جمعه, 31 شهریور 1402 2023,September

بورس اوراق بهادار

شاخص کل بورس بیش از ۲ هزار واحد رشد کرد
شاخص کل هم وزن نیز با رشد ۶۴۰ واحدی در ارتفاع ۶۷۴ هزار و ۲۱۹ واحدی ایستاد در فرابورس ایران هم شاخص کل با افزایش ۳۹ واحد به رقم ۲۵ هزار و ۵۲ واحد رسید.
گزارش روزانه بورس ۱۷ مرداد/ شاخص ۱۳ هزار واحد افت کرد
بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 13 هزار واحدی به 2 میلیون و 37 هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزشی 6 هزار واحدی به ارتفاع 713 هزار واحد رسید.
درز اطلاعات محرمانه معاملات بورس/اخراج متخلفان با ورود سازمان بورس
گفتنی است اگرچه تاکنون جزئیات بیشتری در مورد نحوه ی تخلف و اطلاعات محرمانه منتشر شده در دسترس نیست، اما مشخصا انتظار می رود تا سازمان بورس نسبت به تخلفات رخ داده شفاف سازی بیشتری کند و به طور کامل در مورد این موضوع توضیح دهد.
روند حرکتی امروز ۱ مرداد بازار سرمایه چگونه بود؟
در معاملات امروز حقیقی‌ها ۱۸۵ میلیارد تومن پول از سهام و حق تقدم خارج کردند و تا به اینجا تراز مثبت ۲۳۰ میلیارد تومنی در صندوق‌های درآمد ثابت ثبت کرده‌اند.
اعلام زمان برداشت سهام نوزادان در بورس
بر اساس ماده ۱۸ قانون جوانی جمعیت، خانواده‌هایی که فرزند سوم آنها از آبان ماه ۱۴۰۰ به بعد متولد شده باشد مشمول تخفیف ۱۵ درصدی مالیاتی به ازای هر فرزند می‌شوند.
پیش بینی بورس فردا ۲۸ تیر ۱۴۰۲
ارزش معاملات خرد سهام اما تغییر چندانی نسبت به قبل نداشت و در محدوده ۶۷۵۰ میلیارد تومانی ایستاد که البته با ورود پول ۹۵۲ میلیارد تومانی از سمت کدهای حقیقی همراه بود.
گزارش روزانه بورس ۱۲ تیر/ بازگشت بورس به مدار صعود
در بازار امروز 337 نماد در محدوده مثبت و 85 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 240 نماد در محدوده مثبت و 147 نماد در محدوده منفی معامله شدند.
پیش بینی بورس فردا ۲۴ خرداد ۱۴۰۲
گاهی به روند تکنیکالی شاخص کل بورس به خوبی نشان می‌دهد که کندل‌های قرمز و قدرتمند روزهای گذشته موجب شد تا حمایت مهمی از نسبت‌های فیبوناچی این نماگر به سمت پایین شکسته شود و فعلا بازار در روندی اصلاحی قرار دارد. از این رو به نظر می‌رسد که اولین محل امن شاخص کل بورس حوالی ۲.۱ تا ۲.۰۸ میلیون واحد باشد و بازار در آن نقطه بتواند به مسیر صعودی بازگردد.
ابلاغیه جدید سازمان بورس در خصوص صندوق های سرمایه گذاری
انعقاد قرارداد توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی با سایر اشخاص به منظور خرید و نگهداری اوراق بهادار و پرداخت مبلغی از منابع صندوق جهت خرید و نگهداری اوراق بهادار با درآمد ثابت موضوع قرارداد به عنوان هزینه بازارگردانی امکان پذیر شد.
رشد شاخص بورس
شاخص کل بورس امروز با ۱۸ هزار و ۳۸۱ واحد افزایش تا رقم دو میلیون و ۲۷۵ هزار واحد صعود کرد. شاخص کل با معیار هم وزن هم با ۸۵۹۲ واحد صعود در رقم ۷۶۳ هزار و ۱۸ واحد ایستاد.
پیش بینی بورس شنبه 23 اردیبهشت 1402
بر اساس آنچه گفته شد، معامله‌گران در هفته آینده باید این گزینه را در نظر داشته باشند که اگرچه بازار همچنان در فاز احتیاط به سر می‌برد و سمت عرضه نسبتا قوی عمل خواهد کرد اما با این حال، بسیاری از سهم‌ها طی هفته گذشته به خوبی تعدیل و برای ورود جذاب شده‌اند. به این ترتیب پس از اصلاح سنگین این هفته می‌توان از روز شنبه به دنبال شناسایی سهم‌هایی بود که هم در مجمع امسال سود خوبی تقسیم خواهند کرد و هم طی روزهای معاملاتی آینده، با رشد مناسب روبرو خواهند شد و از هیجان به دور هستند.
بازدهی منفی شاخص کل بورس در آخرین روز کاری هفته
در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس نیز با صعودی ۲۲۵ واحدی به رقم ۲۹ هزار و ۷۴۳ واحد رسید. معامله گران این بازار ۵۹۴ هزار معامله انجام دادند که ۴۷۳۹ میلیارد ریال ارزش داشت.
ارائه مشاوره خرید و فروش سهام تنها با مجوز سازمان بورس
هرگونه فعالیت در حوزه مذکور بدون اخذ مجوز از سازمان بورس، فاقد نظارت‌های معمول سازمان بورس بوده و بدیهی است در چنین شرایطی، اعتمادکنندگان به افراد فاقد مجوز، در صورت زیان پاسخ مناسبی را دریافت نخواهند کرد.
تداومدر  سبزپوشی شاخص بورس دومین روز هفته
پتروشیمی مارون (مارون)، ایران خودرو دیزل (خاور)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، شرکت سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و صنعتی مینو (غصینو) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.
پیش بینی شاخص کل بورس تا پایان ۱۴۰۲/ بازدهی بازار سرمایه بیشتر از ارز و طلاست
سمانه معدن نژاد در پایان تاکید کرد: شاخص کل بازار سرمایه موفق شده است در هفته‌های گذشته کانال دو میلیون واحدی را فتح کند و از الان شاخص کل بازار سرمایه تا پایان سال حداقل ۳۰ درصد رشد خواهد کرد. به عبارت دیگر تا پایان سال شاخص کل بورس حداقل تا کانال دو میلیون و ۹۰۰ هزار واحدی تقویت خواهد شد.
افراد با سرمایه های خرد می توانند در حوزه طلا سرمایه گذاری کنند
نخستین نماد قرارداد آتی شمش طلا با سررسید ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ در تابلوی بازار مشتقه بورس کالای ایران (اینجا) درج شد که این معاملات از یکشنبه ۲۰ فروردین ماه آغاز می‌شود. وجه تضمین قرارداد آتی شمش طلا که هر قرارداد آن معادل یک گرم طلاست، یک میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
پیش بینی بورس فردا ۱۶ فروردین ۱۴۰۲
همانطور که در پیش بینی بازار امروز نیز اشاره بود، انتظار می‌رفت که با رسیدن به سقف تاریخی، شاهد افزایش عرضه‌ها در کلیت بازار باشیم. با این حال سوال اصلی این است که آیا این عرضه‌ها ادامه خواهد داشت یا اینکه با سرعت به پایان می‌رسد و مسیر صعودی از سر گرفته خواهد شد؟ در ادامه با بررسی شرایط موجود به پیش بینی بورس فردا خواهیم پرداخت.
پیش‌ بینی بورس فردا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲
با توجه به نکات ذکر شده در بالا و از آنجا که همچنان محرک‌های مهمی از جمله نرخ ارز، چشم‌انداز تورمی، گزارش‌های خوب ماهانه، نزدیکی به فصل مجامع و... بورس تهران را حمایت می‌کنند، پیش بینی می‌شود که بورس فردا نیز در ابتدا کار خود را با قدرت آغاز کند اما به مرور کمی از قدرت خریدها کاسته شده و به عرضه‌ها افزوده شود البته انتظار نمی‌رود که فروشنده‌ها نیز قدرت بالایی داشته باشند.
روزهای تعطیل بورس در عید اعلام شد
تقویم سال ۱۴۰۲ از تعطیلی بورس تا روز جمعه، چهارم فروردین ماه حکایت دارد.
انجام اولین معاملات اوراق گواهی سپرده نفت
نقوی در پاسخ به این پرسش که با توجه به نوسان قیمت نفت‌خام در دنیا معاملات اوراق گواهی سپرده نفتی چگونه انجام می‌شود گفت:‌افراد فعال بازار بر اساس شرایط بازار جهانی نفت‌خام قیمت‌های پیشنهادی خود را در تابلو ارائه می‌کنند و قیمت‌ها برگرفته نرخ جهانی نفت‌خام است بنابراین تغییرات جهانی نیز در آن اعمال می‌شود. وی دوره معاملات اوراق گواهی سپرده نفت و میعانات گازی را 36 ماهه عنوان کرد و گفت: از فردا معاملات ثانویه بر روی این اوراق در بورس انرژی انجام می‌شود.
اعلام جزئیات انقضای اعتبار گواهی سپرده کالایی سکه طلا در بورس
سپرده گذارانی که در نماد "سکه0112پ03" مالک گواهی سپرده کالایی سکه طلا بوده و مایل به انتقال دارایی به نماد جدید "سکه0412پ03" هستند باید جهت طی مراحل انتقال، با شرکت کارگزار ناظر خود تماس گرفته و درخصوص نحوه انتقال اطلاعات کسب کنند.
رشد بورس بی‌جان شد
طی معاملات امروز فقط ۳۳ درصد نمادهای بورسی مثبت بودند که از میان آنها صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه‌ گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند. همچنین ۶۷ درصد نمادهای این بازار منفی بودند که توسعه معادل و صنایع معدنی خاورمیانه بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.
مبادلات در بورس کالا معاف از مالیات بر ارزش افزوده شد
نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (شنبه) و در ادامه بررسی جزییات لایحه بودجه ۱۴۰۲ در بخش درآمدی، بند (ح) تبصره ۲ را تصویب کردند.
صعود چشم‌گیر بورس و فتح کانال‌های جدید
۷۳ درصد نمادهای بورسی مثبت بودند که از میان آنها فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.
بورس‌ها مکلف به افشای اطلاعات تخصیص سهام در عرضه‌های اولیه شدند
سازمان بورس در راستای افزایش نظارت عمومی بر بازار، بورس ها را ملزم به افشای اطلاعات تخصیص سهام در عرضه های اولیه به سرمایه گذاران واجد شرایط کرد.
شاخص کل بورس به کف کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد رسید
شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۸۲۹۰ واحدی، عدد ۵۰۴ هزار و ۲۰۰ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۴۹۲۶ واحدی به رقم ۲۹۹ هزار و ۶۳۳ واحد رسید.
عرضه ۵ هزار خودرو دنا پلاس در بورس یکشنبه آینده + قیمت پایه
تعداد ۵ هزار دستگاه خودرو دنا پلاس دستی سفید یکشنبه آینده(۲۵ دی) در بورس کالا عرضه می شود.
پیش بینی بورس فردا 14 دی 1401
ارزش معاملات در بازار امروز حوالی 9 هزار و 200 میلیارد تومانی می شد و ارزش بازار بورس تهران نیز در همان محدوده 5 هزار و 889 همتی در حال نوسان است. بازار بورس تهران نیمه اول معاملات امروز را خوب و مثبت آغاز کرد. اما در نهایت و در یک ساعت پایانی شاخص کل با افت همراه شد به طوری که شاخص از رشد 9 هزار واحدی به افت هزار واحدی رسید. بورس همچنان در رفت و برگشت های مثبت و منفی شدن قرار دارد. اوضاعی که همچنان به کام نوسان گیران تمام می‌شود.
پرداخت سود سهام سال ۱۴۰۰ بانک کارآفرین
بانک اول - بانک کارآفرین سود سهام سهامداران حقیقی و حقوقی خود را پرداخت می کند.
