پنجشنبه, 4 مرداد 1403 2024,July

کاهش بیش از ۹ هزار واحدی شاخص کل بورس

29 خرداد 1403
کاهش بیش از ۹ هزار واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس امروز ۲۹ خرداد ماه با کاهش ۹ هزار و ۲۹۲ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۳۶ هزار واحدی قرار گرفت.

به گزارش بانک اول در انتهای معاملات امروز سه شنبه ۲۹ خردادماه بازار سرمایه، شاخص کل بورس با کاهش ۹ هزار و ۲۹۲ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۳۶ هزار واحدی ایستاد. فولاد، فملی و نوری سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و فولاد، شستا و ذوب سه نماد پرتراکنش بودند. شاخص کل هم وزن نیز با کاهش هزار و ۴۶ واحدی روی پله ۶۶۵ هزار و ۹۶ واحدی قرار گرفت.

برترین گروه صنعتی بورس و فرابورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۱۵۶ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین فلزات اساسی و شیمیایی در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس

یاقوت، فولاد ۲ و افران بیشترین ارزش معامله و نماد‌های فولاد ۲، ذوب و فملی ۲ بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند. اراد ۱۶۳۴، اراد ۱۶۱۴ و پاداش بیشترین ارزش معامله و نماد‌های، پاداش، کارا و نیلی بیشترین حجم معامله را در فرابورس تجربه کردند.

اخبار مرتبط
با توجه به این که عمده شرکت‌های صادرکننده فعال در بازار سرمایه درآمدهای ارزی خود را با نرخ دلار نیمایی تسعیر می‌کنند، دلار نیما به یک متغیر اثرگذار در صورت‌های مالی تولیدکنندگان تبدیل شده است.
در آخرین روز کاری هفته تعداد ۲۶۵ هزار معامله در بورس انجام شد که ارزش آن ۳۷۳۵ میلیارد تومان بود. فملی، پارسیان و فولاد بیشترین تاثیر را بر شاخص کل داشتند که پارسیان مثبت و دو نماد دیگر منفی شدند. همچنین فولاد، شپنا و فملی از نمادهای پرتراکنش امروز بودند.
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی پارسان، شپنا و شپدیس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی فولاد، وپارس و وامید با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی فولاد، بفجر و خودرو شد و در مقابل نمادهای معاملاتی نوری، بوعلی و حکشتی با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها