یکشنبه, 13 اسفند 1402 2024,March

ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاران بیت کوین بخوانند؛پیش بینی جدید قیمت بیت‌کوین مشخص شد
علاوه بر این، انتخابات ریاست‌جمهوری آتی ایالات‌متحده و عدم قطعیت سیاست نیز می‌تواند بر قیمت بیت‌کوین تاثیر بگذارد. چنین دوره‌هایی اغلب شاهد هجوم سرمایه‌گذاران به سمت دارایی‌های جایگزین مانند بیت‌کوین به‌عنوان پوششی در برابر تغییرات بالقوه سیاست‌های اقتصادی بوده‌اند، با این حال، تاثیر چنین رویدادهای سیاسی بر بازارهای ارزهای دیجیتال کاملا پیچیده است و پیش‌بینی دقیق را به چالش می‌کشد. مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۹۵ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۱۳
بدشانس‌ترین سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال
افزایش قیمت بیت‌کوین همانطور که انتظار می‌رفت، موتور اغلب رمزارز‌های کله‌گنده و سرشناس بازار را روشن کرده و به‌موازات رکوردشکنی‌های پی‌در‌پی بیت‌کوین، سرمایه‌گذاران چین‌لینک، ترون و بایننس می‌توانند از روند این روز‌ها راضی باشند.
۶ ارز دیجیتال با احتمال رشد ۱۰ برابری در بازار
در همین راستا، میم‌کوین‌ها در حال آماده شدن برای صعود گسترده هستند. در ادامه به معرفی چند مورد از میم‌کوین‌هایی که پتانسیل رشد ۱۰ برابری دارند می‌پردازیم.
آیا بیت کوین میتواند جای پول کاغذی را بگیرد؟
از ارزهای دیجیتال همیشه به عنوان آینده دنیای مالی و پول‌های کاغذی و فیات یاد می‌شود. به طوری که بسیاری معتقدند پتانسیل‌های این کلاس از دارایی آنقدر است که به زودی ما را از پول‌های کاغذی و بانک‌های سنتی بی‌نیاز می‌کند. با گسترش پذیرش این رمز ارزها توسط کسب و کارهای مختلف و رشد و توسعه آن‌ها در حوزه‌های مختلف دیگر تصویر دنیایی که همه چیز آن با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال قابل پرداخت و معامله باشد دور از دسترس نیست.
پیش بینی “گرگ همه خیابان‌ها” از آینده بیت کوین
سیاری از سرمایه‌گذاران خوش‌بین هستند که هاوینگ، بیت‌کوین را افزایش می‌دهد؛ بنیان‌گذار شرکت اسکای بریج کپیتال، آنتونی اسکاراموچی انتظار دارد که هاوینگ قیمت بیت‌کوین را به ۱۷۰هزار دلار برساند.
 غوغای ارز دیجیتال سویی! /هفت سکه مجازی با بازدهی هفت روزه ۲۰ تا ۵۰ درصد
قیمت ارز دیجیتال سویی در یک هفته ۵۰ درصد افزایش پیدا کرد؛ سه برابر بازدهی دلار از نیمه مهرماه
بهترین و بدترین ارز دیجیتال + جدول بازدهی انواع ارز دیجیتال در اولین ماه ۲۰۲۴
سویی با بازدهی ماهانه ۸۸ درصدی بهترین عملکرد را بین ۵۰ رمزارز برتر بازار داشته است. آنطرف سرمایه‌گذاران ریپل و دوج‌کوین و کاردانو حق دارند عصبانی باشند
 شگرد جدید کلاهبرداران رمزارزی!
بخش پشتیبانی مشتری بایننس هم تصریح کرد که کاربران باید از لینک‌های رسمی این صرافی برای سنجش اعتبار پیشنهادها استفاده نمایند. تیم پشتیبانی این صرافی در ادامه از کاربران خواست که با هیچ منبع غیررسمی یا تایید نشده‌ای تعامل نداشته باشند و جزئیات حساب خود را به اشتراک نگذارند. کلاهبرداری‌های مربوط به فهرست صرافی‌ها در بازارهای گاوی گذشته هم افزایش یافته بود.
