ﺳﻪشنبه, 9 خرداد 1402 2023,May

بازنشستگان

 زمان پرداخت مطالبات همسان سازی بازنشستگان اعلام شد+ جزئیات
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: برنامه هفتم توسعه بهترین فرصت برای اصلاح تعدد روش‌های محاسبه حقوق بازنشستگان و حتی شاغلان دستگاه‌ها و کاهش تبعیض حقوق بازنشستگان است.
آغاز  ثبت نام  وام ضروری بازنشستگان کشوری+  مبلغ، شرایط ثبت‌نام و نحوه دریافت وام
طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، سامانه ثبت نام اینترنتی «وام ضروری» بازنشستگان کشوری از امروز، شنبه ششم خرداد ماه فعال شده و در طول سال نیز به طور مستمر فعال خواهد بود.
نوبت اول وام ضروری ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان کشوری واریز شد / ثبت نام  وام ضروری از روز شنبه ۶ خرداد
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: مرحله اول وام ۳۰ میلیون تومانی به حساب ۳۲ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط تا آخر شب گذشته ( سوم خردادماه) واریز شد.
شرایط ثبت نام وام ۲۰ میلیون تومانیِ بازنشستگان
بازنشستگان تامین اجتماعی با احراز شرایطی می‌توانند برای وام بیست میلیون تومانی ثبت نام کنند.
نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان تغییر می کند؟
رئیس سازمان اداری و استخدامی اعلام کرد: تغییر در نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان و تاثیر حقوق سه سال پایانی خدمت آن‌ها روی حقوق بازنشستگی در برنامه هفتم آمده است اما بر اساس پیشنهاد وزارت کار قرار بود تغییراتی در این زمینه اعمال شود.
خبری مهم برای کارفرمایان درصورت به کارگیری بازنشستگان
کارفرمایان مکلفند در صورت بکارگیری افراد بازخرید و یا بازنشستگان مشمول قانون کار، ماهانه معادل ۱۰ درصد حقوق یا مزد پرداخت شده ی آنها را تحت عنوان «مالیات اجتماعی» به حساب ‌‌‌‌خزانه داری کل کشور واریز کنند.
افزایش مستمری بازنشستگان ابلاغ شد
تصویب‌نامه هیات وزیران در خصوص افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.
جزییات جدید از واگذاری سهام به فرهنگیان / معلمان شاغل کی سهام می گیرند؟
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه با سازمان بورس تعامل داشتیم و فهرست آنها که کدسجام گرفتند ارائه شده تا کار واگذاری شان به جریان بیفتد گفت: اما هنوز بیش از ۲۰۰ هزار نفر کد سجام نگرفته‌اند که خود باعث کندی امور می‌شود.
حقوق اردیبهشت یک گروه از بازنشستگان هنوز واریز نشده است! + جزییات
تعدادی از بازنشستگان و مستمری‌بگیرانِ صندوق تامین اجتماعی نیروهای مسلح در تماس با ایلنا، از عدم واریز حقوق اردیبهشت انتقاد کردند.
 وام بازنشستگان تأمین اجتماعی ۲۰میلیون تومان  شد+ زمان ثبت نام
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی از افزایش مبلغ وام بازنشستگان تأمین اجتماعی به ۲۰میلیون تومان در سال جاری خبر داد و گفت: از خردادماه ثبت‌نام از بازنشستگان توسط کانون‌های بازنشستگی برای دریافت وام آغاز خواهد شد.
جزییات متناسب سازی حقوق بازنشستگان /باقیمانده متناسب‌سازی شامل بازنشستگان سایر سطوح است
بازنشستگانی که پس از دریافت احکام حقوقی خود احساس می‌کنند حقی از آنها ضایع شده، می‌توانند با مراجعه به شعب تامین اجتماعی، نسبت به طرح سوالات و رفع ابهامات موجود اقدام نمایند و در صورت عدم اقناع، در مرحله بعدی می‌توانند با در دست داشتن احکام حقوقی به مراجع قانونی از جمله دیوان عدالت مراجعه کنند.
احکام حقوقی بازنشستگان بارگذاری شد
بازرس کانون بازنشستگان کارگری تهران گفت: احکام حقوقی بازنشستگان قابل دریافت است.
احتمال واریز دوباره حقوق برای این گروه از بازنشستگان
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همکاران ما در سازمان تأمین اجتماعی معتقدند این افزایش حقوق به صورت کامل اجرایی شده است؛ اما بعضی از بازنشستگان معتقدند افزایش حقوق‌ها محقق نشده است.
رقم افزایش وام بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی پرداخت وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان را از اقدامات سازمان تأمین‌اجتماعی برشمرد و گفت: از سال گذشته ۳۵ هزار نفر متقاضی وام قرض‌الحسنه باقی مانده بودند که طی چند روز گذشته وام این عزیزان پرداخت شد.
مستمری بازنشستگی با بیش از ۳۵ سال خدمت چگونه محاسبه می شود؟
معاون بازنشستگی اداره کل مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی درباره نحوه محاسبه مستمری بازنشستگی در تامین اجتماعی برای بیمه‌شدگانی با سنوات بالاتر از ۳۵ سال توضیح داد.