سهامداران وبملت بخوانند / سود سهامداران واریز شده است؟
بانک اول - شرکت بانک ملت پیرو اخبار منتشر شده در پایگاه خبری پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی بانک مبنی بر واریز سود سهام سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۰ شفاف سازی نمود. سود سهامداران واریز شده است؟
سود سنواتی سهامداران بانک کارآفرین با سجام پرداخت شد
بانک اول - سود سنواتی سهامدارن بانک کارآفرین که در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت کرده اند، به حساب بانکی اعلام شده واریز شد.
خبر مهم برای سهامداران بانک ملت
بانک اول - بانک ملت در اطلاعیه‌ای در مورد افزایش هزینه اکچوئری در صورت‌های مالی منتهی به شهریور ماه ۱۴۰۰توضیحاتی ارائه کرد.
چرا سود بانک ملت کم شد؟
بانک اول - سود خالص هر سهم بانک ملت در شش ماه نخست امسال ۱۴۷ ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ بیش از ۵۶ درصد کمتر شده است.
سکه های شما ضامن بانکی می شود
بانک اول - به‌دنبال پذیرش خزانه بانک آینده، به‌عنوان انبار بورس کالا، موجبات ارائه محصولِ «گواهی سپرده طلا» از سوی بورس کالا به فعالان بازار سرمایه، فراهم شده است.
بازار سرمایه میزبان بانک ها می‌شود/ بانک‌ها مجوز فعالیت بورسی گرفتند
بانک اول - کارشناس بازار سرمایه گفت: بانک‌ها می‌توانند بدون ارتکاب به تخلفی، اقدام به خرید سهام و سرمایه گذاری در بازار بورس کنند.
صدور مجوز افزایش سرمایه یک بانک بورسی
بانک اول - مجوز افزایش سرمایه بانک دی که در بورس حضور دارد، از سوی بانک مرکزی اعلام شد.
بیشترین جذب سپرده توسط بانک ملت با وفادارى به نرخ هاى مصوب بانک مرکزى
بانک اول - در چند سال گذشته یکی از مشکلات نظام بانکی کشور پرداخت سود غیر واقعی و بالاتر از نرخ های تعیین شده توسط بانک مرکزی به سپرده گذاران و عدم رعایت بخشنامه های پول و اعتبار بوده است ، که به یکی از معضلات اقتصاد کشور تبدیل شده است که بسیارى از اقتصاددانان آن را ریشه مشکلات امروز اقتصاد مى دانند.
بانک خاورمیانه ۳۰۴ ریال سود محقق کرد
بانک اول - بانک خاورمیانه با انتشار صورت‌های مالی دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۸ (حسابرسی نشده) اعلام کرد: به ازای هر سهم ۳۰۴ ریال سود محقق کرده است.
کاهش وام‌دهی یک بانک زیان‌ده / زیان انباشته «بانک پارسیان» ۲ برابر سرمایه‌اش شد
بانک اول - بانک پارسیان در مهر ماه امسال میزان تسهیلات بانکی را نسبت به ماه قبل ۲۸ درصد کاهش داده است. گزارش عملکرد شش ماهه نشان می‌دهد زیان انباشته این بانک طی این دوره با رشد ۴۱ درصد به بیش از ۴٫۷ هزار میلیارد تومان و معادل دو برابر سرمایه‌اش رسیده است
بانک صادرات در نیمه سال ۹۸ برای هر سهم ۳ ریال سود شناسایی کرد
بانک اول - بانک صادرات در نیمه سال ۹۸ برای هر سهم ۳ ریال سود شناسایی کرد این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته به هر سهم ۵۴ ریال زیان تعلق گرفته بود .
تحقق سود ۷۸ ریالی بانک کارآفرین
بانک اول - بانک کارآفرین با انتشار صورت‌های مالی دوره ۳۱ شهریور ماه ۹۸ «حسابرسی نشده» اعلام کرد به ازای هر سهم ۱۷۸ ریال سود محقق کرده است.
بانک قرض‌الحسنه رسالت ۱۹۰ ریال سود ساخت
بانک اول - بانک قرض‌الحسنه رسالت با انتشار صورت‌های مالی دوره ۳۱ شهریور ماه ۹۸ «حسابرسی نشده» اعلام کرد به ازای هر سهم ۱۹۰ ریال سود ساخته است.