۳ دلیل برای سقوط بیت کوین در ژانویه
روند اشباع خرید در بازار پس از ماه‌ها افزایش هیجان در مورد تأیید ETFهای اسپات ETF‌توسط کمیسیون بورس ایالات متحده شکسته شد تا شاهد اصلاح قیمت برخی ارزهای دیجیتال باشیم. در طول این مدت، معامله‌گران با استراتژی کوتاه‌مدت به افزایش قیمت کمک کردند و با فروش دارایی‌های خود پس از انتشار خبر تأیید این ETF‌ها سود کسب کردند.
	 این جفت‌ارزها روز جمعه حذف خواهند شد!
این صرافی علت دقیقی برای این اقدام خود اعلام نکرده، اما یادآور شد‌ه که به صورت دوره‌ای، جفت‌ارزهای معاملاتی لیست‌شده را بررسی می‌کند و در صورت وجود عواملی نظیر نقدینگی پایین و کمبود حجم معاملات، آنها را حذف خواهد کرد.
سقوط بیت کوین همه را شوکه کرد!
جیمز سیفارت (James Seyffart)، تحلیلگر بلومبرگ اینتلیجنس، با ترسیم جریان جاری سرمایه در میان ETFهای اسپات نوپا، خاطرنشان کرد که هنوز چالش فروش بیت کوین از سوی گری‌اسکیل بیت کوین تراست وجود دارد.
چطور ارزهای دیجیتال را سهام گذاری کنیم؟
استیکینگ یا سهام گذاری به فعالیتی گفته می‌شود که در آن، کاربر برای مشارکت در حفظ امنیت سیستم‌های بلاک چین غیرمتمرکز و مبتنی بر اثبات سهام (Proof of Stake)، دارایی‌های خود را در کیف پولی مخصوص قفل یا نگهداری می‌کند. آنها در قبال این کار پاداش استیکینگ یا سود دریافت می‌کنند.
کیف پول ارز دیجیتال را چگونه امن کنیم؟
کیف پول ارز دیجیتال و ارزهای دیجیتال به عنوان یک جزء مهم از دنیای مالی ظاهر شده‌اند. اما، با افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال و رشد ارزش آن‌ها، نگرانی‌ها درباره امنیت کیف پول‌های ارز دیجیتال نیز افزایش یافته است.
معرفی ۱۵ کیف پول برتر بیت کوین
بیت کوین اولین و برترین ارز دیجیتال بازار است و بیش از هر ارز دیجیتال دیگری برای آن کیف پول وجود دارد؛ بنابراین، کار چندان دشواری برای انتخاب کیف پول مطمئن نخواهید داشت. اگرچه بیش از صد کیف پول با نام‌های مختلف برای بیت کوین وجود دارد، در این مطلب ۱۵ کیف پول را معرفی می‌کنیم که در سال ۲۰۲۴ بهترین کیف پول ها برای ذخیره و نگهداری بیت کوین هستند.
پیش‌بینی عجیب از بیت‌کوین؛ شاید یک شبه میلیاردر شدید!
ست گینز از مدیران کوین‌فاند گفت: «بیت کوین همبستگی معکوس پرقدرتی با دلار و بازده واقعی دارد که در حال حاضر هر دو رو به کاهش هستند. همچنین انتظار داریم که جریان‌های ورودی پس از عرضه ETF و همچنین هیجان روزافزون تایید احتمالی ETF های نقطه‌ای اِتر کمی بعد از آن کاملاً معنادار باشد. به باور او بیت کوین می‌تواند «در این چرخه آتی» به یک میلیون دلار برای هر سکه برسد اما «پیش‌بینی معقول‌تر» برای سال ۲۰۲۴ بین ۲۵۰ هزار و ۵۰۰ هزار دلار خواهد بود.
خبر مهم در مورد رمزارزها
گزارش‌های منتشرشده مؤسسات مالی، در تابستان بیانگر این بود که تعداد زیادی از کشورها در «مراحل پیشرفته» طراحی ارز دیجیتال بانک مرکزی هستند.
شیب نزولی بیت‌کوین همزمان با تعطیلات سال نوی میلادی
در جهت صعودی، مقاومت فوری نزدیک به سطح ۴۳هزار و ۵۰۰ دلار است. اولین مقاومت اصلی نزدیک به ۴۴ هزار دلار و ۴۴ هزار و ۳۰۰ دلار در حال شکل‌گیری است. بسته شدن در بالای مقاومت ۴۴ هزار و ۳۰۰ دلاری می‌تواند رالی قوی را آغاز کند و حتی قیمت می‌تواند مقاومت ۴۵ هزار دلاری را پاک کند.