ایرادات رئیس مجلس به مصوبه ضریب حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال ۱۴۰۲
رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس جمهور در خصوص مصوبه ضریب حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت در سال ۱۴۰۲ ایراداتی را مطرح کرده است.
معوقات این بازنشستگان پرداخت می‌شود + جزییات
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: طبق وعده مدیران مخابرات از ماه آینده، ماهیانه رفاهیات معوق بازنشستگان مخابرات پرداخت می‌شود.
حق بیمه و شرایط پوشش بیمه سلامت ایران اعلام شد
دستگاه‌هایی که گروهی از بیمه‌شدگان آن تحت پوشش صندوق کشوری و گروهی تحت پوشش سایر صندوق های بازنشستگی هستند، می‌بایست در دو موسسه مجزا نسبت به ارسال فایل و پرداخت حق بیمه اقدام کنند، لذا مسئولیت شناسایی و طبقه بندی موسسات، به عهده ادارات کل استانی است. ضمن اینکه واریز مستقیم حق بیمه بازنشستگان و موظفین تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری به حساب سازمان، در حال پیگیری است.
 پرداخت مستمری اردیبهشت‌ماه بازنشستگان  آغاز شد / اعمال افزایش حقوق ها
سازمان تأمین‌اجتماعی، از آغاز فرایند پرداخت حقوق اردیبهشت‌ماه بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین‌اجتماعی از امروز خبر داد.
چرا فیش‌های حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از سامانه حذف شد؟
فیش‌های حقوقی بازنشستگان کارگری از سامانه مربوطه حذف شده است.
سهام بورسی فرهنگیان بازنشسته چطور واگذار می شود
عضو هیأت امنای مؤسسه مهم‌ترین دستاورد این طرح را جلب اعتماد فرهنگیان عضو صندوق عنوان کرد و گفت: از دستاوردهای طرح ارزش مالکانه این است که فرهنگیان بالاخره پس از سال‌ها حس مالکیت‌شان بر دارایی‌های صندوق عملیاتی شده و اطمینان یافته‌اند که سرمایه‌ها و دارایی‌های صندوق متعلق به آنهاست.
همه چیز درباره افزایش حقوق و مزایای مزدی بازنشستگان
معوقات ۲۵ درصد متناسب‌سازی ۱۴۰۰ را که به بخشی از بازنشستگان سایر سطوح تعلق می‌گیرد، اسفند ۱۴۰۱ محاسبه کرده‌اند ۳۸ درصد افزایش سال گذشته هم اعمال شده، و لذا این بخش از حقوق بازنشستگان نیز مشمول ۲۱ درصد افزایش حقوق ۱۴۰۲ می‌شود.
خبر خوش درباره افزایش حقوق بازنشستگان + جزییات
پرداخت حقوق بازنشستگان به ترتیب الفبا از بیستم آغاز می‌شود.
جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1402
حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی از اردیبهشت 1402 افزایش می‌یابد. قرار است مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین و با حقوق اردیبهشت به بازنشستگان پرداخت شود.
کمک هزینه مسکن و عائله مندی بازنشستگان چقدر افزایش یافت؟
مدیر عامل سازمان تأمین‌ اجتماعی در خصوص میزان افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران، کمک هزینه مسکن و عائله‌مندی و صدور احکام جدید بازنشستگان توضیح داد.
دولت با افزایش حقوق بازنشستگان موافقت کرد
سخنگوی دولت خبر داد: هیئت وزیران با هر چهار پیشنهاد شورای عالی استان‌ها به منظور حمایت بخش‌های غیرمتمرکز دولت در استان‌ها از این شوراها موافقت کرد.
زمان واریز افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد
زمان قطعی واریز افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اعلام شد.
میانگین حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲ چه قدر است؟
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص میانگین حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲ توضیح داد.
میزان دقیق حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۲ اعلام شد + جزییات
حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی به میزان ۲۰ درصد افزایش می یابد.
 شرایط دریافت وام 12 میلیونی برای این دسته از بازنشستگان
وام قرض الحسنه صندوق بازنشستگان برای بسیاری از کسانی که دارای مشکلات اقتصادی هستند کاربردی است. سازمان تامین اجتماعی با ایجاد یک بستر مناسب سعی کرده است تا وام ۱۲ میلیون تومانی را به بازنشستگان ارائه دهد. تسهیلات در نظر گرفته شده در این مرحله قرار است که به بازنشستگان واجد شرایط سراسر کشور پرداخت شود.
 خبر خوش برای بازنشستگان متقاضی وام
در سال ۱۴۰۱ بازنشستگان متقاضی تسهیلات ضروری به مبلغ ۱۵ میلیون تومان با کارمزد چهار درصد و اقساط ۳۶ ماهه دریافت کردند که قرار است در سال ۱۴۰۲ مبلغ وام ضروری بازنشستگان از ۱۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش یابد.
