شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

سرمایه گذاری و موفقیت

دریافت سود بیشتر از 25 درصد از این بانک به همه مشتریان با هر مبلغ
بانک ملت در تازه طرین طرح خود به گواهی های سپرده یکساله سود 25.7 درصد پرداخت می کند . البت شرط دریافت این سود این است که مشتری سود خود را نه به صورت ماهیانه بلکه پس از یکسال به صورت یکجا دریافت کند. اکنون نرخ سود اکثر بانک ها در سال 23 درصد است . این سود بانک ملت بیشترین سود پرداختی به سپرده ها در سال 1401 است.
راهکار‌های ساده برای افزایش ‌پس‌انداز
افزایش مقدار پس‌انداز می‌تواند باعث شود تا شما سریع‌تر به هدف مالی خود برسید.
کدام بازار در حال حاضر برای سرمایه‌گذاری بهتر است؟
شاید سرمایه‌گذاری در بازار طلا و سکه در این شرایط عاقلانه‌تر باشد. چون انس جهانی مدت زیادی است که تکان نخورده. از طرف دیگر وقتی دلار بالا می‌رود، طلا هم تقریبا به همان اندازه بالا می‌رود.
در بورس سرمایه گذاری بکنیم یا نکنیم؟
این کارشناس بازار سرمایه در مورد پیش‌بینی روزهای آینده بورس هم گفت: در روزهای آینده، بورس حداقل رویکرد کاهشی ندارد اما بسیار منتظر هستیم که ببینیم سیاست‌ها چگونه پیش می‌رود. در شرایط کنونی قیمت‌ها بسیار ارزان است و برای سرمایه‌گذاری ارزش ریسک کردن دارد. مگر اینکه اتفاقات خیلی حاد و غیرقابل پیش بینی بیفتد. چون یکی از بزرگ‌ترین ریسک‌ها در ایران ریسک سیاستگذاری اقتصادی دولت است و ممکن است با وضع قوانین شبانه همه چیز خیلی سریع تغییر بکند.
چگونه سود سپرده بانکی خود را افزایش دهیم ؟
چطور بیشترین سود را از سپرده بانکی خود از بانک ها دریافت کنیم ؟ کدام نوع سپرده و کدام بانک بیشترین سود را به سپرده ما پرداخت می کند؟ روش های مختلف سرمایه گذاری در بانک ها و صندوق های سرمایه گذاری کدام است؟
بهترین نوع سرمایه‌گذاری برای غلبه بر تورم
تورم عمومی در پایان آذر به شکلی پیش رفت تا سرما‌یه‌گذاری به‌روش خرید دلار، طلا، مسکن و سپرده‌گذاری بانکی توجیه اقتصادی خود را از دست بدهد. درعوض ...
سرمایه‌گذاری در کدام بازار در پاییز سودآورتر بود؟
بازار طلا و سکه طی سه ماه گذشته همسو با قیمت دلار، شاهد رشد و جهش عجیب قیمت‌ها بود.
چگونه هوش مالی خود را تقویت کنیم؟
راه‌های هوشمندانه‌ای برای افزایش درآمد وجود دارد. مهم نیست که شما در یک خانواده ثروتمند به دنیا آمده باشید، مسئله مهم آن است که با استفاده از شم اقتصادی خود، این اموال را مدیریت کنید
چهار راهکار عملی و مفید برای کسب درآمد از بورس
برای ورود به بازار بورس به سرمایه‌ی زیادی نیاز ندارید. حداقل نرخی که برای سرمایه گذاری در بورس ایران در سال ۱۴۰۱ تصویب شده است،
بهترین سرمایه‌گذاری در ایران چیست؟
سرمایه‌گذاری‌های خاصی در ایران وجود دارد که امتحان‌شده هستند و ریسک کمتری به نسبت سایر روش‌ها دارند
کدام سکه برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟
خرید سکه، یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری در روزهای جاری است و بسیاری از مردم دارایی خود را به سکه تبدیل کرده‌اند. اما باید کدام سکه را خرید؟
آیا طلای دست دوم برای سرمایه گذاری مناسب است؟
یکی از این روش‌ها،ی سرمایه گذاری ، سرمایه‌گذاری روی طلای دست دوم یا همان طلای بدون اجرت است. بدون شک، سرمایه‌‌گذاری بر روی طلا همیشه یکی از روش‌های پرسود و ایمن برای حفظ یا افزایش سرمایه بوده است، اما آیا این موضوع در مورد سرمایه‌گذاری روی طلای دست دوم هم صدق می‌کند؟
دعاهایی که شما را ثروتمند و پولدار می کند
دعاهایی که ما را ثروتمند و پولدار می کند
توصیه هایی برای سرمایه گذاری با پول کم
بانک اول - چند توصیه مشخص وجود دارد که براساس مقدار دارایی موجودتان برای شروع سرمایه‌گذاری تنظیم شده و چند حرکت هوشمندانه را برای افراد محتاط در نظر گرفته تا بتوانند یک برنامه پس‌انداز و سرمایه‌گذاری را شروع کنند؛ پس این شما و این توصیه‌هایی برای سرمایه گذاری با پول کم.
به این دلایل اکثر ما ثروتمند نمی شویم!
بانک اول - آیا تا به حال از خود پرسیده اید “چگونه می توانم ثروتمند شوم؟”. ما می خواهیم پول کافی برای خرید خانه های زیبا، ماشین های قدرتمند و تعطیلات عالی داشته باشیم. اما نمی دانیم چگونه ثروتمند شویم ؟
۵ روش ساده اما شگفت آور برای میلیونر شدن
بانک اول - بسیاری از ما ثروتمند به دنیا نمی آییم بلکه باید تلاش کنیم. که البته چند تاکتیک قدیمی و برخی شگفتی‌های پولی مدرن می‌تواند شما را در مسیر ثروت قرار دهد.
  کدام بازار در شرایط فعلی برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟
بانک اول - ابتدای هر سال بسیاری از مؤسسات و نشریات مالی شروع می‌کنند به انتشار مطالب و تحلیل‌هایی پیرامون شناسایی و بررسی فرصت‌های ‌سرمایه‌گذاری و بهترین بازارها جهت انتقال منابع و انجام یک ‌سرمایه‌گذاری سودمند و کم‌ریسک.
۶ راهکار موثر پس‌انداز کردن
بانک اول - چند راز وجود دارد که می‌توان از آنها برای پس‌انداز پول استفاده کرد. حتی اگر فکر کنید که پولی برای پس‌اندازکردن ندارید، این رازها می‌تواند شما را کمک کند.
چه زمانی در بازار طلا سرمایه گذاری کنیم؟
بانک اول - بازار طلا نیز مانند هر بازار سرمایه دیگری مولفه های ویژه خود را دارد که بر تعیین قیمت آن در بازارهای داخلی و جهانی موثر بوده و برای تعیین زمان سرمایه گذاری مناسب در این بازار باید آنها را شناخت.
۲۵ راز سر به مهر میلیاردر شدن که  نمی دانید
بانک اول - همه ما آرزو می‌کنیم که بتوانیم در سنین جوانی هر چه زودتر میلیارد شویم و همواره به دنبال یافتن رازهای میلیاردر شدن هستیم. برای اکثر افراد این خواسته تنها یک رویای دور از ذهن است و فقط درصد کمی از افراد می‌توانند این رویا را به حقیقت تبدیل کنند. اما حقیقت این است که ثروتمند‌ شدن و میلیاردر شدن سن خاصی ندارد و هیچ‌وقت برای ثروتمند شدن دیر نیست
سرمایه‌گذاری در بازار طلا سودآورتر است یا سهام شرکت‌های معدنی طلا؟
بانک اول - یک کارشناس بازارهای موازی با اشاره به معایب و مزایای سرمایه‌گذاری در بازار طلا، به تشریح این موضوع پرداخت که آیا سرمایه‌گذاری در بازار طلا سودآورتر است یا سهام شرکت‌های معدنی طلا؟
16 راز ثروت که ثروتمندان به شما نمی‌گویند
بانک اول - آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که ثروتمندان واقعی رازهایی برای رسیدن به ثروت دارند که ما از آن‌ها بی خبریم؟ به نظر شما رمز موفقیت ثروتمندان جهان در چیست؟ آیا ثروتمند شدن ترفند‌هایی دارد که آن‌ها این ترفندها را از ما مخفی می‌کنند؟!
برای سرمایه‌گذاری ۲ ساله چه ارزهایی بخریم؟
بانک اول - بازار رمزارزها دیگر مانند گذشته نیست که از همه ارزهای دیجیتال انتظار رشد داشته باشیم. حالا باید در انتخاب حوزه و رمزارز مناسب دقت و وسواس بیشتری به خرج داد.
سوددهی بیت کوین بیشتر است یا سکه؟
بانک اول - افراد بسیاری به منظور حفظ ارزش دارایی خود و همچنین افزایش آن، به سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف روی می‌آورند. اما باید در نظر داشت که هر بازار با توجه به ماهیت آن، ریسک و بازده متفاوتی دارد. رمزارزها و طلا، از جمله بازارهایی هستند که در بین مردم از محبوبیت قابل توجهی برخوردارند.
معرفی ۱۲ فرد ثروتمند زیر ۳۰ سال جهان
بانک اول - بر اساس فهرست میلیاردر‌های جهانی فوربس در سال ۲۰۲۲، گری وانگ، یکی از بنیان‌گذاران و مدیر ارشد فناوری صرافی ارز‌های دیجیتال FTX مستقر در باهاما، ثروتمندترین میلیاردر زیر ۳۰ سال جهان با دارایی خالص ۵.۹ میلیارد دلار انتخاب شد.
راهکار‌هایی برای پس‌انداز بیشتر
بانک اول - ‌می‌توانید با یک استراتژی ساده و واقع‌بینانه در سال جدید برای تمام اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت خود پس‌انداز کنید.
