های بیمه‌ای و سازمان‌های دولتی این استان مشمول کاهش ساعات اداری هستند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها