جمعه, 25 خرداد 1403 2024,June

طلا سکه ارز

 حراج سکه و ارتباط آن با بورس
خروج پول از تالار شیشه‌ای و در سمت مقابل استقبال از حراج‌های این چنینی نشان می‌دهد که جریان پول به طور کامل از بازار سهام ناامید شده است که بخت خود را در بازارها و ابزارهای دیگر جست و جو می‌کند
قیمت طلا، سکه و دلار امروز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳/ شیب  قیمت‌ها
امروز قیمت دلار ثبات را تجربه کرده است و قیمت سکه امامی به ۴۰,۱۰۰,۰۰۰ (چهل میلیون و یکصد هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۱۳ درصدی داشته است.
قیمت سکه پارسیان امروز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
قیمت سکه پارسیان امروز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ در انواع سوت با عیار ۷۵۰ را در جدول زیر مشاهده کنید. سوت واحد اندازه گیری جرم طلا بوده و یک گرم =۱۰۰۰ میلی‌گرم = ۱۰۰۰ سوت است، لذا هر سوت برابر است با یک هزارم گرم.
قیمت سکه ۵۰ هزار تومان افزایش یافت/ افزایش ۱۸ دلاری بهای جهانی طلا
قیمت هر قطعه سکه طرح جدید امروز (چهارشنبه ۲۳ خرداد) در بازار طلای تهران با ۵۰ هزار تومان افزایش نسبت به دیروز به ۴۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید.
حرفه ای ها از بازار ارز کنار کشیدند
گفتنی است بازار کم‌عمق معاملات ارز در حالی هفته پایانی خرداد را سپری می‌کند که به رسم پایان هر ماه پول در بازار کم و معاملات کم رمق و بی‌جان است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ / صعود قیمت طلا و دلار
بازار امروز شاهد روند افزایشی قیمت طلا و دلار نسبت به روز گذشته است.
نرخ ارز، دلار، سکه و طلا چطور سکته کرد؟ /مقایسه قیمت سکه و طلا
قیمت طلا ۱۸ عیار همزمان با آغاز فرآیند انتخابات ریاست جمهوری در محدوده سه میلیون و ۳۰۰ آرام گرفته و همین شرایط در بازار ارز و سکه مشاهده می‌شود
فروش بیش از ۵ تن طلا در ۳۲ حراج/ امروز چقدر طلا فروش رفت؟
از مجموع 380کیلوگرم شمش طلای عرضه شده در حراج های عمده و خرد تالار معاملات طلای این مرکز، 325 کیلوگرم با میانگین قیمت چهار میلیارد و 333 میلیون تومان به ازای هر شمش طلای استاندارد معامله شد.
افت ۱۰۰ هزار تومانی قیمت سکه
قیمت هر قطعه سکه طرح جدید امروز (سه‌شنبه ۲۲ خرداد) در بازار طلای تهران با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته به ۴۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.
 پیش‌بینی مهم درباره قیمت طلا
بذرافشان در مورد روند بازار طلا و سکه در روزهای آتی هم پیش‌بینی کرد: قیمت‌ها در یک ماه گذشته ثبات و کاهش نسبی خود را طی کرده و احتمال اینکه ما شاهد کاهش شدید قیمت‌ها باشیم بسیار کم است مگر آنکه شرایط با نوسانات بازارهای جهانی و بازار ارز در داخل و تغییر وضعیت تقاضا، تغییر کند.
 اعلام زمانبندی تحویل سکه های خریداری شده از مرکز مبادله؛ اگر تا این تاریخ تحویل نگیرید معامله فسخ می شود
سخنگوی مرکز مبادله در رابطه با جزئیات زمانبندی تحویل سکه طلای خریداری شده در دوازدهمین حراج مرکز مبادله ایران نکاتی را مطرح کرد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
بازار امروز شاهد روند صعودی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است.
تفاوت قیمت سکه دولتی و آزاد همزمان با آخرین حراج / محاسبه سود خرید سکه از مرکز مبادله‌
حراج سکه تمام‌بهار آزادی، همزمان با آخرین مرحله در مرکز مبادله با ثبت ۱۹ هزار و ۵۸۲ سفارش از سوی متقاضیان همراه شد. طبق اعلام مرکز مبادخ ارز و طلا از این تعداد سفارش، ۱۰ هزار و ۳۷۸ قطعه سکه به متقاضیان تعلق گرفت.
کدام سرمایه گذاری‌ها سودآورترند؟
مروری بر اقبال سرمایه گذاران به بازارها برای انجام امور سرمایه گذاری نشان می دهد که به طور کلی بازار ارز، سکه و طلا، بورس و ارز دیجیتال، بازارهای محبوبی هستند که بسیاری از ایرانیان در کوتاه مدت، اقدام به سرمایه‌گذاری در این بازارها می‌کنند.
دوازدهمین حراج سکه امروز + شرایط
مرکز مبادله تأکید کرده است: در صورتی که اشخاص در بازه زمانی تحویل سکه اقدام به دریافت سکه نکنند، معامله فسخ می‌شود و پس از اعلام بانک عامل وجه معامله پس از کسر کارمزد خرید و سایر هزینه‌های عملیاتی به کیف پول خریدار عودت داده می‌شود؛ در صورت انفساخ معامله به‌دلیل عدم مراجعه خریدار به شعبه انتخاب‌شده در سامانه جهت دریافت سکه طلا در مهلت مقرر، خریدار به‌مدت 180 روز از ثبت هرگونه سفارش خرید در سامانه منع می‌شود.
قیمت سکه پارسیان امروز دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ + جدول
قیمت سکه پارسیان امروز دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ در انواع سوت با عیار ۷۵۰ را در جدول زیر مشاهده کنید. سوت واحد اندازه گیری جرم طلا بوده و یک گرم =۱۰۰۰ میلی‌گرم = ۱۰۰۰ سوت است، لذا هر سوت برابر است با یک هزارم گرم.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ /سقوط قیمت سکه و طلا
بازار امروز شاهد روند نزولی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است.
سکه تقلبی به شما فروخته‌اند؟ +راه‌های پیگیری و جبران خسارت
واقعیت امر این است که خریدار باید وزن سکه را بداند، هر سکه تمام بهار آزادی 8/13گرم وزن دارد و عیار طلای آن ۹۰۰ از ۱۰۰۰ است. اما باز هم نمی‌توان از روی وزن، اصلی‌بودن سکه را تشخیص داد؛ چراکه سکه‌های تقلبی هم می‌توانند با همین وزن تولید شوند.
بهترین روش سرمایه‌گذاری طلا چیست؟
سرمایه‌گذاران می‌توانند از دو روش ۱)حضور فیزیکی در یکی از شرکت‌های دارای صندوق سرمایه‌گذاری طلا و ۲)استفاده از کد بورسی و سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها به‌صورت آنلاین در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند.
قیمت سکه و طلا همچنان کاهشی است
قیمت هر قطعه سکه طرح جدید در معاملات امروز بازار طلای تهران تا لحظه تنظیم این خبر نسبت به روز گذشته (شنبه) با کاهش ۵۰ هزار تومانی به ۴۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه ۲۰ خرداد  1403/ افزایش قیمت ها
بازار امروز شاهد روند صعودی عمده قیمت ها نسبت به روز گذشته است.
از حراج امروز شمش طلا جا نمانید + جزئیات
این حراج از ساعت 12 الی 16 در تالار معاملات طلای مرکز مبادله ایران برگزار خواهد شد.گفتنی است، مبلغ وجه الضمان باید به حساب واسط مرکز مبادله ارز و طلای ایران، مشروط به تایید واریز وجه از سوی این مرکز باشد. گفتنی است، به دلیل تعطیلات هفته قبل و عدم امکان تسویه معاملات، حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران در هفته گذشته برگزار نشد.
زمان دوازدهمین حراج سکه مرکز مبادله مشخص شد+ جزئیات
دوازدهمین حراج سکه طلا مرکز مبادله ارز و طلای ایران در روز دوشنبه مورخ ۲۱ خردادماه ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.
افت قیمت سکه همزمان با ریزش انس جهانی/ طلا گرمی ۳ میلیون و ۳۳۳ هزار تومان
قیمت هر قطعه سکه طرح جدید در معاملات امروز (شنبه، ۱۹ خرداد) بازار طلای تهران نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه، ۱۷ خرداد) ۴۰۰ هزار تومان افت داشت و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار سه میلیون و ۳۳۳ هزار تومان ثبت شد.
