یکشنبه, 31 تیر 1403 2024,July

بهترین زمان خرید خودرو از زبان وزیر صمت

29 خرداد 1403
 بهترین زمان خرید خودرو از زبان وزیر صمت
از آبان‌ماه سال گذشته تا خرداد امسال، وزیر صمت در دو اظهار نظر با وعده بهبود بازار خودرو به مردم توصیه کرده که برای خرید خودرو عجله نکنند.

به گزارش بانک اول از آبان‌ماه سال گذشته تا خرداد امسال، وزیر صمت در دو اظهار نظر با وعده بهبود بازار خودرو به مردم توصیه کرده که برای خرید خودرو عجله نکنند.

عباس علی آبادی در آبان ماه سال گذشته گفته بود که با واردات خودرو، افزایش تولید و سیاست‌های در‌پیش‌گرفته دولت، آرامش به بازار خودرو بر‌می‌گردد.

با وجود این توصیه  قیمت ها در بازار آزاد حداقل تا پایان سال گذشته نه تنها روند کاهشی نداشته که با افزایش چشمگیری نیز همراه بوده است.

 از همین رو شهروندانی که به وعده وزیر صمت اعتماد کردند، حالا متضرر شدند چرا که قیمت خودرو ده ها و یا صدها میلیون تومان افزایش یافته است.

با وجود این وعده ناکام، وزیر صمت بار دیگر و همین ۱۰ روز پیش به مردم توصیه کرد در خرید خودرو عجله نکنند. 

علی‌آبادی از مردم خواسته که به توصیه و وعده وی اعتماد کنند، زیرا شرایط باثبات‌تری [در بازار] ایجاد می‌شود و آنها می‌توانند خودروهای مدنظر خود را با شرایط بهتری بخرند.

 وعده دوم در حالی از سوی وزیر صمت عنوان شده که  تمامی عوامل خودرویی و غیرخودرویی نشانه‌های مثبتی مبنی بر تحقق وعده دوم وزیر را انعکاس نمی‌دهند.

تولید خودرو در سه ماه گذشته روند نزولی داشته و قیمت ها نیز از اردیبهشت سال گذشته فریز بوده، بنابراین مشخص نیست که وعده دوم نیز قرار است چه زمانی عملی شود.

بررسی «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد حد فاصل وعده نخست وی تا شب عید، میانگین قیمت خودرو ۲۲ درصد رشد کرده است.

همچنین از وعده نخست ‌وزیر صمت تا اواخر فروردین امسال نیز میانگین قیمت خودرو در بازار آزاد بیش از ۳۶ درصد رشد را نشان می‌دهد. با این حساب مشخص نیست که سیاستگذار بر چه مبنایی وعده بهبود وضعیت بازار را داده است.

اخبار مرتبط
شرایط طرح اقساط مدیران خودرو برای محصول ایکس 33 در مرداد 1403 اعلام شد.
قیمت بر آوری درب کارخانه ۱۲ محصول مدیران خودرو اعلام شد.
خودرو کارکرده در دوبی با مشخصات قید شده در آیین‌نامه واردات، نهایتا ۷۵ هزار درهم می‌ارزد. با این پول می‌توان مالک لکسوس NX300 مدل ۲۰۲۱ شد. اینفینیتی Q30، لندروور ایووک و مرسدس‌بنز A-Class هم جزو گزینه‌ها هستند
به اطلاع متقاضیان و نمایندگی های مجاز میرساند، شرایط پیش فروش (فراخوان) محصول سورن پلاس دوگانه سوز ویژه سامانه یکپارچه با اولویت تابستان 1403 صرفا جهت اولویت های مندرج در این بخشنامه اعلام می شود. متقاضیانی که در سامانه یکپارچه ثبت نام نموده اند و اسامی ایشان به عنوان اولویت های تابستان 1403 به این شرکت اعلام شده به این شرکت اعلام شده است و برای ایشان پیامک ارسال گردیده، امکان ثبت نام در این بخشنامه را دارند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها