چهارشنبه, 8 آذر 1402 2023,November

طلا سکه ارز

الان طلا بخریم تا آخر سال چقدر سود می‌کنیم؟
پیش‌بینی کارشناسان بازار طلا نشان می‌دهد احتمالا با رسیدن به پایان سال میلادی و شمسی قیمت طلا و سکه کمی افزایشی شود این امر به این دلیل است که در پایان سال تقاضای بیشتری وارد بازار خواهد شد. در همین رابطه یک عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با توجه به اینکه به پایان سال میلادی و سپس شمسی نزدیک می شویم، حجمی از تقاضا وارد بازار خواهد شد که این باعث می‌شود قیمت طلا ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.
شکاف قیمت درهم و دلار هرات نشانه چیست؟
قیمت دلار هرات در روز دوشنبه 50 هزار تومان شروع به کار کرد و در بازه 49 هزار و 900 تومان تا 50 هزار و 200 تومان نوسان داد و در 50 هزار و 50 تومان به کار خود پایان داد. بازار ارز هرات در پشت خط دوشنبه نیز در 50 هزار و 50 تومان بسته شد. قیمت درهم امارات در 13 هزار و 820 نومان آغاز به کار کرد و در ابتدا با کاهش تا 13 هزار و 790 تومان پایین رفت اما در ادامه با افزایش 40 تومانی در 13 هزار و 830 تومان به کار خود پایاین داد. با قیمت 13 هزار و 830 تومان درهم، دلار 50 هزار و 750 تومان برآورد می‌شود.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه‌شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲| سقوط قیمت‌ها
اونس طلا، امروز به ۲,۰۱۵ (دو هزار و پانزده) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۳ درصدی داشته است.
توصیه ای به خریداران طلا/ قیمت طلا گران تر خواهد شد!
کایل رودا، تحلیلگر بازار مالی معتقد است، آنچه در حال حاضر طلا را حرکت می‌دهد، کاهش ارزش دلار آمریکا به دلیل آمارهای اخیر است. رودا افزود: «آمارهای اقتصادی که این هفته از آمریکا منتشر شد هم به لحاظ رشد اقتصادی و هم به لحاظ تورم مشخص می‌کند که قیمت طلا بالای 2 هزار دلار باقی بماند.» برخی تحلیلگران نیز پیش‌بینی کرده‌اند با توجه به بی‌ثباتی در جهان و تنش‌های ژئوپلتیکی، جذابیت طلا به علت امنیت آن بیشتر می‌شود و قیمت طلا به زودی به 2500 دلار در هر اونس خواهد رسید.
سرمایه‌گذاران دلار را کنار می‌گذارند
به نوشته این رسانه انگلیسی، ضعف دلار به نفع بازارهای نوظهور است، زیرا به آنها کمک می‌کند تا وام‌های دلاری را بازپرداخت کنند و می‌تواند سرمایه‌گذاران را بر آن دارد تا پس از فروش بدهی به ارزهای سخت (ارزی که احتمال کاهش ناگهانی یا نوسانات زیادی در ارزش آن وجود ندارد.) به سوی کشورهای در حال توسعه بازگردند.
پیش‌بینی مهم یک اقتصاددان از نرخ تورم و ارز/ این‌گونه قیمت کالاها ۲۶ برابر می‌شود
مرکز آمار ایران نرخ تورم در آبان‌ماه امسال را منتشر کرده و بر اساس این آمار مشخص شده که برای پنجمین ماه متوالی، نرخ تورم نقطه به نقطه (آبان‌امسال نسبت به آبان پارسال) در یک کانال ثابت ۳۹ تا ۴۰ درصد ثابت مانده است. چنانکه از ابتدای تابستان، تورم گروه‌های مختلف کالایی به حدود چهل درصد همگرا و این وضعیت برای پنجمین ماه متوالی در آبان نیز تکرار شده است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه ۶ آذر ۱۴۰۲/ صعود قیمت ها
امروز قیمت سکه امامی صعودی شد و به ۲۸,۹۵۰,۰۰۰ (بیست و هشت میلیون و نهصد و پنجاه هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۳۴ درصدی داشته است. قیمت طلا و دلار هم بالا رفت.
حباب سکه چیست و چه تاثیری در خرید دارد؟ /  بهترین زمان خرید سکه چه موقع است؟
حباب سکه یکی از اصطلاحات رایجی است که در بازار خرید و فروش سکه از آن استفاده می‌کنند و به معنای تفاوت قیمتی است که بین قیمت سکه در بازار با ارزش طلای موجود در آن وجود دارد.
پاتک دلار به طلای جهانی/ احتمال تداوم کاهش قیمت سکه تا پایان هفته جاری
این روزها در بازار سکه و طلا، قیمت‌ها نسبتا ثبات پیدا کرده‌اند؛ ممکن است برخی روزها نوسانی در بازار پیش بیاید؛ اما به طور کلی در هفته‌های اخیر سکه در کانال ۲۸ میلیون تومانی و طلای ۱۸ عیار نیز در محدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افت و خیز داشت. با شروع این هفته قیمت‌ها روند افزایشی به خود گرفت و سکه در آغاز معاملات این هفته ۳۰۰ هزار تومان گران شد؛ اما این روند ادامه‌دار نبود.
کاهش قیمت سکه به محدوده ۲۸ میلیون تومان
هر قطعه سکه تمام بهار طرح قدیم هم 25 میلیون و 609 هزار تومان دادوستد شد که نسبت به آخرین قیمت روز گذشته، 106 هزار تومان کاهش داشته است.
هشدار بازرسی به طلافروشان و سکه‌فروشان
رئیس اداره بازرسی و کشف کالای قاچاق اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران در خصوص اثر شفاف‌سازی ثبت معاملات در کاهش تخلفات حوزه طلا و جواهرات اظهار داشت: یکی از حوزه‌هایی که در آن پول‌شویی صورت می‌گرفت حوزه طلا و جواهرات بود. وقتی روند خریدوفروش شفاف شود عملاً از پول‌شویی و تخلفات در این حوزه جلوگیری می‌شود.
 پیش بینی مهم قیمت دلار در آذر ماه
قیمت دلار هرات بعد از رفتن به کانال 49 هزار تومان و برخورد و به حمایت 49 هزار و 800 تومان و عدم توانایی در از دست دادن این سطح دوباره به کانال 50 هزار تومان برگشت. گروهی از معامله‌گران تصور می‌کنند با ورود بازار به ماه جدید قیمت دلار کف زده و هرچه به انتهای ماه آذر نزدیک می‌شویم قیمت بالاتر می‌آید.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه ۵ آذر ۱۴۰۲/ کاهش قیمت طلا و دلار
امروز قیمت دلار در بازار آزاد عقب نشست و به ۵۰,۳۵۰ (پنجاه هزار و سیصد و پنجاه ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۲ درصدی داشته است. قیمت طلا هم پایین آمد.
 نرخ ارز مرکز مبادله نرخ مرجع می‌شود
آقای محمد شیریجیان با اشاره به نهایی شدن قانون جدید بانک مرکزی اظهار کرد: قانون جدید بانک مرکزی به گونه‌ای نوشته شده تا اختیارات این نهاد سیاستگذار در اصلاح نظام بانکی بیشتر شود و ابزار‌های بهتر و موثرتری به بانک مرکزی خاصه در مقوله اصلاح نظام بانکی داده است که در نتیجه بانک مرکزی می‌تواند با قدرت بیشتری این موضوع مهم را ادامه دهد. آقای شیریجیان تصریح کرد: در این قانون معاونت جدید سیاست گذاری پولی ایجاد شده تا به اصطلاح موضع جزیره‌ای که به سیاست گذاری پولی، ارزی و اعتباری داشتیم و جدا از هم بو
تغییر قیمت ناگهانی سکه و طلا در شروع هفته / سکه ۳۰۰ هزار تومان گران شد
نادر بذرافشان رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت ‌وگو با اقتصاد آنلاین درباره آخرین وضعیت بازار سکه و طلا گفت: انس جهانی در روز شنبه انس جهانی با افزایش ۱۱ دلاری حتی به ۲۰۰۵ دلار هم رسید در بازارهای داخلی نیز قیمت سکه و طلا افزایشی بود. وی اضافه کرد: قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۲۲ هزار تومان افزایش به ۲ میلیون و ۴۴۵ هزار تومان رسید، سکه تمام طرح جدید با ۲۵۰ هزار تومان افزایش ۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم با ۳۰۰ هزار تومان افزایش ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، نیم سکه با رشد ۱۵۰ هزار
شوک شدید به بازار طلا / قیمت طلا آماده صعود؟
قیمت طلا در بازار جهانی افزایش یافت و وارد کانال ۲ هزار دلار شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که تنها در طول یک هفته گذشته اونس طلا در بازار جهانی ۲۱.۹ دلار و به عبارتی ۱.۱۰ دلاری را تجربه کرده است. بنا به این گزارش، قیمت اونس در بازار جهانی با افزایش ناگهانی ۱۰ دلاری، به عدد ۲ هزار و ۲ دلار رسید.
