جمعه, 24 فروردین 1403 2024,April

بورس اوراق بهادار

گزارش روزانه بورس ۲۱ فروردین/ رشد ۷ هزار واحدی شاخص کل
گفتنی است صندوق های طلا، با توجه به توقف روند رو به رشد نرخ ارز در بازار غیر رسمی، روز جاری را متاثر از رشد نرخ جهانی طلا سبز پوش آغاز به کار کردند.
مزایده استقلال لغو شد
این اتفاقات در حالی رقم خورده که تنها ۱۵ روز به پایان مهلت تعیین شده (۵ اردیبهشت‌ماه) از سوی AFC برای بارگذاری مدارک مالکیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باقی مانده است.
سبز به رنگ بورس/ رشد ۲۰ هزار واحدی شاخص بورس
شاخص هم‌وزن نیز که دیروز با افت مواجه شده بود امروز رشد ۸۴۰۴ واحد را پشت سر گذاشت و به ۷۴۹ هزار و ۵۷۳ واحد رسید.
تقویت ۴ هزار واحدی شاخص کل بورس
در مقابل نماد‌های اخابر و سدشت بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار سهام برجای گذاشتند. شاخص کل فرابورس نیز امروز ۰.۲۲ درصد کاهشی شد و در کانال ۲۵ هزار و ۱۲۵ واحدی ایستاد.
آغاز هفته در بورس با ریزش ۱۹ هزار واحدی
امروز تعداد معاملات بورس بیش از ۵۵۳ هزار فقره به ارزش ۸۵۸۱ میلیارد تومان بود. فملی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشت اما وبملت، اخابر و شستا منفی شدند.
رشد ۵۶۰۰ واحدی شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته
معامله‌گران در بورس در فرابورس ایران حدود ۲۲۳ هزار معامله انجام دادند که حاصل آن تغییر مالکیت حدود ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم و اوراق بود.
بورس ۱۴۰۳ چطور پیش بینی می شود؟ / تحلیل جدید از وضعیت بازار
حسنی افزود: ولی در ادامه که نزول بازار رخ داد سازمان بورس با ابلاغیه‌های جدید، کاهش حد نصاب سهام بادرآمد ثابت را از ۱۵ به ۱۰ درصد اعلام کرده که افزایش عرضه‌ها را دامن زد، موضوع بعد ظهور اثرات منفی کسری بودجه و برداشتن دولت از خوراک و صنایع بود. مورد بعدی نیز که از اوایل مهر ماه اتفاق افتاد ریسک جنگ غزه و تنش‌های بین المللی و ژئوپلوتیک بود که باعث شد شوک جدیدی به بازار وارد شود.
افت ۱۶ هزار واحدی شاخص بورس
معامله‌گران در فرابورس ایران حدود ۲۳۱ هزار معامله انجام دادند که حاصل آن تغییر مالکیت حدود ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم و اوراق بود.
پیش بینی وضعیت بورس در ۱۴۰۳
سال گذشته به ویژه در روزهای پایانی سال، بازار سرمایه نوسات مختلفی داشت و فراز و فرودهای بسیاری را تجربه کرد. امسال نیز تهدیدهایی برای بازار سرمایه در سال ۱۴۰۳ وجود دارد
یک واگذاری زوری خطرناک برای بانک ها!
چنانچه این دو باشگاه به برخی بانک‌ها واگذار شوند با توجه به اینکه بانک‌های ما به واسطه تحریم‌ها در شرایط رشد و سودآوری مطلوبی نیستند، این واگذاری می‌تواند عملکرد بانک‌ها را بیش از گذشته دچار مشکل کند، یعنی این دو باشگاه در صورت واگذاری به بانک‌ها نه‌تنها منفعتی برای خودشان به دنبال ندارند، بلکه برای شرکتی که این دو باشگاه به آن واگذار شود می‌تواند وبال گردن آن شرکت یا بانک شود،
تاریخچه شکل گیری بورس ایران / بازار سهام ایران چگونه متولد شد؟
موسس بورس در ایران، وان لوترفلد بلژیکی بود که برای اولین بار اساسنامه بورس را در سال 1315 خورشیدی پیشنهاد داد. با این حال، تاسیس فیزیکی بورس اوراق بهادار تهران تا سال 1345 خورشیدی، زمانی که قانون تاسیس آن به تصویب رسید، به تعویق افتاد.
این افراد از بورس پاداش ۳ میلیاردی می‌گیرند
رییس اداره دیده‌بان سلامت بازار سرمایه سازمان بورس گفت: بیش از ۳ میلیارد ریال پاداش به سوت‌زنان تخلفات بورس پرداخت شد.
کاهش بیش از ۲۶۰ واحدی شاخص کل بورس
امروز فلزات اساسی بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۳۶۲ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین خودرو و انبوه سازی در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.
رشد ۱۱ هزار واحدی بورس در پایان نخستین هفته کاری ۱۴۰۳
شاخص فرابورس ایران نیز در معاملات امروز و در ادامه روند نزولی خود با ۵۱ واحد رشد، از مرز ۲۶ هزار واحد عبور کرد و به ۲۶ هزار و هفت واحد رسید.
بهترین پرتفو برای بورس امسال چیست؟
یک کارشناس اقتصادی درباره موضوعات مختلف اعم از انس طلا، رمزارز، بورس ایران معتقد است سال آینده باید بهترین پرتفو را از میان این گزینه ها انتخاب کرد.
پیش بینی بورس چهارشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۳/ بازار سهام فروشنده می‌شود؟
به این ترتیب به نظر می‌رسد اگرچه بازار سهام طی روزهای آینده ممکن است فراز و فرودهایی را تجربه کند اما دست کم تا پیش از آغاز فصل مجامع، عرصه چرخش سرمایه باشد.
شرایط عرضه سهام استقلال و پرسپولیس در فرابورس
سازمان خصوصی سازی در 2 اطلاعیه جداگانه قیمت پایه و شرایط عرضه سهام دو شرکت فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس را اعلام کرد.
اولین کاهش بورس درسال 1403
اگرچه در میانه‌های بازار با بهبود تقاضا همراه شد اما در مجموع شروع و پایان خوبی نداشت‌. در نهایت شاخص کل 4180 واحد کاهش ارتفاع داد و در سطح 2 میلیون و 249 هزار واحد متوقف شد.
شاخص بورس ۲ میلیون و ۲۵۳ هزار واحد شد
از سویی دیگر، امروز نمادهای «کچاد با ۱۵۳۱، نوری با ۱۱۳۳، بوعلی با ۹۸۰، تاپیکو با ۷۸۹، خساپا با ۷۰۴، وغدیر با ۶۸۴ و شبهرن با ۵۶۵» واحد بیشترین تأثیر مثبت را در روند شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.
رشد ۴۱ هزار واحدی شاخص بورس در نخستین روز معاملات ۱۴۰۳
رشد قابل توجه شاخص در نخستین روز معاملاتی سال 1403 در حالی است که برخلاف انتظار سهامداران، بازار سرمایه روزهای پایانی سال 1402 را در رکود به سر برد.
مروری بر وضعیت بازار سرمایه در سال ۱۴۰۲
در سال ۱۴۰۲، شاخص بورس در ماه‌های فروردین و آذر بیشترین روز‌های صعودی را ثبت کرد و در دی ماه بیشترین روز‌های نزولی را پشت سر گذاشت.
سهامداران منتظر دریافت مابقی سود سهام عدالت‌ باشند
پس از واریز مرحله دوم سود سهام عدالت به حساب سهامداران در روزهای پایانی اسفندماه برخی افراد سود کمتری را در مقایسه با مرحله اول واریز در آذرماه دریافت کردند. یکی از دلایل آن بود که هشت شرکت سود سهام عدالت خود را به حساب‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز نکردند. در این خصوص سازمان بورس اقدامات قانونی لازم را برای دریافت سود سهامداران انجام خواهد داد تا بعد از تأمین وجه از سوی شرکت‌های سرمایه پذیر، مابقی سود به حساب سهامداران واریز شود.
گزارش روزانه بورس ۲۸ اسفند/ بورس سبز پوش به عید رفت
لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 28 اسفند ماه 1402، مبلغ 4 هزار میلیارد میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 230 میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.
پیش‌بینی بورس فردا 28 اسفند 1402
سخنگوی وزارت ورزش و جوانان در نشست خبری خود اعلام کرده است که واگذاری سرخابی‌ها وارد فاز عملیاتی شده است و دولت از همه ظرفیت‌های قانونی برای کمک به استقلال و پرسپولیس درجهت رفع مشکلات آنها استفاده کرده است. اهالی بازار سرمایه معتقد هستند این تلاش دولت برای واگذاری شرکت ها و باشگاه های زیان ده به صندوق ها و شرکت های زیان ده تر از خود جای تشکر دارد!
افزایش بیش از ۱۱ هزار واحدی شاخص کل بورس/ نقدینگی به بازار سهام تزریق شد
این کارشناس بازار سرمایه در ادامه اظهار کرد: سایه تعطیلات نوروزی بر روی تابلو‌های معاملاتی باعث شد تا امروز ارزش معاملات چندان بالا نباشد.
بازار سرمایه منفی شد
هم‌چنین شاخص هم‌وزن با افت ۱۷۹۵ واحد در عدد ۷۳۰ هزار و ۲۳۶ واحد ایستاد. تعداد معاملات روز شنبه بورس بیش از ۳۳۹ هزار فقره بود که ارزش آن به ۱۴ هزار میلیارد تومان رسید.
سرخابی‌ها بانکی می‌شوند؟
حضور بانک‌ها در ورزش فوتبال مسبوق به سابقه است و ورزشی‌ها یادشان است که روزگاری بانک‌های ملی ایران، سپه، صنعت و معدن و تجارت در مسابقات فوتبال باشگاه‌های تهران، تیم‌داری می‌کردند اما با گذشت زمان، بانک‌ها متوجه شدند که تیم‌داری و فوتبال جز هزینه، سودی برای آنها ندارد.
زمان واریز بخش دوم سود سهام عدالت مشخص شد
سهامداران عدالت 49 میلیون نفر هستند که ظرف 16 سال گذشته 3.7 میلیون نفر از آنها فوت شده و اکنون ورثه آنها ذینفع سهام عدالت و سود متعلقه آن هستند،‌
 افت ۱۳ هزار واحدی شاخص کل بورس در پایان هفته
در این روز به ترتیب نماد‌های فولاد، شپنا، وغدیر و شبندر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار سرمایه داشتند و عامل افت بازار سرمایه شدند
پایان اسفند آخرین مهلت ثبت‌نام سهام رایگان متولدین ۱۴۰۱ + آموزش ثبت‌نام
انتخاب صندوق سهامی ETF بر عهده والدین نوزادان گذاشته است، والدین می‌توانند ۳ صندوق سهامی از ۳۵ صندوق لیست شده در سامانه خدمات دولت را انتخاب کنند. مهمترین ملاک برای انتخاب این صندوق‌ها می‌تواند بازدهی و رشد قیمت آنها در بلند‌مدت باشد. براساس عملکرد گذشته می‌توان پیش بینی کرد دو صندوق سهامی زیر گزینه‌ خوبی برای سرمایه‌گذاری بلند مدت باشد:
پیش بینی وضعیت بازار سرمایه در آینده / به آینده بورس امیدوار باشیم؟
در سال جاری شاهد کاهش شاخص کلی بورس بودیم، اما آمارها نشان می دهد طی ماه هایی همچون مرداد، دی و بهمن ماه امسال نه تنها شاخص کلی رشد داشته، بلکه سهام تعدادی از شرکت ها افزایش داشته است.
پیش‌بینی بورس فردا 22 اسفند 1402
سازمان تامین اجتماعی روز گذشته پرداخت حقوق بازنشستگان را آغاز کرد و این در حالی بود که سازمان تامین اجتماعی مبلغ یک میلیون تومان را از حقوق اسفندماه برخی از بازنشستگان کسر کرده بود و همین امر موجب گلایه و اعتراض بازنشستگان شده بود.
افزایش بیش از هزار واحدی شاخص کل بورس
امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۸۷۶ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین فلزات اساسی و بانک‌ها در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.
پیش‌بینی بورس فردا 21 اسفند 1402 / بازاری که فراتر از بورس ایران است
بررسی این روزهای بورس اوراق بهادار تهران آن هم از منظر تکنیکالی یکی از بیهوده ترین کارهای ممکن برای این روزهای پایان سالی است چرا که معاملات درستی در بازار صورت نمی‌گیرد این موضوع در ارزش و حجم معاملات قابل مشاهده است. از سویی نیز مشکلات زیر ساخت معاملاتی که اجازه معامله به بازار را نمی‌دهد نیز کار را برای ابتدایی ترین کار در بازار سرمایه که ترید است سخت کرده است چه برسد به تحلیل روند بازار .
افت بورس در غیاب فرابورس
فرابورس ایران اما در پی اختلال ایجاد شده که از روز گذشته ایجاد شد امروز با تاخیر کار خود را آغاز کرد. بر اساس اطلاعیه فرابورس ایران، اختلال ایجاد شده رفع شده و دوره سفارش‌گیری در کلیه بازارها از ساعت ۱۳:۴۵ لغایت ۱۴ بوده که در این بازه ایجاد، حذف یا ویرایش سفارشات امکان‌پذیر است و پس از آن معاملات به صورت حراج پیوسته از ساعت ۱۴ لغایت ۱۷:۳۰ برای تمامی بازارها ادامه خواهد داشت.
گزارش روزانه بورس ۱۹ اسفند/ درجای بورس در روز اخلال فرابورس
بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 2 هزار واحدی به 2 میلیون و 163 هزار واحد رسید، همچنین نیز شاخص کل هم‌وزن نیز با رشدی هزار واحدی به ارتفاع 739 هزار واحد رسید.
روش دریافت سهام نوزدان اعلام شد + لینک ثبت نام
به گفته مسئولان، والدین نوزادان متولد سال ۱۴۰۱ برای اختصاص ۱.۵ میلیون تومان سهام حداکثر تا پایان اسفندماه امسال فرصت ثبت‌نام در پنجره ملی خدمات دولت الکترونیک را دارند.
بازار سرمایه قرمز شد
شاخص هم‌وزن نیز با افت ۱۱۱۴ واحد مواجه شد و در عدد ۷۳۸ هزار و ۶۴۰ واحد ایستاد. تعداد معاملات روز سه‌شنبه بورس بیش از ۳۵۴ هزار فقره بود که ارزش آن به ۵۹۷۱ میلیارد تومان رسید.
فوری / مهلت پایانی ثبت‌ نام سهام نوزادان
با توجه به واریز منابع لازم برای خرید سهام نوزادان متولدین سال ۱۴۰۱ از سمت سازمان برنامه و بودجه، سازمان بورس آماده است و ما از تمام والدین نوزان سال ۱۴۰۱ درخواست می‌کنیم که حداکثر تا پایان اسفند سال جاری به پنجره ملی خدمات دولت الکتروینک مراجعه و ثبت نام کنند. به گزارش بانک اول وی گفت : در سال ۱۴۰۳ فقط ثبت‌نام از متولدین سال ۱۴۰۲ خواهد بود. به محض ثبت‌نام مراحل به شکل کاملا الکترونیکی برای تخصیص بندهای لازم چهت اهدای ۱.۵ میلیون تومان به نوزادان سال انجام خواهد شد.
جزئیات عرضه امروز کامیون کشنده فوتون H۵ در بورس کالا
امروز (سه‌شنبه ۱۵ اسفندماه) ۲۰ دستگاه کامیون کشنده فوتون H5 در بورس کالا عرضه می‌شود.
کاهش حدود ۷ هزار واحدی شاخص کل بورس
نماد‌های فولاد، وبملت، فملی، شستا و اخابر از نماد‌های تاثیر گذار منفی بر شاخص کل بورس بودند. اما نماد‌های خودرو، مبین، بفجر، وبانک و پارس با تاثیر مثبت از کاهش بیشتر شاخص کل ممانعت کرد.
حساب سهامداران بورس شارژ شد
بر اساس اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی، ۵۹۴ میلیارد تومان سود به حساب ۱.۷ میلیون سهامدار واریز شد.
پیش‌بینی بورس فردا 14 اسفند 1402
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز جاری با رشد بیش از 60 هزار واحدی همراه شد تا صحبت های چند روز پیش در خصوص سنت دیرینه بازار سرمایه آن هم در روز های پایانی سال باز هم بر سر زبان‌ها قرار گیرد.
بورس صعود کرد
شاخص هم‌وزن نیز با افزایش ۱۵ هزار و ۵۵۸ واحد مواجه شد و به ۷۴۰ هزار و ۲۱۳ واحد رسید. تعداد معاملات روز یکشنبه بورس به بیش از ۴۸۵ هزار فقره رسید که ارزش آن ۸۷۷۴ میلیارد تومان شد.
پیش‌بینی بورس فردا 13 اسفند 1402
بازار بورس اواق بهادار تهران امروز پس مدت‌ها رخ مثبتی خوبی را به خود دید
واگذاری سهام تودلی ایران خودرو کلید خورد + سند
شایان ذکر است سهام ایران خودرو متعلق به شرکتهای فرعی و وابسته حدود 24 درصد است که با لحاظ درصد موثری سهامداری شرکت ایران خودرو در شرکتهای یاد شده مالکیت سهام شرکت اصلی متعلق به شرکتهای فرعی و وابسته به میزان حدود 11 درصد می باشد.
جهش بورس در نخستین روز هفته
چهارشنبه گذشته شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۸۷۲۲ واحد رشد کرد و امروز نیز با افزایش ۳۱ هزار و ۷۶۴ واحد در عدد دو میلیون و ۸۶ هزار و ۵۹۱ واحد ایستاد.
چرا شاخص بازار سهام نزولی می‌شود؟
مجتبی امینی در تشریح شرایط بازار سرمایه گفت: این موضوع کاملا واضح است که بازار سرمایه آئینه تمامی نمای اقتصاد است و در پی آن، تصمیماتی که در حوزه‌های مختلف گرفته می‌شود به صورت مستقیم بر این بازار اثرگذار خواهد بود.