شوک به قیمت دلار / منابع ارزی ایران آزاد شد!
حساب کاربری رسانه رسمی بانک مرکزی در شبکه اجتماعی اکس، با انتشار پستی، خبر از آزادسازی منابع ارزی ایران در عراق داده است.
اعلام جزئیات حراج جدید شمش طلا
عرضه کنندگان شمش‌طلا در مرکز مبادله ایران، واردکنندگان شمش‌طلا و تولیدکنندگان داخلی شمش طلا و متقاضیان این تالار هم شامل تولیدکنندگان و سازندگان فعال مصنوعات طلا، فروشندگان عمده شمش‌طلا، خرده فروشان طلای آب‌شده و بانک‌های عامل با تایید بانک مرکزی هستند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳/  کاهش قیمت طلا و سکه
امروز قیمت طلا شیب نزولی را در پیش گرفته است، قیمت سکه امامی هم به ۴۰,۶۰۰,۰۰۰ (چهل میلیون و ششصد هزار) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، کاهش ۰.۷۴ درصدی داشته است.
صبح ها طلا بخریم یا عصرها ؟ + نحوه محاسبه نرخ طلا در روزهای تعطیل
طلا به عنوان یک دارایی امن شناخته می‌شود و خرید آن از روش‌های مطمئن سرمایه‌گذاری‌ محسوب می‌شود. سرمایه‌گذاری در بازار طلا تکنیک‌هایی دارد که اطلاع از آنها اهمیت دارد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳| سقوط قیمت ۱۸ عیار و ربع‌سکه
امروز قیمت طلا عقب نشینی کرده است اما قیمت سکه امامی به ۴۰,۹۰۰,۰۰۰ (چهل میلیون و نهصد هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۴۸ درصدی داشته است.
بهترین ساعت و روز برای خرید طلا
بنابراین آگاه باشید اگر در زمان خرید طلا در شب، طلافروش بخواهد قیمت را براساس نرخ روز بعد محاسبه کند، این اقدام غیرقانونی است چرا که معاملات فردایی غیرقانونی است.
قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۳/۱۶
در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 23 میلیون و 300 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 15 میلیون و 300 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 7 میلیون تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.
فراز دلار و فرود طلای جهانی
سرمایه‌گذاران اکنون منتظر داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی هستند که قرار است در روز جمعه منتشر شود تا سلامت اقتصاد ایالات‌متحده را بسنجند و آیا فدرال رزرو را از کاهش نرخ بهره در سپتامبر باز دارد یا خیر.
ارزش دلار آبی بیشتر است یا سفید؟
در کشورهایی که واحد پول مبادله‌ای آن‌ها دلار است، دلار آبی و سفید تفاوتی از نظر ارزشی ندارند و تنها تفاوت آن‌ها از نظر ظاهری و امنیتی است که از این نظر دلار آبی مدرن‌تر و ایمن‌تر است.
قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۳/۱۵
زارش اشتغال آمریکا در روز چهارشنبه و اطلاعات مربوط به لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی در روز جمعه منتشر خواهد شد. این اطلاعات سرنخ‌های بیشتری در مورد سلامت بازار کار آمریکا ارائه می‌دهند تا مشخص شود آیا زمان کاهش نرخ بهره فدرال رزرو به تعویق می‌افتد یا نه.
متقاضیان خرید طلا بخوانند
یکشنبه هفته آینده یعنی ۲۰ خردادماه جلسه سی و یک حراج حضوری شمش‌طلا در مرکز مبادله خواهد بود که جزئیات و اطلاعیه آن جهت اطلاع‌رسانی منتشر خواهد شد.
فروش ارز با نرخ توافقی عملیاتی می شود/ راه اندازی تالار ارز اشخاص در مرکز مبادله
معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: سهم بانک از تامین مالی ۸۵ درصد و سهم بازار سرمایه ۱۵ درصد است.
بازار طلای جهانی در سایه انتظار آرام شد
کاهش قیمت‌های خرده‌فروش‌های بزرگ ایالات‌متحده و داده‌های جدید که نشان‌دهنده کاهش هزینه‌های مصرف‌کننده است، ممکن است باعث افزایش اعتماد فدرال رزرو به کاهش تورم شود. بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، معامله گران در حال حاضر با احتمال ۵۴ درصد کاهش نرخ تا سپتامبر قیمت‌گذاری می‌کنند.
بازدهی طلا برای سرمایه گذاری بیشتر است یا دلار؟
این کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه قطعا طلا می‌تواند بازدهی بهتری نسبت به دلار داشته باشد، خاطرنشان کرد: «ریزش‌های اونس جهانی طلا کوتاه‌مدت است. هر زمانی که رشد شدیدی در اونس جهانی داشتیم، این فلز گرانبها مدتی استراحت کرده است؛ ولی در مجموع، روند قیمت طلای جهانی در میان‌مدت صعودی است.»
 قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه 13 خرداد 1403/ کاهش دسته جمعی قیمت ها +جدول
هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۳,۳۳۰,۰۰۰ (سه میلیون و سیصد و سی هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۱.۰۶ درصدی داشته است.
میانگین موزون نرخ ارز چیست؟
نرخ میانگین موزون ارز بر مبنای وزن مستخرج از حجم معاملات ارزی انجام‌شده در یک ماه گذشته با نرخ‌های اعلامی محاسبه می‌شود و کارکرد عملیاتی ندارد.
عقبگرد شبانه در بازار سکه/ خواب سکه‌بازان آشفته شد
از منظر فعالان بازار دو دلیل اصلی نوسان اندک سکه در یک محدوده خاص ناشی از کم‌عمق شدن حجم معاملات ارزی و آرایش بازارها پیش از انتخابات است. بررسی‌های به‌ عمل‌ آمده از بازار ارز در هفته‌های انتخاباتی حاکی از آن است که معامله‌گران تا زمان مشخص‌شدن نتایج از حجم فعالیت خود می‌کاهند. همچنین برخی از تحلیلگران ارزی مدعی هستند که سومین دلیل ثبات سکه احتمالاً ناشی از مداخله ارزی بازارساز است.
مهلت رفع تعهد ارزی تا پایان تیر ماه سال ۱۴۰۳ تمدید شد
آخرین فرصت صادرکنندگان، برای رفع تعهد ارزی تا پایان تیر ماه سال ۱۴۰۳ و بهره مندی از معافیت های مالیاتی صادرات، تیر ماه امسال اعلام شد. مهلت رفع تعهد ارزی تا پایان تیر ماه سال ۱۴۰۳ تمدید شد
کاهش ۴۰۰ هزار تومانی سکه
قیمت هر قطعه سکه طرح جدید در معاملات امروز (شنبه، دوازدهم خرداد) بازار طلای تهران نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه دهم خرداد) با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی به ۴۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.
دلار ۴۲۰۰ رسماً از سایت بانک مرکزی حذف شد
برهمین اساس، بانک مرکزی برای استفاده مراکز پژوهشی و استناد مجامع بین‌المللی، نرخ میانگین موزون ارز را محاسبه و با انتشار آن اعلام کرد: این نرخ اعلامی، صرفاً یک نرخ محاسباتی و نمایه‌ای است و نرخ معاملاتی محسوب نمی‌شود.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
، بازار امروز شاهد روند صعودی قیمت دلار و افت قیمت طلاست.
حراج شمش طلا این هفته برگزار نمی‌شود
علی سعیدی درباره زمان برگزاری حراج بعدی شمش طلا، اظهار داشت: این هفته به دلیل تعطیلی و عدم امکان تسویه معاملات حراج شمش را در مرکز مبادله نداریم.
دلار در هفته‌های آتی چند می‌شود؟ / پیش‌بینی مهم برای خریداران
دلار که بالاخره پس از مدتها از کانال شصت هزار تومان دل کنده است، در هفته‌ی که گذشت با پیشروی اندک در کانال پنجاه هزار تومان، در محدوده قیمتی ۵۸ هزار تومان ایستاد. رشد قیمت دلار در این هفته در حدود هزار تومان گزارش شده است. بر این اساس به نظر می‌رسد رصد سیاستگذار مانع از افزایش دوباره قیمت‌ها در بازار باشد و کارشناسان نوسان محدود را در همین محدوده را برای دلار در هفته پیش رو، پیش بینی می‌کنند.