توصیه‌های مهم به خریداران طلا
عیار طلای خام ۲۴ است و با ارزش‌ترین نوع طلا محسوب می‌شود. اما در اصل طلا در فرم خام خود بسیار نرم است، بنابراین طلاسازان برای اینکه به استحکام و سختی مطلوب برسند طلا را با انواع فلزات از قبیل کربن، نقره، روی یا نیکل ترکیب می‌کنند. عیار طلا در واقع نسبت ترکیب طلا با سایر فلزات است. عیار طلا غالبا روی زیورآلات به صورت عبارت ۱۸K در قسمتی که جلوی چشم نباشد، حک می‌شود. K حرف اول کلمه Karat یا همان عیار است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه ۴ آذر ۱۴۰۲/ صعود قیمت‌ها
امروز قیمت سکه امامی صعودی است و به ۲۸,۸۵۰,۰۰۰ (بیست و هشت میلیون و هشتصد و پنجاه هزار) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۳۴ درصدی داشت. قیمت طلا و دلار هم بالا رفت.
دلار از کنترل خارج می شود/۴ پیش بینی
عبدالله مشکانی کارشناس اقتصادی با اشاره به جو مثبت اخبار در روزهای جاری و سرکوب قیمت دلار توسط سیاست‌گذار به تجارت‌نیوز گفت: «فعلا جو اخبار مثبت است و دولت نیز عموما برای اینکه بتواند به مردم نشان دهد که قیمت‌ها را کنترل می‌کند تمایل به سرکوب نرخ ارز دارد.»
قیمت طلا، سکه و دلار امروز پنجشنبه ۲ آذر ۱۴۰۲/  سقوط دلار و طلا
امروز قیمت دلار در بازار آزاد شیب نزولی داشت و به ۵۰,۱۰۰ (پنجاه هزار و یکصد ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۲۶ درصدی داشته است. قیمت سکه هم ثبات داشت.
خداحافظی با دلار در بودجه ۱۴۰۳/ افزایش نرخ تسعیر ارز به ۳۱ هزار تومان
در این لایحه نرخ تسعیر ارز ۳۱ هزار تومان پیشنهاد شده که نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه ۱ آذر ۱۴۰۲/ صعود دسته‌جمعی قیمت‌ها
امروز قیمت سکه امامی صعودی شد و به ۲۸,۸۰۰,۰۰۰ (بیست و هشت میلیون و هشتصد هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۱۷ درصدی داشته است. قیمت طلا هم افزایش یافت.
 پیش بینی قیمت دلار تا پایان سال / دارندگان ربع سکه بزرگترین زیان‌کنندگان آبان
بازدهی ربع سکه در این ماه منفی شد و بیشتر از همه کاهش یافت. ربع سکه تنها بازاری بود که در این ماه توانست زیان ثبت کند،ربع سکه آبان را در محدوده ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان شروع به کار کرد و در محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰ هزار تومان به کار خود پایان داد. زیان ماهانه ربع سکه حدود ۳.۳ درصد است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲| صعود شدید دسته‌جمعی قیمت‌ها
هر اونس طلا، امروز به ۱,۹۹۱ (یک هزار و نهصد و نود و یک) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۸۱ درصدی داشته است.
 سرمایه گذاران طلا بخوانند؛ گرانی قیمت طلا همچنان ادامه دارد
پایین آمدن ارزش دلار و سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا قیمت طلا را در روز سه‌شنبه افزایش داده است. سرمایه‌گذاران منتظر جزئیات آخرین اجلاس فدرال رزرو هستند تا نشانه‌های بیشتری در مورد دورنمای نرخ بهره به دست آورند. قیمت هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش با 14 دلار افزایش به 1993 دلار رسید.
کاهش بیش از 8 دلاری قیمت طلا
هان تان، تحلیلگر ارشد بازار اگزینیتی گفت: «به نظر می‌رسد تاجران منتظر خروجی حراج اوراق 20 ساله وزارت خزانه‌داری آمریکا هستند تا مشخص است قیمت طلا افزایش می‌یابد یا نه.»
قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲/  سقوط  قیمت‌ها
امروز در معاملات قیمت دلار در بازار آزاد شیب نزولی داشت و به ۵۰,۰۵۰ (پنجاه هزار و پنجاه ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۷۴ درصدی را تجربه کرد. قیمت طلا و سکه هم پایین آمد.
در بازار طلا خبری نیست اما... / این پیش‌بینی قیمت طلا را نادیده نگیرید!
در گفت‌وگوهای قبلی با فعالان بازار طلا اشاره شد که تقاضایی برای خرید وجود ندارد، محمدولی در این رابطه نیز اظهار می‌کند: مدتی است قیمت طلا هر گرم طلای ۱۸ عیار در حدود ۲ میلیون و ۴۲۰ تا ۳۰ هزار تومان معامله می‌شود تغییرات اندک است این مسئله نیز به این باز می گردد که خریدار در بازار نیست و در بازار طلا و جواهر یک سکوتی حاکم است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲| قیمت طلا و سکه صعود کرد
قیمت طلا افزایش داشت و هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۲,۴۳۱,۱۰۰ (دو میلیون و چهارصد و سی و یک هزار و یکصد) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۰۵ درصدی داشته است.
 نوسان قیمت سکه بین دو کانال/ شرط مهم برای صعود قیمت ها
در مورد بازار جهانی طلا بررسی‌ها نشان می‌دهد که طلای جهانی آخرین روز از روند معاملاتی بازارها در روز جمعه گذشته را بار دیگر در محدوده مثبت آغاز کرد و در ساعت ۱۵ به وقت تهران به قیمت ۱۹۹۳ دلار رسید. این دارایی پس از انتشار گزارش تورم آمریکا روند رو به رشد‌ی را طی کرد و از ۱۹۳۰ دلار به سقف این کانال صعود کرد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲
امروز قیمت‌‌‌ سکه در معاملات بازار روند افزایشی را در مقایسه با روز گذشته تجربه کرد و قیمت دلار اما کاهشی شد.
برای سرمایه گذاری دلار بخریم یا یورو؟
پس انداز دلار بهتر است یا یورو؟ آیا سرمایه گذاری بر روی دلار نقدی سود دارد؟ شاید بعد از اینکه تفاوت دلار و یورو را فهمیدید، به این فکر می کنید که دلار بخرید یا یورو؟
فرق طلای ۱۸ و ۲۴ عیار / طلای سفید بخریم؟
طلا در جهان یکی از گران‌قیمت‌ترین فلزات محسوب می‌شود که کاربردهای بسیاری نظیر جواهرسازی، صنعت، الکترونیک و ... دارد. طلای ۱۸ عیار با ترکیبی از ۷۵ درصد طلا و ۲۵ درصد آلیاژهای مختلف مانند نیکل و پلاتین، از محبوب‌ترین و بهترین ترکیبات طلا است. استانداردهای کشورها نیز برای به رسمیت شناختن ارزش طلای رایج در هر کشور متفاوت است. مثلاً در ایران طلای ۱۸ عیار، در عربستان طلای ۲۱ عیار و در کشورهای شبه‌قاره هند طلای ۲۴ عیار به‌عنوان استاندارد رسمیت دارد؛ این بدان معناست که در صنعت جواهرسازی این کشور و بازار
نکات مهم خرید طلا را یاد بگیرید
نکات مهم و کاربردی در خرید طلا، راهنمای خرید طلا، قانون خرید طلا، خرید طلا آنلاین، خرید طلا دست دوم، خرید طلا بدون اجرت ٬ خرید طلای آب شده و … را یاد بگیرید.
۵ نکته مهم در خرید دلار برای حفظ سرمایه
نکات زیر را در خرید دلار حتما مدنظر داشته باشید تا زیان نبینید:
عقبگرد سکه به کانال ۲۸ میلیون تومان
سکه بهار آزادی طرح قدیم در مقایسه با روز گذشته بدون تغییر ماند و ۲۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان داد و ستد شد.
یک پیش‌بینی مهم درباره قیمت طلا و سکه / قیمت طلا احتمالا به این عدد می‌رسد
نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر در مورد وضعیت بازار طلا در هفته آینده هم گفت: این هفته در مجموع بازار آرام و باثبات بود که همانطور که اشاره شد علت آن کم‌نوسان بودن قیمت طلا و سکه بود که عامل اصلی آن قیمت جهانی طلا و قیمت ارز بود. قیمت جهانی طلا در این هفته کاهشی بود و قیمت ارز هم با ثبات بود.
