جمعه, 31 شهریور 1402 2023,September

بازنشستگان

با این کار دریافتی بازنشستگان افزایش می یابد
در شرایط فعلی، یک بیمه‌گذار، بابت بخشی از دریافتی خود حق بیمه می‌پردازد و بعد از اتمام سال‌های خدمت ضروری که در حالت عادی ۳۰ سال است، معادل میانگین دو سال آخر حقوقی که حق بیمه آن را پرداخته، مستمری می‌گیرد.
فردا؛ آخرین مهلت بازنشستگان کشوری برای ثبت‌نام در طرح «جبران هزینه خسارت درمان»
صندوق بازنشستگی کشوری از تمدید مهلت ثبت‌نام در طرح اختیاری «جبران هزینه خسارت درمان بازنشستگان» تا پایان روز جمعه ۳۱ شهریور ماه خبر داده است. از همین رو، بازنشستگان و وظیفه‌بگیران متقاضی استفاده از این طرح بیمه‌ای می‌توانند تا مهلت تعیین‌شده به بخش «خدمات بیمه‌ای» سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی https://eservices.cspf.ir/govsso/sb-supplementary-health-insurance مراجعه و نسبت به ثبت‌نام جدید یا اضافه کردن افراد تحت تکفل خود اقدام کنند.
فرمول جدید محاسبه حقوق بازنشستگی اعلام شد
معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: اگر متوسط رشد دستمزد مبنای برقراری محاسبه حقوق بازنشستگی در نظر گرفته شود، احتمال دارد فرد بیمه شده بگوید در طول این ۱۰ سال ۷ برابر حداقل دستمزد پرداخت کرده است و دیگر ۷ برابر مستمری‌بگیر خواهد شد و هیچ وقت حقوق فرد نسبت به تورم جامعه کمتر نخواهد شد زیرا ۷ برابر حداقل حقوق، مستمری دریافت خواهد کرد. پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی این است که نمایندگان مجلس به این نکته توجه کنند که ضریبی از حداقل‌ها را در نظر بگیرند.
مبلغ رتبه بندی برای کدام بازنشستگان واریز می شود؟  / این مبلغ چقدر است؟
بر اساس آخرین اخبار از جزییات افزایش حقوق با رتبه بندی فرهنگیان بازنشسته با عنایت به محاسبه حقوق بازنشستگی از میانگین حقوق دو سال آخر کارمند تاثیر تصویب لایحه رتبه بندی معلمان در حقوق و پاداش بازنشستگی به شرح زیر است : با توجه به شمولیت لایحه رتبه بندی از تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱بازنشستگان قبل از این تاریخ هیچ مبلغی بابت رتبه بندی دریافت نخواهند کرد. بازنشستگان آخر اسفند ۱۴۰۱ سه چهارم از مبلغ رتبه بندی که در حکمشان ثبت شده را در دوران بازنشستگی دریافت خواهند کرد.
 حقوق بازنشستگان کارگری در نیمه دوم سال تغییر می‌کند؟
رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران گفت: انتظار داریم در نیمه‌ی دوم سال مزد و مستمری ترمیم شود.
سورپرایز ویژه برای بازنشستگان / افزایش 3 میلیونی حقوق ها در راه است
جوکار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری را دغدغه بازنشستگان به ویژه فرهنگیان که عمر خود را در راستای ارتقای علم و تربیت جوانان صرف کردند، دانست و گفت: حداقل حقوق بازنشستگان باید برابر نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی باشد.
واریز معوقات ۶ ماهه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از فردا
حقوق بازنشستگان در ایران بر اساس قوانین و مقرراتی تعیین می‌شود که تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله طبقه بازنشستگان، نوع شغل و زمان خدمت است. در ایران، بازنشستگان به دو دسته عمومی و ویژه تقسیم می‌شوند.به طور کلی، حقوق بازنشستگان شامل حقوق پایه، بیمه‌های اجتماعی، بیمه تکمیلی، روزهای تعطیل و تعطیلات سالانه، یارانه‌ها و منافع دیگر است. همچنین، سازمان تامین اجتماعی در صورت لزوم می‌تواند تغییراتی در حقوق بازنشستگان اعمال کند.
