شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

بازنشستگان

این بازنشستگان کشور 5 میلیون افزایش حقوق دارند + جزئیات برای مستمری بگیران
حقوق کارگران باید مطابق با نرخ تورم و سبد معیشت در شورای‌عالی کار تعیین شود. افزایش حقوق بازنشستگان نیز تحت‌تاثیر همین تعیین دستمزد مصوب شورای‌عالی کار خواهد بود.
کارگران و بازنشستگان منتظر حقوق ۱۵ میلیونی باشند؟
یک کارشناس بازار کار می‌گوید: پیش‌بینی من این است که دولت نمی‌تواند با توجه به شرایط و شاخصه‌های اقتصادی که در کشور وجود دارد، مانع افزایش دستمزد برای کارگران و بازنشستگان تامین‌اجتماعی شود.
خبر خوش رئیسی برای بازنشسته های کشور / حقوق مستمری بگیران در فروردین ماه افزایش می‌یابد !
حقوق مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با افزایش ۴۰ درصدی همراه شد. مدیرکل تعهدات قانونی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از افزایش ۴۰ درصدی مستمری و واریز حقوق ماهانه کلیه مستمری بگیران این صندوق بیمه‌ای خبر داد که تا پایان سال ۱۴۰۰ مشمول بهره‌مندی از مزایای مستمری شده‌اند.
مراحل و نحوه انتقال حقوق بازنشستگی به فرزند به چه صورت است؟
نحوه این انتقال در مورد بازنشستگان تأمین اجتماعی از طریق ورود به سامانه خدمات اینترنتی تأمین اجتماعی و در مورد کارمندان دولت به روش مراجعه حضوری به اداره محل خدمت متوفی است.
کسورات حقوق بازنشستگان کشوری پرداخت شد
تلاش مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری بر آن است که با اطلاع‌رسانی هرچه دقیق تر و با استفاده از روش ها و ابزار مختلف، پاسخگویی غیرحضوری و برخط به پرسش‌های بازنشستگان و ذینفعان را افزایش و مراجعه حضوری این افراد به مدیریت‌های استانی را کاهش دهد.
شرایط برخورداری از مستمری با حداقل ١٠ سال سابقه چیست؟
بیمه‌شدگان در صورت احراز شرایط بازنشستگی می‌توانند درخواست بازنشستگی خود را از طریق سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان به نشانی es.tamin.ir ثبت و همه مراحل بازنشستگی خود را تا صدور حکم بازنشستگی از این طریق پیگیری کنند.
آغاز ثبت‌نام وام بدون سود و ضامن برای بازنشستگان
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران اضافه کرد: آدرس و شماره تماس ۳۶ دفتر کارگزاری استان تهران از طریق سایت اینترنتی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به نشانی roostaa.ir در دسترس متقاضیان قرار دارد.
خبر جدید میرکاظمی درباره حقوق بازنشستگان در سال آینده/ سهمیه وام ازدواج کم می شود؟
ئیس سازمان برنامه و بودجه درباره سهم وام‌های خرد بودجه ۱۴۰۲ که ۲۰۰ همت در نظر گرفته شده است و این به کاهش سهمیه وام ازدواج می‌انجامد، گفت:این موضوع به گونه‌ای تنظیم شده که اختیار تقسیم وام‌های خرد به دولت واگذار شود و آئین‌نامه آن در دولت تنظیم می‌شود و انشاالله کمتر از گذشته نخواهد بود.
 دریافت و مشاهده فیش حقوقی مستمری‌بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی + لینک
سرپرست اداره‌کل مستمری‌های سازمان تأمین‌ اجتماعی گفت: بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران این سازمان برای هر شماره مستمری باید فیش حقوقی مجزا دریافت کنند.
خبر خوب برای بازنشستگان / حداقل حقوق مستمری بگیران 15میلیون تومان شد ؟!
بسیاری از نمایندگان در روزهای اخیر انتقاد کرده‌اند که کف ۷ میلیون تومانی حقوق ناچیز است و باید زیاد شود؛ نامه‌نگاری‌هایی نیز توسط کانون‌های بازنشستگانم و فعالان صورت گرفته؛ امیدواریم کف حقوق و درصد افزایش متناسب با تورم و خط فقر ۱۵ میلیون تومانی اصلاح شود؛ هیچ مزدبگیری نباید زیر ۱۵ میلیون تومان حقوق بگیرد.
جزییات افزایش سن بازنشستگی و پاداش پایان خدمت
افزایش حداقل حقوق برای بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی به میزان ۲۰ درصد افزایش می یابد
سن بازنشستگی ۲ سال زیاد می‌شود
بر اساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ سن بازنشستگی دو سال افزایش خواهد یافت.
رقم و زمان پرداخت عیدی به بازنشستگان
میزان عیدی به بازنشستگان بر مبنای رقمی است که در زمان شاغل بودن فرد پرداخت شده است
حقوق بازنشستگان امشب واریز می‌شود / بازنشستگان بخوانند
جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان برای سال آینده رسانه‌ای شد که جزئیات آن حکایت از این داشت که مبلغ حقوق بازنشستگان با افزایش دو میلیون تومانی به ۹ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۲۰۰ تومان برسد.
 اضافه حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی همراه با حقوق دی‌ماه از  (۲۰ دی‌ماه ۱۴۰۱) پرداخت می‌شود + جزئیات
پرداخت حقوق دی‌ماه حدود ۴‌میلیون بازنشسته و مستمری‌بگیر تأمین‌ اجتماعی از روز سه‌شنبه بیستم دی‌ماه آغاز خواهد شد و حقوق این گروه بر اساس حروف الفبا تا تاریخ سی‌ام دی‌ماه واریز خواهد شد.
عیدی بازنشستگان چگونه پرداخت می شود؟
رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران در ارتباط با رقم و زمان پرداخت عیدی به بازنشستگان تامین اجتماعی تصریح کرد: آنچه را که سازمان تامین اجتماعی تاکید دارد، این است که میزان عیدی به بازنشستگان بر مبنای رقمی است که در زمان شاغل بودن فرد پرداخت شده است البته ما انتظار داریم در این زمینه میزان عیدی بیشتر باشد اما به هر ترتیب پیش‌بینی ‌می‌شود که میزان عیدی همانند فرمول سنوات گذشته به بازنشستگان پرداخت شود.
اطلاعات وام بازنشستگان تامین اجتماعی
در روزهای سپری شده از دی ماه، در برخی استان‌ها وام ضروری دوازده میلیون تومانی به بازنشستگان کارگری پرداخت شده است
 زمان واریز نوبت پنجم وام ضروری بازنشستگان اعلام شد
زمان واریز وام 15 میلیون تومانی بازنشستگان اعلام شد
این افراد حقوق بازنشستگی نمی گیرند
سابقه بیمه خریدنی نیست مگر اینکه فرد به ۶۰سال رسیده باشد و برای بازنشسته شدن نیاز به خرید سابقه بیمه داشته باشد.
 عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر است؟
یکی از سوالات پُرتکرار در فصل زمستان هر سال، سوال درباره زمان و مبلغ عیدی کارمندان، کارگران و بازنشستگان است.
جزئیات توزیع کالابرگ الکترونیکی /  پرداخت کسورات بازنشستگان
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مشکلات، کسورات بازنشستگی بازنشستگان بود که به لحاظ نبود منابع اتفاق می‌افتاد گفت: خوشبختانه کسورات بازنشستگان را پرداخت کردیم.
صدور گواهی کسر از حقوق بازنشستگان با تعهدات ۱۰۰درصد از مبلغ حقوق
سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری طی نامه‌ای خطاب به ذیحسابان و مدیران کل امور مالی دستگاه‌های اجرایی، دستورالعمل صدور گواهی کسر از حقوق با تعهدات ۱۰۰ درصد از مبلغ حقوق بازنشستگی پس از کسر تعهدات قانونی (خدمات درمانی پایه، بیمه تکمیلی درمان و احکام قضایی) را صادر کرد.
 2 عامل موثر در بازنشستگی‌های پیش از موعد
سن قانونی بازنشستگی برای مردان ۶۰ و برای زنان ۵۵ سال تعیین شده است؛ این در حالی است که بازنشستگی در برخی شرایط و به موجب برخی قوانین، تحت عنوان «پیش از موعد» با سنوات بیمه‌پردازی کمتر و سن پایین‌تر نیز اتفاق می‌افتد
پیش بینی ۱۱ کالا برای اجرای طرح کالابرگ / جاماندگان یارانه امکان ثبت نام دارند؟
وزیر کار گفت: ۱۱ کالا برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی پیش‌بینی شده است. کسانی که تحت هر شرایطی یارانه خود را دریافت نکردند، می‌توانند به سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها مراجعه و ثبت‌نام کنند.
میانگین حقوق بازنشستگان کشوری چقدر است؟
معاون امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در حال حاضر سه درصد افراد تحت پوشش این صندوق اصطلاحا حداقل بگیرحقوق هستند
آخرین فرصت ثبت‌نام و حذف بیمه تکمیلی برای بازنشستگان اعلام شد
آخرین فرصت ثبت‌نام بیمه تکمیلی برای بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد.
پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی / عیدی بازنشستگان چقدر است؟
ماه آینده بازنشستگان همراه با حقوق خود مابه التفاوت حقوق تیرماه را به همین ترتیب تا پایان سال معوقه مردادماه را دریافت خواهند کرد.
 خبر مهم برای مستمری بگیران /شرایط دریافت مستمری دختران چگونه است؟
بیمه‌شدگان سازمان تامین‌اجتماعی در صورت احراز شرایط عام بازنشستگی، می‌توانند درخواست بازنشستگی خود را از طریق سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی es.tamin.ir ثبت و تمامی مراحل بازنشستگی خود را تا صدور حکم بازنشستگی، از همان طریق پیگیری کنند.
 میانگین حقوق بازنشستگان چقدر است؟
در سال ۱۳۵۴ زمانی که صندوق بازنشستگی تأسیس شد، دولت پیشنهاد داد تا صندوق، پرداخت مستمری به ۵۴ هزار بازنشسته را تقبل کند.
 پرداخت افزایش حقوق و معوقات کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری در آذرماه ۱۴۰۱
افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری و همچنین پرداخت معوقات مهر و آبان آن‌ها در پایان آذر ماه پرداخت می‌شود.
 جزییات تازه درباره حقوق کارمندان و بازنشستگان
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه درباره احتمال تغییر حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده توضیح داد.
سن بازنشستگی افزایش پیدا می کند؟ / اعلام زمان تعیین دستمزد سال آینده کارگران
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود موضوع تعیین دستمزد سال آینده کارگران در مرحله کارشناسی قرار دارد و منتظر اعلام نظرهای کارشناسان در این زمینه هستیم. مرتضوی همچنین درباره برنامه دولت برای افزایش سن بازنشستگی گفت: هرچه تبدیل به قانون شد، همان ملاک عمل خواهد بود.
مهلت ثبت نام بیمه تکمیلی عمر و حادثه تمدید شد
صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: مهلت ثبت نام «بیمه تکمیلی عمر و حادثه صبا» ویژه بازنشستگان کشوری تمدید شد.
حقوق دریافتی بازنشستگان از ۶ تا ۴۱ میلیون تومان / متناسب‌سازی حقوق‌ها اجرا می‌شود؟
معاون امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری درباره حداقل و حداکثر دریافتی حقوق‌ها نیز توضیحاتی داد.
اعلام جزئیات همسان سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در 1402
صندوق بازنشستگی مجری قوانین و مقررات است آنچه که تصویب و ابلاغ می‌شود ما اجرا می‌کنیم. این موضوع افزایشی هم که عرض کردم اول مهر ۱۴۰۱ انجام شد این هم در واقع در تطبیق حقوقی بود که برای شاغلان دولت در نظر گرفته بود که برای بازنشستگان هم انجام شد، ولی عنوان متناسب سازی برایش در نظر نگرفته بودند، ولی به نوعی همسان سازی بود.
پرداخت ویژه به بازنشستگان
برخی از بازنشستگان به زودی مشمول پرداخت ویژه خواهند شد.
  سه سناریو برای افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان/فرمول احتمالی افزایش حقوق
سه مدل مختلف برای افزایش حقوق‌ها برای سال آینده در دولت مطرح شده است که یکی از پیشنهادات این بود که به‌جای افزایش ۲۰درصدی حقوق همه کارکنان، میزان افزایش دستمزد و حقوق برای دهک‌های کم‌درآمد (کارکنان دولت) بیشتر باشد.
آیا قانون بازنشستگی برای بیماران خاص متفاوت است؟
مردان با ۵۰ سال سن و ٣٠ سال سابقه و زنان با ٣٠ سال سابقه و ۴۵ سال سن می‌توانند از سازمان مربوطه درخواست بازنشستگی کنند؛ اما آیا قانون بازنشستگی برای بیماران خاص متفاوت است؟
آخرین وضعیت افزایش حقوق در سال آینده/ پیشنهاد فرمول جدید بر اساس بهره‌وری
رئیس سازمان اداری و استخدامی در پاسخ به سوالی درباره اینکه افزایش ۲۰ درصدی حقوق در لایحه بودجه سال آینده نهایی و تصویب شده است یا خیر؟ گفت: هنوز چیزی تصویب نشده و در حال بحث بررسی در دولت است، چرا که باید در ابتدا منابع درآمدی دولت بررسی شود. بنابراین هنوز چیزی در لایحه تایید نهایی نشده است. اما مسئله اصلی این است که تصمیمات دولت منجر به تورم نشود.
سقف و کف «حقوق» بازنشستگان کشوری اعلام شد
میانگین سن بازنشستگی حدود ۵۲ سال است و میانگین پرداخت حقوق و مستمری به ۲۹ سال رسیده است
حقوق کارمندان و بازنشستگان سال آینده چقدر زیاد می‌شود؟
با وجود این‌که در خبرهای غیررسمی، از احتمال افزایش حدود ۲۰ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت سخن به میان آمده، اما براساس اعلام رییس‌جمهور، افزایش حقوق و پرداخت حقوق کارکنان دولت از سال آینده براساس بهره‌وری و میزان کارکرد آن‌ها صورت می‌گیرد.
چرا حقوق کارکنان و بازنشستگان هنوز افزایش نیافته است؟
بر اساس مفاد این مصوبه حق عائله‌مندی ۵۰ درصد و حق اولاد ۱۰۰ درصد افزایش یافته و به مبلغ متناسب‌ سازی اضافه می‌شود که این مبالغ به ترتیب به ۶۱۱ هزار تومان و ۲۱۱ هزار تومان رسیده است.
واریزحقوق  بازنشستگان تأمین‌اجتماعی از فردا 20 آذر ماه+ جزئیات
حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از روز یکشنبه ۲۰ آذر ماه و براساس حروف الفباء به حساب آن‌ها واریز می‌شود.