نحوه خرید دلار ۴۱ هزار تومانی با کارت ملی
پیش تر بانک مرکزی، دستورالعمل اجرایی نحوه فروش اسکناس در سرفصل تأمین نیازهای ضروری (کد ۵۶) از طریق واریز به حساب ارزی بانکی مشتری را منتشر کرده بود.
مقایسه بازدهی دلار با سکه و طلا و مسکن در پنج سال گذشته + جدول
قیمت دلار در بازار آزاد از ابتدای سال تا الان حدود ۵۰۰ تومان کاهش پیدا کرده و به مرز ۵۱ هزار تومان رسیده است. اگر از منظر سرمایه‌گذاری به ماجرا نگاه کنیم، آنهایی که اوایل سال به رشد قیمت دلار خوشبین بودند، ضرر کردند و اوضاع برای سرمایه‌گذاری روی سکه و طلا هم تعریفی نداشته
قیمت طلا، سکه و دلار امروز پنجشنبه ۲۵ آبان 1402 / قیمت طلا افزایشی شد
امروز قیمت‌‌‌ دلار در معاملات بازار روند کاهشی را در مقایسه با روز گذشته تجربه کرد و قیمت طلا اما افزایشی شد.
صعود قیمت طلا دوباره سکه‌ را گران می کند؟
بررسی چارت طلا حکایت از آن دارد درحالی‌که روزهای گذشته قیمت اونس طلا تا مرز ۱۹۳۶ دلار پایین آمده بود روز سه‌شنبه قیمت این فلز زردرنگ تا نزدیک مرز ۱َ۹۷۰ دلار بالا رفت. قیمت جهانی طلا در پی گزارش فدرال رزرو ناگهان ۲۰ دلار جهش کرد. در حال حاضر هم - امروز چهارشنبه - قیمت جهانی طلا در نیم‌کره شرقی حوالی ۱۹۶۷ دلار است.
خرید طلا از یک گرم تا یک کیلو بدون اجرت و پرداخت مالیات!
طلا به عنوان کالایی ارزشمند از دیرباز مورد توجه دولت ها و مردم بوده است، به طوری که هم اکنون در معاملات بازارهای جهانی، طلا جزو مهمترین کالاهای سرمایه گذاری به شمار می رود. حال علاوه بر سرمایه گذاری های کلان بر روی این کالا، مردم نیز طلا را کالایی سرمایه ای و زینتی می دانند که با خرید و نگهداری آن پس از مدتی در زمان فروش از این کالا کسب سود می کنند.
سقف قیمتی دلار و سکه تا پایان سال‌ چقدر تغییر می‌کند ؟
نوسان در بازارهای مالی همیشه یکی از دغدغه‌های مردم در زمینه تاثیر منفی بر زندگی آنها بوده است؛ تغییر در قیمت دلار، طلا و سکه هم به دلیل همین اثرگذاری بر زندگی افراد، همیشه مورد توجه آنها بوده است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲/ صععود دسته‌جمعی قیمت‌ها
امروز قیمت طلا ۱۸ عیار صعودی شد و هر گرم به ۲,۴۲۴,۲۰۰ (دو میلیون و چهارصد و بیست و چهار هزار و دویست ) تومان رسید که افزایش ۰.۱۴ درصدی داشت
  طلا و سکه بخریم یا نخریم؟ / پیش‌بینی رییس اتحادیه طلا و سکه از قیمت‌ها
بازار طلا و سکه این روزها حرکت آن‌چنانی در قیمت‌ها ندارد و به نوعی می‌توان گفت بازار به یک آرامش قیمتی رسیده است.
 سقوط شدید قیمت طلا و سکه در راه است
به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران حباب سکه بدون تغییر نسبت به هفته گذشته همچنان ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. بذرافشان با بیان اینکه روند کاهش تقاضا همچنان ادامه دار است، اظهار داشت: هیچ تقاضایی در بازار وجود ندارد اما بازار التهاب نیز ندارد، کاهش قیمت انس جهانی و کاهش نرخ ارز و نبود تقاضا باعث شده کاهش تشدید کاهش قیمت ها شده است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲/  طلا صعود کرد
امروز قیمت سکه امامی ثبات داشته است و به ۲۸,۹۰۰,۰۰۰ (بیست و هشت میلیون و نهصد هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، بدون تغییر است. قیمت طلا اما صعودی شد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲/صعود  قیمت‌ها
امروز قیمت دلار در بازار آزاد صعودی شد و به ۵۱,۳۲۰ (پنجاه و یک هزار و سیصد و بیست ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۱۳ درصدی داشته است. قیمت طلا و سکه هم افزایش یافت.