بازنشستگان بخوانند/ جزییات تازه درباره پرداخت حقوق مستمری‌بگیران
بازنشستگان ابراز امیدواری می‌کنند پرداخت‌ها بدون تاخیر در روزهای تعطیلات ادامه یابد؛ در ماه‌های اخیر پرداخت حقوق بازنشستگان از ۲۳ ماه به تاخیر می‌افتاد و بازنشستگان با یکی دو روز تاخیر مستمری خود را دریافت می‌کردند.
خبر مهم برای این افراد / بازنشستگان و وظیفه‌بگیران متقاضی عجله کنند این طرح بیمه ای تمدید شد
پیرو نشست تعدادی از روسای کانون‌های بازنشستگی استان‌های مختلف کشور با مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، مهلت ثبت‌نام در طرح اختیاری «جبران هزینه خسارت درمان بازنشستگان» تا پایان روز جمعه ۳۱ شهریور ماه تمدید شد.
شرایط و زمان پرداخت تسهیلات بدون ضامن به بازنشستگان
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در خصوص شرایط و زمان پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی به بازنشستگان این سازمان توضیح داد
نحوه پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در شهریور ۱۴۰۲+ جدول
بر اساس جدول اعلام شده از سوی سازمان تامین اجتماعی پرداخت حقوق بازنشستگان این سازمان بر اساس حروف الفبا خواهد بود و تا سی‌ام شهریورماه فرآیند پرداخت حقوق و مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی ادامه خواهد داشت.
واریز وام 20 میلیونی از اول مهر برای بازنشستگان/ چه کسانی مشمول این وام می شوند؟
متقاضیان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان باید دارای شرایط به خصوصی باشند که از جمله این شرایط می‌توان به دارا بودن ۲۰ سال سابقه بیمه‌پردازی و بیشتر، حداکثر مستمری دریافتی ۱۵۰ میلیون ریال، دارای سن ۵۰ تا ۷۸ سال، عدم مسدودی حساب، مالکیت تلفن همراه به نام شخص متقاضی، عدم سابقه چک برگشتی، عدم بدهی معوق به سیستم بانکی کشور (بابت شخص متقاضی یا ضمانت وام دیگران)، عدم استفاده از تسهیلات مشابه طی ۳ سال گذشته و داشتن موجودی مکفی در حساب بانکی شخص به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اشاره کرد.
 آب پاکی روی دست کارکنان و بازنشستگان ریخته شد/ نیمه دوم سال افزایش حقوق نداریم!
داوود منظور روز دوشنبه درباره موضوع افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در نیمه دوم سال جاری با توجه به عدم کاهش تورم و فشارهای اقتصادی به مردم گفت: افزایش حقوق جدید در نیمه دوم سال نداریم. افزایش حقوق‌ها یک بار در سال لحاظ می‌شود و افزایش حقوق سال جاری ابتدای سال مدنظر قرار گرفت.
واریز حقوق بازنشستگان + معوقات پیشین از امشب/ بازنشستگان حسابشان را چک کنند
پرداخت مستمری بازنشستگان کارگری از بیستم هر ماه براساس حروف الفبا آغاز می‌شود؛ پیگیری‌های ما از کانون بازنشستگان نشان می‌دهد که هنوز پرداخت مستمری شهریور برای بازنشستگانی که نام فامیلی آن‌ها با «الف» آغاز می‌شود، شروع نشده؛ گویا قرار است از عصر امروز پرداخت‌ها شروع شود. با توجه به سابقه‌ی چند ماه اخیر در رابطه با تاخیر چند روزه در پرداخت مستمری بازنشستگان، این نگرانی هست که سه روز تعطیلی آخر هفته، پرداخت‌ها را با تاخیر مواجه سازد.