۲۰۲۳ سالی رویایی برای رمزارزها / تهدیدها برای سال ۲۰۲۴ همچنان باقی است
قیمت بیت‌کوین (BTC-USD)، بزرگترین ارز دیجیتال جهان، امسال بیش از ۱۶۰ درصد افزایش یافته است، پس از اینکه برای اولین بار از اوایل سال ۲۰۲۲ از ۴۴۰۰۰ دلار عبور کرد. سهام صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase (COIN) بیش از سه برابر شده است، در حالی که ارزش کل بازار تمام دارایی‌های کریپتو تقریباً دو برابر شده است.
پیش‌بینی مهم بازار ارز دیجیتال / قیمت بیت‌کوین دوبرابر می‌شود!
تحلیلگر بازار رمزارزها پیش‌بینی کرد که بیت‌کوین تا آوریل سال آینده قبل از رسیدن به هدف بلندپروازانه‌ حدود ۳۲ هزار دلار کاهش می‌یابد. این پیش‌بینی بر اساس ترکیبی از تحلیل بازار و روندهای تاریخی است.
 هشدار خیلی مهم به دارندگان ارزهای دیجیتال
به گزارش رمز ارز به نقل از پلتفرم ردیابی Lookonchain، شرکت لجر به طور مداوم اطلاعاتی را در مورد این حمله برای مشتریان خود منتشر می‌کرد تا زمانی که در نهایت اعلام کرد این محصول یک بار دیگر برای استفاده ایمن شده است. بر اساس توییت لجر، کد مخرب غیرفعال شده و کیت اتصال (Connect Kit) آن، قابل استفاده مجدد است. برای این منظور، لجر نسخه جدید کیت اتصال خود، ۱.۱.۸، را عرضه کرده و از کاربران خواسته که پس از یک دوره انتظار ۲۴ ساعته، از آخرین نسخه استفاده کنند.
عاقبت یک هفته هیاهو در بازار ارز دیجیتال / بازدهی هفتگی انواع ارز دیجیتال
بیت‌کوین یک هفته بعد از سرک‌کشیدن به کانال ۴۴ هزار دلار، از قله سالانه خودش پایین آمده است. اگر آن موقع پولتان را به بازار ارز دیجیتال می‌بردید و با آن برای خرید بیت‌کوین اقدام می‌کردید، متحمل ضرر چهار درصدی می‌شدید.
هشدار دارندگان ارزهای دیجیتال بخوانند
لجر به کاربران توصیه کرده که امنیت تراکنش‌های خود را به شدت در اولویت قرار دهند و هرگونه تفاوت بین دستگاه و صفحه نمایش رایانه یا تلفن را به عنوان نگرانی‌ فوری تلقی کرده و به سرعت تراکنش‌ها را متوقف کنند.
ضرر سنگین خریداران بیت کوین / قیمت ارز محبوب سقوط کرد
داده‌های تحلیل‌شده از فعالیت اخیر ماینر بیت‌کوین نشان‌دهنده روند فروش مداوم آنهاست و با تغییر موقعیت خالص ماینرها، افزایش قابل‌توجهی در حجم فروش نمایان شده است. این روند در جدیدترین نمودار گلاسنود نشان می‌دهد که ماینرها دارایی بیت‌کوین خود را با نرخی شتابان واگذار می‌کنند.
آیا با رمزارزها می‌توان در کشور خرید کرد؟
«طبق مصوبه هیات دولت جمهوری اسلامی ایران، رمزارزها مشمول حمایت و ضمانت دولت و نظام بانکی نبوده و استفاده از آن در مبادلات داخل کشور مجاز نیست.»
بدترین ارز دیجیتال همزمان با اوج‌گیری بیت‌کوین
قیمت بیت‌کوین ظرف هفت روز قبلی با جهش ۱۵ درصدی تا کانال ۴۴ هزار دلار بالا آمده، اما در این مدت ارزش تون‌کوین که یکی از ۱۵ رمزارز برتر بازار است، حدود چهار درصد آب رفته.