اعمال افزایش حقوق‌ ۱۴۰۲ برای کارگران و بازنشستگان
مابه‌التفاوت ناشی از افزایش حقوق فروردین نیز با حقوق اردیبهشت پرداخت می‌شود.
درمان رایگان بیماران بالای ۶۵ سال در بیمارستان های تامین اجتماعی و سایر مراکز درمانی
مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: تمام بیمه شدگان تامین اجتماعی در مراکز تامین اجتماعی، درمانشان در سه سطح و هزینه داروهایشان رایگان است. در باقی مراکز درمانی، ۱۰ درصد هزینه گرفته میشود.
امکان خرید اعتباری/اقساطی بازنشستگان تأمین‌اجتماعی از ۵۰۰۰ فروشگاه + جزئیات
با راه‌اندازی سامانه "بتا" بانک رفاه، بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین‌اجتماعی که حقوق ماهانه آنان به حساب ایشان نزد بانک رفاه واریز می‌شود، می‌توانند برای خرید اعتباری و اقساطی کالاها و ملزومات مورد نیاز خود، از تسهیلات اعتباری این بانک استفاده کنند.
کارگران و بازنشستگان مالیات می‌دهند؛ دلالانِ برهم زننده تعادل اقتصاد ثروت‌اندوزی می‌کنند!
نماینده مردم اهواز در این خصوص افزود: مالیات از کارمند، کارگر و بازنشسته و تولیدکنندگان در این شرایط نامناسب اقتصادی و گرانی مواد اولیه و تنوع تصمیمات در بخشنامه ها، آئین نامه‌ها و ... گرفته می‌شود و حتی درباره قشر کارگر و کارمند پیش از دریافت دستمزد ماهیانه این کار انجام می‌گیرد، ولی برای افرادی که هم با ورود به بازار‌های واسطه‌ای مانند دلار و سکه و طلا ثروت اندوزی می‌کنند و هم تعادل بازارهای کشور را هم بهم می‌زنند، هیچ مالیاتی پیش بینی نشده است.
احتمال افزایش وام بازنشستگان در سال ۱۴۰۲
با توجه به درخواست بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و پیگیری‌های کانون‌های بازنشستگان، احتمال دارد که رقم وام بازنشستگان در سال جاری از ۱۲ میلیون تومان افزایش پیدا کند.
حقوق فروردین ماه بازنشستگان کشوری و لشگری واریز شد + جزئیات
واریز حقوق فروردین بازنشستگان کشوری و لشگری در فروردین 1402 با افزایش ۲۰ درصدی مصوب هیات وزیران انجام شد.
دلیل عدم پرداخت حقوق بازنشستگان بر اساس رقم جدید
رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران در خصوص دلیل عدم پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس رقم جدید در فروردین‌ماه توضیح داد.
 آخرین خبر از افزایش حقوق  کارمندان و بازنشستگان
طبق آئین‌نامه سال جاری حداقل حقوق کارمندان مشمول نظام هماهنگ پرداخت به گونه‌ای تعیین شده که کمتر از ۲۹.۶۵۸.۰۰۰ ریال نشود پس اگر کف حقوق برای این افراد کمتر از این رقم باشد باید حقوق‌شان به گونه‌ای تعیین شود که حداقل آن به ۲۹.۶۵۸.۰۰۰ ریال برسد.
مصوبه حداقل و حداکثر حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت ابلاغ شد
معاون اول رئیس جمهور مصوبه تعیین میزان حداقل و حداکثر حقوق و دستمزد شاغلین و بازنشستگان دستگاههای دولتی را ابلاغ کرد.
حقوق فروردین‌ماه بازنشستگان تامین اجتماعی بدون افزایش واریز می‌شود / احکام جدید چه زمانی صادر می شود؟
مبلغ حقوق و دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۲ مشخص شد. این رقم در نهایت با افزایش ۲۷ درصدی نسبت به سال قبل تصویب شد.
جزئیات افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان اعلام شد
میزان افزایش حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، قضات، شاغلان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت به پیشنهاد مشترک سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.
همه چیز درباره برقراری «حقوق بازنشستگی» / نحوه محاسبه مستمری بازنشستگی
عدم اشتغال بیمه‌شده به کار به سبب رسیدن به سن بازنشستگی مقرر در قانون تامین اجتماعی را بازنشستگی می‌گویند؛ بازنشستگی شرایط گوناگونی دارد و برحسب سن و سابقه محاسبه می‌شود.
جزئیات دقیق از حقوق بازنشستگان در سال 1402
:تعیین حداقل دستمزد در شورای‌عالی کار برای کارگران شاغل و بازنشسته‌ی کشور اهمیت بسیار دارد.
واریز حقوق این گروه از بازنشستگان آغاز شد
از روز گذشته واریز حقوق بازنشستگان لشگری آغاز شده است.
زمان‌بندی واریز حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اعلام شد + جدول
زمان‌بندی واریز حقوق مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی در اسفند‌ماه ۱۴۰۱ اعلام شد.