خبر مهم برای کسانیکه بیمه تامین اجتماعی هستند / درخواست بازنشستگی زودتر از موعد در این سامانه
کارگران می‌توانند درخواست بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور را در سامانه http//: sakht.mcls.gov.ir ثبت کنند. نتیجه بررسی و رأی صادر شده از طریق درخواست‌کننده قابل‌پیگیری و رصد است و کارگران در صورت اعتراض به رای صادر شده توسط کمیته های بدوی و تجدید نظر در سایت مربوطه و یا مراجعه به ادارات تابعه نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.
تغییر سن و سابقه بازنشستگی در 1402 !
البته اکثر صندوق‌های دستگاهی نیز این وضعیت را دارند، با این تفاوت که کمبود درآمد آنها از طریق دستگاه مادر (مثل سازمان صداوسیما، هواپیمایی ملی ایران و…) تأمین می‌شود و لذا این ارقام به‌صورت شفاف در بودجه عمومی ذکر نمی‌شود؛ برای مثال حدود 1200 میلیارد تومان از هزینه‌های صندوق بازنشستگی کارکنان صداوسیما در سال 1400 از محل بودجه سازمان صداوسیما پرداخت شده است.
جدول میزان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از ردیف ۱ تا ۱۹
جزئیات جدید از حقوق بازنشستگان را بخوانید.بر این اساس، حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاههای ‌اجرایی، به میزان بیست درصد (۲۰%) نسبت به آخرین حکم حقوق سال ۱۴۰۱ افزایش می‌یابد.حداقل حکم حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی مذکور در سال ۱۴۰۲ معادل (۱/۲) برابر حداقل حکم حقوق سال ۱۴۰۱،با اعمال افزایش جزء (۲) قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ وترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری خواهدبود.
حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت ابلاغ شد+ سند
بخشنامه اعلام حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت (بخشنامه شماره 67738 مورخ 13/6/1402 سازمان اداری و استخدامی کشور) به معاونین توسعه مدیریت و منابع دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ شد.
جزئیات واریز وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان/ شرایط دریافت وام و شرط سنی
وام برای بازنشستگان با سنین کمتر از ۷۷ سال به صورت غیرحضوری واریز می‌شود
حکم همسان سازی این دسته از بازنشستگان در راه است
صندوق بازنشستگی در سال ۱۴۰۲ وام قرض‌الحسنه به نسبت سال گذشته را با افزایش ۱۰۰ درصدی تحقق کرده است که حدود ۳۰ میلیون تومان تسهیلات ضروری قرض‌الحسنه برای هر بازنشسته تعیین شده که ۱۵ هزار میلیارد تومان تا پایان سال جاری برای پرداخت تسهیلات بازنشستگان در نظر گرفته شد و هر ماه ۴۵ تا ۵۰ هزار نفر قرعه‌کشی می‌شود.
 اطلاعیه مهم تامین اجتماعی درباره واریزی جدید برای بازنشستگان
میرهاشم موسوی صبح امروز در بازدید از بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان گنبدکاووس در جمع خبرنگاران اظهارکرد: بازنشستگان تامین اجتماعی در سامانه متمرکز برای وام ۲۰۰ میلیون ریالی ثبت‌نام کرده‌ بودند و اواخر هفته آینده این وام بصورت قرعه‌کشی به ۴۰ هزار نفر از این بازنشستگان پرداخت می‌شود.
جزئیات پرداخت وام ضروری به این گروه از بازنشستگان + زمان ثبت نام
صندوق بازنشستگی فولاد برای پرداخت وام ضروری ۲۰ میلیونی با نرخ کارمزد ۴ درصد به بازنشستگان، تفاهم‌نامه‌ای را با یک بانک به امضا رساند.
خبر خوب برای معلمان بازنشسته / این افراد سهام می‌گیرند
مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره افزود: با آسیب شناسی‌هایی که انجام شده اقدامات کوتاه مدت و بلند مدت در جهت رفع این چالشها و آسیب‌ها در دستور کار قرار گرفته و آثار و دستاوردهای آن عاید فرهنگیان خواهد شد.
جزئیات جدید از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد
رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی جزئیات جدیدی از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان این سازمان و همچنین وضعیت مسکن بازنشستگان را اعلام کرد.
خبر مهم در مورد وام 20 میلیون تومانی بازنشستگان
رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران ابراز امیدواری کرد تا قبل از دهم شهریور واریز وام بازنشستگان کارگری آغاز شود.
 خبر مهم برای بازنشستگان / وام ۲۰ میلیون تومانی کی پرداخت می‌شود؟
ثبت‌نام بازنشستگان تامین‌اجتماعی جهت دریافت «وام ۲۰ میلیونی» از ۲۱ مردادماه آغاز شده بود و ۲۷ مردادماه به پایان رسید.
اصلاحیه افزایش حقوق بازنشستگان / میزان حداقل حقوق بازنشسته‌ها اعلام شد
معاون اول رئیس جمهور تصویب نامه هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی مبنی بر اصلاحیه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲ را ابلاغ کرد.
حقوق کارمندان و بازنشستگان در نیمه دوم سال افزایش می یابد؟
برخی از نمایندگان مجلس اظهار کردند که دولت در راستای همسان سازی حقوق ها، تصمیم دارد ۲۰ درصد افزایش حقوق را برای کارکنان و بازنشستگان در نیمه دوم سال اعمال کند.
بازنشستگان بخوانند/ یک خبر خوب درباره حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران
بازنشستگان لشگری می‌گویند: توقع داریم نهایتا تا عصر ۲۹ هر ماه، حقوق‌ها پرداخت شود و واریزی‌ها را به آخرین روز ماه موکول نکنند.
 به این افراد وام مخصوص بازنشستگان تعلق نمی گیرد
این بازنشسته می گوید: من ۳۵ سال سابقه بیمه‌پردازی تخصصی دارم و بیشتر از حداقل‌بگیران حق بیمه به سازمان پرداخته‌ام؛ عدالت اقتضا می‌کند در زمان بازنشستگی به نسبت پرداخت بیشتری که داشته‌ام، بیشتر از مزایا و امکانات رفاهی بهره‌مند شوم نه اینکه بگویند وام هم به شما تعلق نمی‌گیرد!
تغییرات اعمال شده در بازنشستگی مشاغل سخت اعلام شد
سخنگوی کمیسیون تلفیق همچنین درباره تعیین تکلیف میزان مالیات بر ارزش افزوده در لایحه برنامه گفت: مالیات بر ارزش افزوده دارای قانون دائمی است. لذا تغییر در قانون دائمی در قالب قانون برنامه درست نیست. بر همین اساس کمیسیون تلفیق ماده‌ای را حذف کرد که به موجب آن تا پایان برنامه هفتم سالی یک درصد به مالیات بر ارزش افزوده اضافه شد.
ثبت‌نام وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی آغاز شد
ثبت‌نام غیرحضوری متقاضیان تسهیلات قرض‌الحسنه ۲۰ میلیون تومانی به بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی از امروز به‌مدت یک هفته آغاز شد.
ثبت‌نام وام 20/000/000 تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی  از روز شنبه + لینک ثبت نام
ثبت‌نام غیرحضوری متقاضیان تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی از روز شنبه 21 مرداد در سامانه ثبت‌نام مستقیم که بر روی تارنمای رسمی این سازمان به نشانی es.tamin.ir فعال خواهد شد به‌مدت یک هفته انجام می‌شود.
ارتقاء خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان در صورت افزایش سهم بیمه‌پردازی آنها
اول ماه جاری (مرداد ماه) بود که ارائه خدمات جدید جبران هزینه خسارت درمان بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش این صندوق در قالب طرح «اختیاری» با سرانه هر نفر 205هزار تومان اعلام شد.
ثبت‌نام تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی بازنشستگان کاملاً غیرحضوری شد + لینک ثبت‌نام
موسوی گفت: از روز شنبه ۲۱ تیرماه، بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی سازمان تأمین‌ اجتماعی به نشانی es.tamin.ir برای دریافت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی ثبت‌نام کنند.
۴۰ هزار بازنشسته می‌توانند وام ۲۰۰ میلیون ریالی دریافت کنند
دریافت وام برای بازنشستگان در قالب ثبت‌نام در سامانه یکپارچه و به‌صورت الکترونیکی در سالجاری تسهیل شد و تا سقف ۴۰ هزار بازنشسته واجد شرایط امکان پرداخت تسهیلات وجود دارد.
نوبت سوم وام ضروری بازنشستگان کشوری امروز واریز می‌شود
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز پرداخت نوبت سوم وام ضروری ۳۰میلیون تومانی این صندوق برای واجدین شرایط تا عصر امروز خبر داد.
ثبت نام وام ضروری بازنشستگان غیرحضوری شد + لینک
بر اساس این تفاهم‌نامه، صندوق بازنشستگی فولاد، بازنشستگان و مستمری‌بگیرانی را به بانک صادرات معرفی می‌کند که حساب حقوقی ایشان نزد بانک صادرات بوده و حداقل یک ماه حقوق خود را از این بانک دریافت کرده باشند.
ابلاغ افزایش ۲۷ درصدی مستمری‌ بازنشستگان+جزئیات
مسوول حسن اجرای این بخشنامه مدیران کل، معاونین تعهدات بیمه‌ای و پشتیبانی و توسعه مدیریت، روسای ادارات مستمری‌ها، نظارت بر کنترل مصارف و امور کارگزاری‌های رسمی، آمار و فناوری اطلاعات، امور مالی، منابع انسانی و ادارات کل استان‌ها و مسوولین ذی‌ربط در واحدهای اجرایی خواهند بود.
خبر جدید در مورد  متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی
سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: پرداخت ۲۵درصد مابه‌التفاوت متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران سال جاری و افزایش سالانه مستمری‌ها در احکام بازنشستگان اعمال شده و متناسب‌سازی بازنشستگان تامین اجتماعی به طور کامل صورت گرفت.
بازنشستگان فولاد وام 20 میلیون تومانی دریافت می کنند + جزییات دریافت وام
صندوق بازنشستگی فولاد و بانک صادرات ایران تفاهم‌نامه‌ای به منظور پرداخت تسهیلات به آن دسته از بازنشستگان صندوق فولاد که حساب حقوقی آنان نزد بانک صادرات است منعقد کردند.
پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی به ۳۰۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی
معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی از پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی به بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کانون‌های بازنشستگی خبر داد.
نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی با فرمول جدید / با چه سنی می توان بازنشسته شد؟
حداقل سن برای بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور برای زنان ۴۵ سال و برای مردان ۵۰ سال تعیین شده بود که این بند نیز حذف شد چرا که در این شرایط اگر فردی دارای مشاغل سخت و زیان آور و ۲۰ سال فعالیت می‌کرد اما به این سقف سنی تعیین شده نمی‌رسید، نمی‌توانست بازنشسته شود.
مراحل پنج‌گانه دریافت وام ضروری بازنشستگان
مراحل پنج‌گانه دریافت «وام ضروری بازنشستگان» با سود ۴ درصد و مبلغ ۳۰ میلیون تومان را در اینفوگرافیک مشاهده کنید.
مزایا و تفاوت‌های «بیمه اختیاری» با «بیمه تکمیلی» بازنشستگان کشوری
در بیمه طرح اختیاری، سرانه خدمات دندانپزشکی و دندان برای هر نفر در نظر گرفته شده است. همچنین در این طرح برای دریافت خدماتی مثل درخواست آمبولانس محدودیتی وجود ندارد.
ثبت نام از بازنشستگان برای سفر رایگان به مشهد مقدس
معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی از ثبت‌نام از بازنشستگان این سازمان برای اعزام به مشهد به صورت رایگان خبر داد.