۱۰ ارز دیجیتال برتر برای سرمایه‌گذاری
این راهنمای جامع، ۱۰ ارز دیجیتال برتر برای سرمایه‌گذاری در دسامبر ۲۰۲۳ را بررسی و تحلیل می‌کند. با ارائه بینشی در مورد مسیرهای رشد و ویژگی‌های متمایز آنها، هدف این خبر کمک به سرمایه‌گذاران در تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد سبد دارایی رمزارزی‌شان است.
پیش‌بینی عجیب از ارز دیجتیال / قیمت بیت‌کوین ۱۲ برابر می‌شود!
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۵۹.۹۹ میلیارد دلار است که ۹.۳۸ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۸.۴۹ میلیارد دلار است که ۱۴.۱۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۵۱.۸۷ میلیارد دلار است که ۸۶.۴۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.
رمز ارز تقلبی را چگونه تشخیص دهیم؟
هنگام خرید رمز ارز، تحقیق کنید که کدام صرافی‌های معتبر این رمز ارز را ارائه می‌دهند. بسیاری از صرافی‌ها مبلغی را دریافت می‌کنند و رمز ارز را وارد لیست خود می‌کنند. اگر رمز ارزی را مشاهده کردید که تنها در یک یا دو صرافی ارائه می‌شود بدانید که این رمز ارز مورد اعتماد و معتبر نیست و امکان خرید و فروش آن غیرممکن است و فایده‌ای ندارد.
پیش‌بینی ۵ سال آینده قیمت بیت‌کوین و اتریوم
بیت کوین اولین رمز توسعه یافته در اکوسیستم کریپتو محسوب می‌شود که رمزارز شماره یک جهان از نظر قیمت و ارزش محسوب شده و پس از آن اتریوم با ارز بومی اتر قرار گرفته است. این دو در دنیای کریپتو در حال سلطنت هستند و کوچک‌ترین تغییر در روند قیمت آن‌ها بازار ارز دیجیتال را تحت ‌الشعاع قرار می‌دهد.
امکان از دست رفتن کامل سرمایه مالکین رمزارزها
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران در پیامکی نسبت به سرمایه گذاری در حوزه رمزارزها هشدار داد.
پیش بینی هوش مصنوعی از بازار ارزهای دیجیتال
معامله‌گرانی که پیش‌بینی می‌کردند فصل آلت‌کوین‌ها به‌زودی رخ خواهد داد، اکنون به ربات هوش مصنوعی ChatGPT روی آورده و در مورد سه آلت‌کوین پیشنهادی برای آلت‌سیزن بعدی سوال کرده‌اند.
عبور بیت‌کوین از ۳۸ هزار دلار / صعود شگفت‌انگیز ارز دیجیتال محبوب در راه است؟
چشم‌انداز نمودار چهار ساعته، الگوی صعودی را نشان می‌دهد که معمولا به‌عنوان سیگنال معکوس نزولی در نظر گرفته می‌شود و همزمان، الگوی سر و شانه‌ها در حال شکل‌گیری است. این الگو، شاخصی حیاتی از معکوس نزولی بالقوه است و در صورتی معتبر می‌شود که قیمت به زیر خط گردن الگو سقوط کند و به‌طور بالقوه منجر به افت قیمت به زیر الگو شود که با پشتیبانی کلیدی در سطح ۳۲هزار و ۳۰۰ دلار و با ۰.۵ اصلاح فیبوناچی مشخص شده است.
کلاهبرداری جدید از طریق خرید رمزارز ؛ مواظب باشید
دادگستری استان تهران درباره یک نوع کلاهبرداری از طریق خرید رمزارز هشدار داد.
قیمت بیت کوین و اتریوم امروز دوشنبه ۶ آذر ۱۴۰۲| قیمت‌‌ها پایین آمد
امروز قیمت بیت کوین نزولی شد و ارزش هر واحد آن به ۳۶,۸۰۷ (سی و شش هزار و هشتصد و هفت) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۱.۲۱ درصدی داشته است. امروز در بازار ارزهای دیجیتال قیمت بیت کوین و اتریوم کاهش داشته است.
بازدهی ماهانه انواع ارز دیجیتال سرشناس + جدول
سولانا و کاردانو در ماهی که پشت‌سر گذاشتیم بازدهی بیشتری نسبت به بیت‌کوین داشتند
قوانین خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران
خرید و فروش ارز‌های دیجیتال به جهت راحتی آن به نسبت سایر بازار‌های مالی، به یک فعالیت عمومی در سطح جهان تبدیل شده است. اگرچه دولت ایران رسما خرید و فروش ارز‌های رمزنگاری شده را جرم نمی‌داند، اما جواز قانونی معامله آن نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. بررسی قوانین ایران در مورد ارز دیجیتال و رمزارز، از این نظر اهمیت دارد که با توجه به شرایط بازار‌های داخلی، مردم، مخصوصا جوان‌ها به سرمایه‌گذاری در این حوزه علاقه‌مند هستند.
خبر خوش بلومبرگ: منتظر پرواز بیت‌کوین باشید!
کوتس همچنین این ایده را رد می‌کند که افزایش اخیر ارزهای دیجیتال کاملاً به دلیل هیاهویی است که در مورد تایید احتمالی صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (BTC) ایالات متحده (ETF) وجود دارد. او می‌گوید: «کسانی که معتقدند قیمت اخیر به اخبار ETF بستگی دارد، متوهم هستند. در سه ماهه اول، بیت کوین واضح ترین سیگنال‌ها را ارسال می‌کرد که می‌خواهد رشد بزرگی انجام دهد.» اوایل این ماه، تحلیلگر بلومبرگ اینتلیجنس نیز اشاره کرد که تعداد آدرس‌های بیت‌کوین که پس از انجام دو خرید همچنان بیت‌کوین را نگه می‌دارند.
ورود دومین بانک بزرگ آلمان به سرزمین ارزهای دیجیتال
کامرز بانک طی بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که اولین بانک آلمانی با خدمات کامل است که مجوز نگهداری رمزارز را دریافت می‌کند. با این مجوز، بانک قادر خواهد بود که گستره وسیعی از خدمات دارایی دیجیتال را با تاکید ویژه بر دارایی‌های رمزنگاری شده ایجاد کند. این بانک با هدف حمایت از مشتریان نهادی خود پلتفرم امن و قابل اعتماد با انطباق کامل با مقررات ایجاد خواهد کرد.
ارزان‌ترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاران ایرانی
بیت‌کوین از یک سال قبل به اینطرف برای سرمایه‌گذاران ایرانی بازار ارز دیجیتال ۲۲۰ درصد سود داشته است. ریپل که کمتر از یک دلار قیمت دارد در همین مدت تقریبا روندی مثل بیت‌کوین داشته و هولدر‌های ایرانی آن به سود ۲۰۰ درصدی رسیدند
بیت‌کوین ۱۰۰ هزار دلاری می شود؟
بانک اول - در حال حاضر بیت‌کوین کمتر از میزان اصلی خود معامله می‌شود اما ارزش آن به ۱۰۰ هزار دلار افزایش خواهد یافت.
۲۰۲۳؛ آغازی دوباره برای بیت‌کوین
بانک اول - به گفته مدیر اجرایی یکی از شرکت‌های حوزه فناوری، روند صعودی بعدی بیت‌کوین در سال ۲۰۲۳ آغاز خواهد شد.
از ریال دیجیتال چه خبر؟
بانک اول - پیش از این قرار بود تا پایان شهریور اجرای آزمایشی رمز ریال بانک مرکزی شروع شود، اما بر اساس تازه‌ترین گفته رئیس کل بانک مرکزی این موضوع احتمالا در ماه جاری اجرا خواهد شد.
بیت کوین، طلا و نقره بخرید!
بانک اول - نویسنده کتاب پرفروش پدر پولدار، پدر بی‌پول، با اشاره به اینکه سقوط ارزش دلار آمریکا ممکن است تا ژانویه رخ دهد، بیت‌کوین و دو کالای دیگر را به عنوان فرصت‌های خرید معرفی کرده است.
وضعیت این رمزارزها خطرناک شد
بانک اول - قیمت بیت‌کوین به شدت کاهش یافت و به سطح حمایت ۱۸۵۰۰ دلار رسید. اتریوم نیز به سطح ۱۲۶۵ دلار سقوط کرد. در مقابل در سایر بازار رمزارز نیز،QNT ، RSR بیش از ۵٪ افزایش قیمت داشتند.
حراج بزرگ رمزارزها آغاز شد
بانک اول - دومین حراجی بزرگ دنیا پلتفرم NFT خود را در شبکه اتریوم راه‌اندازی کرد.