پنجشنبه, 4 مرداد 1403 2024,July

آیا قیمت بیت‌کوین افزایش می‌یابد؟

27 خرداد 1403
آیا قیمت بیت‌کوین افزایش می‌یابد؟

در حال حاضر، بیت‌کوین (BTC) زیر سطح ۷۰ هزار دلار معامله می‌شود و سرمایه‌گذاران بررسی می‌کنند، قیمت بیت‌کوین صعودی خواهد شد یا خیر.

به گزارش بانک اول  مدتی است که بیت‌کوین (BTC) زیر سطح ۷۰ هزار دلار معامله می‌شود و داده‌های تورم آمریکا قبل از تصمیم‌گیری فدرال رزرو در مورد نرخ بهره، قیمت این ارز دیجیتال را به ۶۹ هزار و ۹۰۰ دلار رسانده بود، اما این مورد برای فراتر رفتن قیمت از ۷۰ هزار دلار کافی نبود و پس از تصمیم نرخ بهره، بازار ارزهای دیجیتال به‌ طور کامل کاهش یافت. در این دوره، برخی از سرمایه‌گذاران بزرگ از بازار ارزهای دیجیتال عقب‌نشینی کردند که به‌طور قابل توجهی بر ترجیحات پس‌انداز سرمایه‌گذاران کوچک تاثیر گذاشته است.

در زمان نگارش این مطلب، بیت‌کوین پس از ۰.۵ درصد افزایش در ۲۴ ساعت گذشته، با قیمت ۶۶ هزار و ۱۰۰ دلار معامله می‌شود. ارزش بازار آن بالای ۱.۳ تریلیون دلار باقی مانده و حجم معاملات آن پس از کاهش ۴۸ درصدی به ۱۴ میلیارد دلار سقوط کرده است.

از سوی دیگر، داده‌های ارائه شده توسط کوین گلس نشان داد که نهنگ‌ها موقعیت‌های طولانی خود را با کاهش قابل‌توجه در نسبت بلند/کوتاه‌مدت بیت‌کوین کنار می‌گذارند.

ارزش شاخص قدرت نسبی بیت‌کوین نیز چشم‌انداز مهمی را نشان داده است و در ۴۲.۱۹ قرار دارد که نشان می‌دهد فروشندگان همچنان بر خریداران مسلط هستند.

بنابراین با توجه به داده‌های ارائه شده، اشتباه نیست اگر بگوییم که عدم قطعیت‌ها در مورد بیت‌کوین ادامه دارد. در این زمینه، داده‌های سایت سنتیمنت نیز ممکن است نقش مهمی در این فرآیند ایفا کنند. بر اساس داده‌های سنتیمنت، فشار خرید روی بیت‌کوین در حال افزایش است و نظراتی وجود دارد که این روند می‌تواند سیگنالی برای افزایش در بازار باشد. با حمایت از این مورد، عرضه در صرافی‌های ارزهای دیجیتال در حال کاهش است و این عرضه به‌طور فزاینده‌ای از صرافی‌ها خارج می‌شود.

داده‌های گلسنود نیز کاهش نسبت ارزش به تراکنش بیت‌کوین را نشان می‌دهد و از لحاظ تاریخی، کاهش این معیار عموما در افزایش قیمت در بازار منعکس شده است.

از سوی دیگر، قیمت بیت‌کوین بسیار نزدیک به مرز باندهای بولینگر است که به دقت توسط تحلیلگران و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال نظارت می‌شود و به‌طور کلی به‌عنوان چشم‌انداز صعودی تعبیر می‌شود. با این حال، این وضعیت اطمینان کافی ارائه نمی‌کند.

کریپتوکارنسی گزارش کرد، بر خلاف بانس بیت، اندیکاتور مکدی داده‌های منفی را نشان داد که نشان دهنده کاهش بیشتر قیمت است.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۴۱ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۰.۲۰ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۴.۰۳ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است که ۰.۱۹ درصد کاهش روزانه را ثبت کرده است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵ میلیارد دلار است که ۳۷.۷۵ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۳.۸۵ میلیارد دلار است که  ۸.۵۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال  بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۴۰.۸ میلیارد دلار است که ۹۰.۶۶  درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۷:۴۷ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۶۶ هزار و ۹۶.۹۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۵۵ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۳۵۵۱.۱۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۶۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۳۵ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۰.۹۹۹۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۵ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۶۰۴.۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۱۰.۲۹ درصد کاهش

۵-  سولانا

قیمت: ۱۴۴.۰۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۶۸ درصد کاهش

۶- یو اس دی کوین

قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۷-  ریپل

قیمت: ۰.۴۹۰۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۱۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۰.۳۹ درصد کاهش

۸- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۳۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته ۰.۲۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۲۶ درصد کاهش

۹ – تون کوین

قیمت: ۷.۸۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته:  ۳.۱۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۶۲ درصد افزایش

۱۰-  کاردانو

قیمت: ۰.۴۱۱۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۵.۶۰ درصد کاهش

اخبار مرتبط
دولت‌ها در برابر ظهور و گسترش بیت کوین همواره با پرسش‌ها و ابهام‌هایی روبه‌رو هستند که وضعیت قانونی بیت کوین متأثر از این ابهام‌ها است؛ ازجمله این که با یک دارایی دیجیتال و غیرمتمرکز جهانی که قرار نیست هیچ حزب یا سازمانی آن را کنترل کند، چگونه برخورد کنند. یا این که شکل جدیدی از ارزهای مقاوم در برابر سانسور، چه پیامدهایی می‌تواند داشته باشد. برخی دیگر مانند السالوادور نیز از ابتدا در زمرهٔ کشورهای پذیرنده بیت کوین قرار گرفته‌اند.
سود بیت‌کوین در مقایسه با بزرگترین میم‌ کوین‌های الهام گرفته شده از ترامپ، بسیار کم به نظر می‌رسد زیرا همه آنها پس از انتشار این خبر شاهد جهش چشمگیر قیمت بودند. در زمان نگارش این مطلب TREMP بیشترین سود را حفظ و ۷۱ درصد افزایش در ۲۴ ساعت گذشته با قیمت ۰.۶۶ دلار ثبت کرد. ترامپ ۳۹ درصد و ماگا نیز ۳۳ درصد افزایش یافتند.
ارز دیجیتال بیت کوین را در نظر بگیرید؛ تعداد سفارش‌های خرید و فروش بیت کوین در جهان، عمق بازار بیت کوین را نشان می‌دهد. هر چه عمق بازار بیشتر باشد، سفارش‌های بزرگ خرید و فروش تاثیر کمتری در نوسانات قیمت یک دارایی دارند. البته معمولا دارایی‌های بزرگ مثل بیت کوین و اتریوم عمق بازار بالایی نسبت به سایر ارزهای دیجیتال دارند.
اگر شما در حوزه ارز‌های دیجیتال اطلاعات کافی نداشته باشید به سادگی قربانی کلاهبرداری می‌شوید. «پنیر مجانی فقط در تله موش پیدا می‌شود»

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها