پنجشنبه, 4 مرداد 1403 2024,July

ثبت‌نام اینترنتی کارت سوخت باز هم به تعویق افتاد

24 خرداد 1403
ثبت‌نام اینترنتی کارت سوخت باز هم به تعویق افتاد

در حالی که بنابر وعده مسؤولان نفتی و فراجا قرار بود از ابتدای خرداد ماه ثبت درخواست کارت سوخت به صورت الکترونیکی انجام شود اما همچنان خبری از این موضوع نیست و تنها خودروهای نو شماره می‌توانند از این سامانه استفاده کنند.

به گزارش  بانک اول ، ثبت نام اینترنتی درخواست کارت سوخت که قرار بود از ابتدای خرداد ماه امسال اجرایی شود، بار دیگر به تعویق افتاد. از آذر ماه سال گذشته مسئولان نفتی موضوع اینترنتی شدن ثبت نام کارت سوخت را مطرح کردند و بنا بر وعده‌ها قرار بود این تصمیم در بهمن ماه سال گذشته عملیاتی شود که اتفاق نیفتاد.

پس از آن مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش در فروردین ماه سال جاری اذعان کرد که مردم می‌توانند از اردیبهشت امسال به صورت برخط کارت سوخت نوشماره و المثنی را انجام دهند، اما برای بار دوم نیز این وعده محقق نشد.

در حالی که با رونمایی از سامانه اینترنتی ثبت درخواست کارت سوخت در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران و با حضور مسئولان نفتی و فراجا، پیش‌بینی می‌شد که این تصمیم از ابتدای خرداد ماه اجرایی شود، همچنان خبری از آن نیست.

به گفته مهدی سید هاشمی، مدیرعامل شرکت پژوهش و توسعه ناجی بنیاد تعاون فراجا، فرایند ثبت‌نام اینترنتی کارت سوخت در خرداد ماه امسال راه‌اندازی می‌شود. اما با گذشت ۲۲ روز از خرداد هنوز این اتفاق نیفتاده است و بنابر گفته محمد صادقی، مدیر سامانه هوشمند شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، ثبت نام اینترنتی کارت سوخت تنها برای خودروهای نوشماره امکان‌پذیر است و ثبت‌نام اینترنتی کارت هوشمند سوخت المثنی نیازمند دریافت اطلاعات تکمیلی از سوی پژوهش و توسعه ناجی است.

این در حالیست که مهدی سیدهاشمی در پاسخ به یکی از رسانه‌ها اعلام کرده بود: تمامی اطلاعات، زیرساخت‌ها و بسترهای لازم از سوی پلیس (بنیاد تعاون فراجا) در اختیار وزارت نفت قرار گرفته است و در حال حاضر مشکلی برای راه‌اندازی این سامانه وجود ندارد.

اخبار مرتبط
مدیرعامل توانیر در آیین امضای این تفاهم نامه با تاکید بر توسعه پایدار ساخت و ساز ساختمان براساس الگوها و استانداردهای مصرف انرژی گفت: تعیین مشوقها در زمینه ترویج فرهنگ مصرف انرژی از اولویتهای توانیر بوده و بر این اساس با استفاده از فناوریهای نوینی چون پنلهای خورشیدی هم می توان ضمن جلوگیری از انتشار آلاینده های زیست محیطی، هزینه خانوارها در سبد انرژی را نیز مدیریت کرد.
در روز مذکور، تعدادی از شعب بانک‌ها به صورت کشیک (از ساعت 9 الی 11) دایر می‌باشد که اسامی آنها در وبسایت بانک‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود.
مدیرکل دفتر خدمات عمومی مرکز اصناف وزارت صمت گفت:مصوبه ای در ستاد تنظیم بازار برای ترمیم اقتصاد نانوایان تصویب شده است که بر اساس آن نانوایان و برخی اصناف متقاضی امکان فروش محصولات خانگی و صنایع دستی را دارند.
محمدرضا فرزین در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: در نشست دو جانبه رؤسای کل بانک های مرکزی دو کشور ایران و روسیه در حاشیه کنگره مالی روسیه در سن‌پترزبورگ، همه اقدامات مشترکی که در گذشته توافق شده بود نهایی شد و بدین ترتیب کلیه اقدامات توافق شده قبلی وارد مرحله عملیاتی شد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها