پنجشنبه, 4 مرداد 1403 2024,July

فراخوان پرداخت مشوق صادراتی در قالب کمک سود تسهیلات بانکی

30 خرداد 1403
فراخوان پرداخت مشوق صادراتی در قالب کمک سود تسهیلات بانکی

فراخوان پرداخت مشوق صادراتی در قالب کمک سود تسهیلات بانکی( سال ۱۴۰۲) اعلام شد.

به گزارش  بانک اول سازمان توسعه تجارت با صدور فراخوانی  پرداخت مشوق صادراتی در قالب کمک سود تسهیلات بانکی( سال 1402) را اعلام کرد. مشروح این فراخوان به شرح زیر است.

با عنایت به تخصیص بخشی کمی از اعتبارات مورد نیاز پرداخت مشوق های صادراتی به استناد دستورالعمل پرداخت مشوقهای صادرات غیرنفتی سال 1402 ابلاغی وزیر محترم صنعت،معدن و تجارت به شماره 853411 مورخ 1402/05/31 و به منظور حمایت همه جانبه و هدفمند از صادرات کالا و خدمات و افزایش حجم و تنوع محصولات و خدمات در بازارهای هدف صادراتی، سازمان توسعه تجارت ایران در نظر دارد نسبت به پرداخت یارانه سود تسهیلات بانکی به صادرکنندگان کالا و خدمات با اولویت پرداخت به صادرکنندگان نمونه ملی و صادرکنندگان محصولات دانش بنیان اقدام کند.

با عنایت به تخصیص بخشی کمی از اعتبارات مورد نیاز پرداخت مشوق های صادراتی به استناد دستورالعمل پرداخت مشوقهای صادرات غیرنفتی سال 1402 ابلاغی وزیر محترم صنعت،معدن و تجارت به شماره  853411  مورخ 1402/05/31 و به منظور حمایت همه جانبه و هدفمند از صادرات کالا و خدمات و افزایش حجم و تنوع محصولات و خدمات در بازارهای هدف صادراتی، سازمان توسعه تجارت ایران در نظر دارد نسبت به پرداخت یارانه سود تسهیلات بانکی به صادرکنندگان کالا و خدمات با اولویت پرداخت به صادرکنندگان نمونه ملی و صادرکنندگان محصولات دانش بنیان  اقدام کند:

لذا از کلیه متقاضیان واجد شرایط دعوت می‌شود نسبت به ارائه درخواست کتبی خود به همراه تکمیل فرم‌های مربوطه که در پورتال سازمان به آدرس www.Tpo.ir  بارگذاری شده است اقدام کنند.

لازم به ذکر است با توجه به پایین بودن اعتبار مالی تخصیصی در این خصوص، اولویت بر اساس ثبت درخواست در دبیرخانه سازمان است.

شرایط برخورداری از مشوق صادراتی : 

کلیه متقاضیان می‌بایست نسبت به ایفای تعهدات ارز حاصل از صادرات ( حداقل 60 درصد) در زمان تشکیل پرونده و ارایه اسناد مثبت صادراتی اقدام کنند. بدیهی است پرداخت قطعی مشوق‌های فوق منوط به رفع تعهدات ارزی به میزان حداقل 60 درصد در زمان دریافت پرونده یا پرداخت مشوق است.

مهلت پذیرش پرونده های متقاضیان تا تاریخ 1403/03/10 است. متقاضیان پس از ثبت درخواست دریافت مشوق مذکور به صورت مکتوب، نسبت به تحویل اسناد و مدارک مربوطه به دفتر خدمات ارزی و مالی سازمان توسعه تجارت ایران اقدام کنند.

لازم است صادرکنندگان و متقاضیان مشوق صادراتی به منظور دریافت مشوق صادراتی سال 1402 در اجرای بند (ب) ماده 31 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) و به منظور انطباق هزینه انجام شده درخصوص دستگاه‌­های اجرایی پرداخت ­کننده کمک از دستگاه­‌های دولتی، در صورت دریافت مشوق صادراتی در سال 1401 نسبت به ارائه گزارش دریافت مشوق، تأیید شده با مهر حسابرس یا بازرس قانونی آن شرکت اقدام کنند./تسنیم

اخبار مرتبط
به منظور رفع نیازهای ضروری مشتریان موسسه اعتباری ملل ، این موسسه وام ۵۰۰ میلیون ریالی قرض الحسنه بدون ضامن پرداخت می‌نماید.
شما بعد از گرفتن اعتبار خرید، برای خرید کالا و جنس موردنیاز خودتان فقط باید به فروشگاه‌هایی بروید که تحت قرارداد با بانک هستند. حالا تصور کنید بعد از کلی رفت‌وآمد به بانک و جور کردن ضامن و گرفتن استعلام رتبه اعتباری، کالا کارت خودتان را تحویل گرفته‌اید و در سایت بانک یکی از فروشگاه‌های قبول‌کننده نزدیک خانه‌تان را پیدا می‌کنید و به آنجا می‌روید.
در این خصوص برخی از شهروندان مدعی اند به واسطه شرایط شغلی‌شان، گردش حساب‌های بالایی داشته و دارند و شاید همین موضوع موجب شده تا در بررسی وضعیت اقتصادی خانوارشان در دهک‌بندی بالایی قرار بگیرند.
پست بانک ایران در طرح تسهیلاتی رحمت به متقاضیان واجد شرایط تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت می‌کند. مبلغ این وام برای اشخاص حقوقی به 750 میلیون تومان هم می‌رسد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها