شنبه, 5 فروردین 1402 2023,March

طلا سکه ارز

طلای جهانی جذاب بازار شد
اگر چه انتظارات تورمی به پایین‌ترین سطح خود از آوریل 2021 کاهش یافت اما این گزارش اشاره کرد که هنوز بسیار بالاتر از محدوده دو سال قبل از همه‌گیری کووید-19 است. در این گزارش آمده است که با توجه به مشکلات مداوم در بخش مالی و عدم اطمینان نسبت به واکنش احتمالی سیاست فدرال‌رزرو، انتظارات تورمی ماه‌های آینده نوسان خواهد داشت.
نرخ ارز، دلار، سکه، طلا و یورو  امروز  ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
قیمت دلار توافقی امروز یکشنبه ۲۸ اسفند همزمان با نیمه ابتدایی خریدوفروش‌های بازار با رشد ۱۱۰ تومانی درمقایسه با دیروز از نیمه کانال ۴۲ هزار عبور کرد.
آغاز معاملات «ربع سکه» در مرکز مبادله + شرایط خرید
معاملات سکه طلای ربع بهار آزادی با نماد «ربع سکه» در سامانه معاملات مرکز مبادله ارز و طلای ایران از روز ششم فروردین آغاز می‌شود.
آیا سرمایه گذاری بر روی طلا همچنان پر سود است؟ /پیش بینی قیمت طلا برای سال ۲۰۲۴
بر اساس داده های موجود و در نظر گرفتن عوامل فاندامنتال تاثیرگذار بر بازار طلا، شواهد نشان از افزایش قیمت چشمگیر این فلز گرانبها در داخل ایران برای سال آینده میلادی دارد.
طلا در آستانه ۲۰۰۰ دلار قرار گرفت
وکمان اوتونگا، تحلیلگر ارشد تحقیقاتی در FXTM به رویترز گفت: «درخشش طلا معمولاً در مواقع هرج و مرج ظاهر می‌شود، زیرا سرمایه گذاران رویکردی محافظه‌کارانه دارند.»
نرخ ارز، دلار، سکه، طلا و یورو امروز ۲۷ اسفند ۱۴۰۱
قیمت دلار توافقی امروز شنبه ۲۷ اسفند همزمان با نیمه ابتدایی خرید‌وفروش‌های بازار با افت ۶۰ تومانی درمقایسه با پنجشنبه هفته قبل به ۴۲ هزار و ۴۴۰ تومان رسید
جزئیات و مزایای سرمایه گذاری در بازار طلا با استفاده از گواهی سپرده شمش
قبلاً افرادی که سرمایه میلیاردی داشتند می‌توانستند در معاملات شمش طلا شرکت کنند زیرا شمش کمتر از یک کیلوگرم در بورس عرضه نمی‌شد، اما طبق معاملات جدید گواهی سپرده بورس کالا، هر گواهی ۱۰۰ سوت معادل یک‌دهم گرم طلاست بدین ترتیب تعداد متقاضیان در این بازار با افزایش روبرو خواهد شد.
سقوط قیمت طلا /ترس از بروز بحران بانکی افت کرد
قیمت طلا از بالاترین رقم شش هفته اخیر در روز پنج‌شنبه سقوط کرد. سرمایه‌گذاران سودهای اخیر خود را محدود کرده‌اند، اگرچه ترس از بروز بحران بانکی و عدم اطمینان در مورد سیاست‌های پولی جذابیت فلز زرد را بالا نگه داشته است.
ارز سنا چیست و چه تفاوتی با ارز نیما دارد؟
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای یکپارچه نمودن بازار ارز و جلوگیری از انتشار قیمت های مختلف در بازار معاملات ارزی اقدام به راه اندازی سامانه سنا نمود. با جمع آوری قیمت های ارز به صورت روزانه از تمام صرافی های مجاز که در این سامانه ثبت نام کرده اند قیمت واحد ارز اعلام می گردد. در این سامانه به جز اعلام قیمت روزانه ارز می توان خرید و فروش اینترنتی نیز انجام داد.
لیست ۱۴ شعبه بانکی برای فروش ارز در تعطیلات نوروز
متقاضیان می توانند برای خرید ارز در سرفصل تأمین نیازهای ضروری با همراه داشتن اصل کارت ملی از ساعت 8 الی 13 به شعب منتخب بانک‌ها و صرافی‌های مذکور به شرح جدول زیر مراجعه کنند و اقدام به خرید اسکناس دلار تا سقف معادل 5000 یورو کنند.
سال آینده وارد کدام بازارها شویم؟/ طلا، سکه یا دلار؟
طلا و سکه امسال بیشترین بازدهی را ثبت کردند. قیمت سکه بهار آزادی تا ۳۷ میلیون تومان بالا رفت و قیمت هر گرم طلا هم مرز ۳ میلیون تومان را لمس کرد. اگرچه بعد از آن قیمت‌ها مجددا به عقب برگشت.
نرخ ارز، دلار، سکه، طلا و یورو امروز ۲۵ اسفند ۱۴۰۱
قیمت دلار توافقی امروز پنجشنبه ۲۵ اسفند با افت ۱۰۰ تومانی نسبت به دیروز به نیمه کانال ۴۲ هزار تومان رسید.
کدام صرافی‌ها و بانک‌های عامل در تعطیلات نوروز فعال است؟
شعب منتخب ارزی بانک های عامل و صرافی‌های منتخب فروش ارز در روزهای تعطیل ۲۹ اسفندماه تا چهارم فروردین ۱۴۰۲ به منظور ارائه خدمات ارزی به متقاضیان فعال خواهند بود.
فروش ارز در سرفصل تأمین نیاز‌های ضروری به نرخ اعلامی شرکت صرافی ملی
بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی فروش ارز در سرفصل تأمین نیازهای ضروری به نرخ صرافی ملی تحت عنوان «نرخ فروش اسکناس» مجاز است.
نرخ ارز، دلار، سکه، طلا و یورو امروز ۲۴ اسفند ۱۴۰۱
قیمت دلار توافقی امروز چهارشنبه ۲۴ اسفند براساس اعلام کانون صرافان به‌طور متوسط ۴۲ هزار و ۶۰۰ تومان به‌ثبت رسید و درمقایسه با دیروز ۱۵۰ تومان رشد داشت
نرخ تعادلی دلار کمتر از ۴۰ هزار تومان است
نرخ تعادلی دلار از کانال 40 هزار تومان هم کمتر است و باز هم نرخ فعلی جای کاهش دارد با این حال حتی اگر روی 40 هزار تومان هم متوقف بماند، باز هم به قیمت تعادلی نزدیک خواهد بود.
نرخ دلار، سکه و طلا سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱
قیمت دلار توافقی امروز سه‌شنبه ۲۳ اسفند با افت ۵۰ تومانی درمقایسه با دیروز به ۴۲ هزار و ۴۵۰ تومان رسید. با این حال در بازار طلا روند دیگری را شاهد بودیم
طلا و سکه بخریم یا نخریم؟
رییس اتحادیه طلا و جواهر می‌گوید: مردم به سمت خرید مصنوعات طلا بروند، بهتر است که هم در این شرایط توجیه اقتصادی دارد و هم بخش تولید را تقویت می‌کند.
راهنمای گام به گام  خرید شمش طلا از بورس کالا
برای شروع می‌توانید با رقم ناچیز ۳۰۰ هزار تومان پا پیش بگذارید، اما اگر قصد سرمایه‌گذاری کلان دارید، باید دست‌کم اندازه یک شمش به ارزش حدودی ۱.۴ میلیارد اوراق بخرید.
خالی شدن حباب ارز پیش بینی شده بود/ مردم از ورود هیجانی به بازارهای مالی خودداری کنند
رحیمی با بیان اینکه نوسان گیران و دلالان در بازار ارز منتظر رفتارهای هیجانی هستند، تصریح کرد: مردم در بازارهای مالی بدون هیجان اقدام به معامله کنند تا دلالان از خرید و فروش آنها منتفع نشوند. استاد دانشگاه افزود: نمونه مشابه بازار ارز کنونی را در بازار سهام مرداد ۹۹ شاهد بودیم، بنابراین باید از رفتارهای هیجانی و واکنش سریع به اخبار و وقایع پرهیز کرد تا متضرر نشویم.
تاثیر کاهش نرخ دلار بر بازار مسکن/ قیمت مسکن می ‌ریزد؟
عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در مورد وضعیت بازار مسکن در سال ۱۴۰۲ هم بیان کرد: در شرایط فعلی با توجه به ریسک‌های مختلفی که در اقتصاد حاکم است پیش‌بینی کار دشواری است اما آن چیزی که می‌شود پیش‌بینی کرد این است که بازار مسکن می‌تواند در حدود نرخ تورم عمومی کمی کمتر یا کمی بیشتر حرکت کند و اگر با ریزش بیشتر قیمت ارز مواجه شویم قطعا بازار هم از نظر تعداد معاملات و هم از نظر قیمت‌ها به رکود خواهد رفت.
افزایش یک میلیون تومانی قیمت سکه در بازار
سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد؛ همچنین امروز نیم‌سکه ۱۵ میلیون و ۶۰۰ تومان، ربع‌ سکه ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت خورد.
قیمت طلا، دلار، سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲میلیون و ۱۱۲ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۵میلیون و ۵۰۰هزار تومان است.
بهترین زمان برای خرید طلا و دلار چه زمانی است؟
یک کارشناس مسائل اقتصادی بهترین زمان برای خرید طلا و ارز را چند روز آینده و در زمان ثبات بازار پیش بینی می‌کند
تفاوت قیمت خرید و فروش سکه از یک میلیون  تومان عبور کرد
سکه امامی عصر یکشنبه از نیمه کانال ۲۴ میلیون عبور کرد اما نرخ خرید آن در صرافی‌ها و طلافروشی‌ها نهایتا ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار بوده است.
پیش بینی عجیب قیمت طلا
در حالی که بازار در محدوده مشخصی گیر افتاده بود اما بزرگ ترین بحران بانکی که از بحران مالی بزرگ سال ۲۰۰۸ بی سابقه بوده است، سبب شد تا سرمایه ها به سمت دارایی های امن از جمله طلا هجوم بیاورند. قیمت طلای جهانی در سه سال گذشته فراز و نشیب بسیاری داشت و به زیر ۱۵۰۰ دلار در هر اونس رسید و البته رکوردهای بالای ۲۰۵۰ دلار در هر اونس را نیز ثبت کرد.
بازار دلار به کما رفت!/ دلار خود را بفروشیم یا نه
بازار فردوسی حالا بیشتر از هر محرک دیگری تحت تاثیر کاهش قیمت چند روز اخیر دلار است. سیر نزولی قیمت اسکناس آمریکایی تب و تاب خرید و رفت آمد در این بازار را کاهش داده و معامله‌گران را به چند دسته تقسیم کرده است.
امکان وثیقه گذاری گواهی شمس طلا وجود دارد
رئیس سازمان بورس گفت: گواهی سپرده شمش به عنوان یک ابزار مالی است و تمام نهاد ها که توثیق می پذیرند می توانند از این ابزار استفاده و وثیقه گذاری آن را بپذیرند.
نرخ ارز، دلار، سکه، طلا و یورو امروز  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
دلار توافقی تا ظهر امروز یکشنبه ۲۱ اسفند در نیمه کانال ۴۳ هزار فروخته شد. قیمت سکه امامی به محدوده ۲۳ میلیون عقب‌نشینی کرد
توصیه مهم نایب رییس اتحادیه طلا برای خریداران سکه و طلا
کشتی‌آرای با تاکید بر اینکه به هیچ وجه به مردم خرید طلای آب شده را توصیه نمی‌کنم، گفت: مردم نسبت به طلای آب شده اقدام نکنند چراکه خرید طلای آب شده برای افراد غیرحرفه‌ای ریسک بالایی دارد و مشکلات و دردسرهای خرید طلای آب شده بعدا برای مردم مشخص خواهد شد، توصیه من به مردم این است که به جای طلای آب شده، طلای کم اجرت بخرند.
ثبت معاملات سکه در سامانه جامع تجارت الزامی شد
رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: برای اجرای ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت باید زمان و وقت بیشتری اختصاص داد، همچنین همراهی کسبه و مردم نیاز به فرهنگ سازی و در عین حال برگزاری همایش‌های متعدد دارد.
ریزش قیمت دلار در مرکز مبادله ایران
بر این اساس هم اکنون نرخ اسکناس یورو نیز ۴۳ هزار و ۹۴۶ تومان و حواله یورو ۳۹ هزار و ۹۵۱ تومان است. نرخ درهم نیز به ۱۱ هزار و ۲۲۸ و حواله درهم به ۱۰ هزار و ۲۰۷ تومان کاهش یافته است.
خرید گواهی سپرده شمش طلا توسط اشخاص حقوقی ممنوع شد
بورس کالا در اطلاعیه ای از ممنوعیت خرید گواهی سپرده شمش طلا توسط اشخاص حقوقی خبر داد.
نرخ ارز، دلار، سکه، طلا و یورو امروز  ۲۰ اسفند ۱۴۰۱
قیمت دلار توافقی امروز شنبه ۲۰ اسفند حدود هزار و ۸۰۰ تومان ریخت. نرخ هر گرم طلا ۱۸ عیار ۱۹۲ هزار تومان یعنی معادل ۹ درصد کاهش پیدا کرد
معاملات گواهی سپرده طلا معاف از مالیات است
مدیر بازار‌های مالی بورس کالای ایران گفت: با افزایش عرضه طلا در بازار گواهی سپرده شمش طلا، مردم با اطمینان بیشتر و معاف ۱۰۰ درصد از مالیات، وارد این بازار خواهند شد.
جزییات خرید گواهی شمش طلا از بورس / حداقل سفارش مورد پذیرش برای خرید چقدر است؟
دامنه نوسان: ۵+/- قیمت پایانی نماد در روز معاملاتی قبل (در روز اول معاملاتی بدون دامنه نوسان و براساس مکانیسم عرضه و تقاضا)
زمان خرید طلا فرا رسید/ کاهش چشمگیر حباب سکه
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطر نشان ساخت:قیمت اونس جهانی با 30 دلار کاهش،در بازار ایران هم سکه طرح جدید با 200 هزار تومان کاهش،هر گرم طلای 18 عیار با 47 هزار تومان کاهش و هر مثقال طلا نیز با 200 هزار تومان کاهش نسبت به روز سه شنبه داد و ستد می شود.
نرخ ارز، دلار، سکه، طلا و یورو امروز  ۱۸ اسفند ۱۴۰۱
قیمت دلار توافقی امروز پنجشنبه ۱۸ اسفند تا ظهر با افزایش ۳۰۰ تومانی نسبت به روز سه‌شنبه، پا به کانال ۴۸ هزار تومان گذاشت
چگونه از بورس  کالا شمش طلا بخریم؟ / امکان خرید حداکثر ۵۰ کیلو طلا برای هر فرد  / امکان خرید حداکثر ۵۰ کیلو طلا برای هر فرد
امروز نماد معاملاتی شمش طلا جهت انجام معاملات گواهی سپرده کالایی گشایش یافته و آماده انجام معاملات است؛ بر این اساس به گفته مدیر بازارهای مالی بورس کالا هر فردی با خرید این گواهی می‌تواند حداکثر ۵۰ کیلو طلا خریداری و نگهداری کند.
سرمایه‌گذاری با حدود ۳۰۰ هزار تومان در بازار طلا
با راه‌اندازی گواهی سپرده شمش طلا، افراد می‌توانند با رقمی حدود ۳۰۰ هزار تومان اقدام به سرمایه‌گذاری در بازار طلا کنند.
اعلام دلایل ریزش قیمت طلا و سکه/ سکه تا ۲۰ میلیون تومان پایین می‌آید؟
رییس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به این‌که حباب سکه امامی به ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است، می‌گوید: شرط تخلیه حباب سکه این است که یک مقداری عرضه توسط بانک مرکزی بیشتر شود و فقط ربع‌سکه عرضه نشود. مدیریت در رابطه با عرضه نیم‌سکه و سکه تمام نیز اتفق بیفتد.
نرخ دلار به ۴۷ هزار تومان رسید
امیر خانی نایب رئیس هیئت مدیره صرافی ملی ایران گفت: اکنون نرخ فروش اسکناس دلار ۴۷ هزار و ۵۰۰ تومان است که نسبت صبح امروز ۱۴۰۰ تومان ریزش و نسبت به روز گذشته ۳ هزار تومان و دو روز بیش از ۷ هزار تومان ریزش داشته است.
قیمت ارز، دلار، سکه، طلا و یورو  امروز ۱۶ اسفند 1401
امروز سه‌شنبه ۱۶ اسفند قیمت دلار توافقی نسبت به دیروز هزار و ۲۰۰ تومان کمتر است و نرخ طلا ۱۸ عیار حدود ۱۰۲ هزار تومان کاهش پیدا کرده است
آخرین تغییرات نرخ مصوب ۲۸۵۰۰ تومانی در سامانه نیما
گمرک ایران در اطلاعیه‌ای در مورد آخرین تغییرات نرخ مصوب ۲۸۵۰۰ تومانی در سامانه نیما اعلام کرد.
قیمت سکه در بازار؛ دوشنبه ۱۵ اسفند/ طرح جدید ۱.۵ میلیون ارزان شد
ربع سکه در معاملات امروز با قیمت ۱۰ میلیون تومان و سکه گرمی ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. این در حالیست که در معاملات دیروز سکه گرمی قیمت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی داشت.
دلار به سمت ۵۰ هزار تومان سُر خورد
کارشناسان و فعالان بازارا معتقدند که این روند کاهش قیمت در بازار ارز با توجه به اینکه نخستین نرخ‌های اعلام شده صبح امروز حتی پایین‌تر این اعداد و ارقام بود نشان می‌دهد که بازار کشش و پتانسیل کاهش بیشتر قیمت را نیز دارد و در صورت استمرار نقش آفرینی دستگاه‌های متولی مانند بانک مرکزی، این روند هم ادامه پیدا خواهد کرد.
ضرر ۲۰ میلیونی خریداران ارز با کارت ملی/ بازار پرخطر باز هم قربانی گرفت
خریداران ارز با کارت ملی که ۵۰۰۰ دلار را به قیمت هر دلار ۵۲ هزار تومان خریده‌اند، امروز با توجه به چشم‌انداز کاهش بیشتر نرخ‌ها به دنبال فروش دلار‌های خود به نرخ ۴۸ هزار تومان هستند که با یک حساب سرانگشتی تنها طی چند روز حداقل ۲۰ میلیون تومان ضرر کردند.
زمان و نحوه معاملات گواهی سپرده شمش طلا اعلام شد
دارایی پایه ۱۰۰ سوت (۰.۱ گرم) از شمش طلای یک کیلوگرمی با عیار معاملاتی ۹۹۵ بوده و معاملات آن از طریق سامانه معاملات ابزارهای نوین کالای ایران (سما) انجام خواهد شد.