برای سرمایه‌گذاری بلندمدت چه ارزی بخریم؟
بانک اول - مجری یک کانال محبوب ارز دیجیتال در یوتیوب، در برنامه اخیر خود شش ارز دیجیتال را که فکر می‌کند در آینده رشد زیادی دارند، معرفی کرد.
روش‌هایی جالب و خلاقانه برای پول جمع کردن
بانک اول - مهم نیست که شرایط مالی‌تان چگونه است، باید بدانید که هر کسی می‌تواند وضع مالی‌اش را تغییر بدهد. گاهی وقت‌ها مهم‌ترین مسئله این است که گام اول را در مسیر درستی بردارید تا امور آن‌طور که مد نظرتان است، تغییر کنند. اما مانند خیلی چیزهای دیگر، معمولا «اولین قدم» سخت‌ترین قسمت کار است.
ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۲۲
بانک اول - ثروت مجموع ۱۰ نفر از ثروتمندترین افراد جهان به ۱.۳‌تریلیون دلار می‌رسد! این میزان از ثروت تقریباً برابر است با ۱.۴٪ از اقتصاد جهان.این میزان نسبت به دوسال پیش، دو برابر شده است. (۶۶۳ میلیارد دلار).
جذاب ترین بازار در ایران برای سرمایه گذاری
بانک اول - یک کارشناس اقتصادی گفت بازار ملک و مسکن به صورت سنتی خود را در مقابل تورم پوشش داده‌اند و از این جهت بازاری کم ریسک محسوب می‌شود. به صورت متوسط قیمت آپارتمان با قیمت دلار تطبیق دارد. در بلندمدت از نظر بازدهی این دو بازار خیلی همگرا هستند. به انضمام اینکه امکان اهرم کردن آپارتمان از طریق اجاره یا وثیقه‌گذاری هم وجود دارد.
بورس بهتر است یا ارز دیجیتال؟
بانک اول - ریزش‌های شدید و بی‌سابقه بازار سهام ایران، که از مرداد ۱۳۹۹ آغاز شد، تقریبا هم‌زمان بود با داغ‌شدن بازار بیت‌کوین و انواع ارز دیجیتال. در این سوی میدان، بسیاری با هزاران امید و آرزو و بعد از صف‌نشینی‌های متوالی موفق شده بودند سهام بخرند، ولی بعد از مدتی کوتاه پی بردند که سودکردن در این بازار به این سادگی‌ها نیست و ممکن است سرمایه‌گذاری در این بازار، اگر با دانش و مهارت همراه نباشد، می‌تواند به‌راحتی به زیان‌های سنگین منتهی شود. بسیاری از این افراد به دنبال راهی برای جبران زیان‌هایشان
بهترین سرمایه گذاری با ۱۰۰ میلیون تومان  در ۱۴۰۱
بانک اول - هشت کارشناس اقتصادی به مناسبت عید نوروز به یک سؤال مهم جواب دادند؛ بهترین سرمایه گذاری با 100 میلیون تومان در سال 1401 چیست؟
بهترین راه سرمایه گذاری با پول کم
بانک اول - سرمایه گذاری با پول کم، چیزی است که مردم معمولاً ارزشی برای آن قائل نمی­شوند و بسیاری از افراد معتقدند سرمایه گذاری با پول کم امکان‌پذیر نیست.در این شرایط احتمالاً پولتان مصرف می­شود و در اغلب اوقات با پول خود اقدام به خرید کالاهای غیرضروری و غیراساسی می­کنید
درآمد ۲۰ میلیونی با سرمایه یک میلیونی
بانک اول - رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: مشاغلی وجود دارد که با سرمایه‌ای کمتر از یک میلیون تومان می‌توان به درآمد ماهیانه ۲۰ میلیون تومان رسید.
سپرده بانکی بیشتر سود می‌دهد یا خرید طلا؟
بانک اول - بیشترین سودی که در سال گذشته نصیب سرمایه‌گذاران شده سود بانکی ۲۰ درصدی بوده و طلا و سکه و ارز این بازدهی را نداشته است.
بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۱
بانک اول - بازارهای مالی و موازی در سال ۱۴۰۰، کمتر از تورم بازدهی داشتند. شرایط در سال آینده چگونه خواهد بود؟ بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۱ کدام است؟
طلا  بـخریم یا ارز دیجیتال؟
بانک اول - در سال‌های اخیر به دلیل رکود اقتصادی حاصل از همه‌گیری ویروس کرونا، بسیاری از مردم در سرتاسر جهان به فکر سرمایه‌گذاری پول خود در حوزه‌های متنوعی همچون‌ ارز دیجیتال و طلا افتاده‌اند.
افزایش سوددهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری آرون گروپس
بازدهی 192 درصدی صندوق‌های سرمایه‌گذاری آرون گروپس در دوره زمانی یکساله
روش‌های پس‌انداز پول در شرایط فعلی اقتصادی!
بانک اول - برای خیلی از ما جای تعجب است که در این شرایط اقتصادی چطور می‌توان پس انداز کرد.نکته اینجاست که با یک درآمد اندک نیز می‌توان با تفکر خلاقانه بخشی از درآمد را به اولویت‌های آتی برای پس انداز اختصاص داد.
چگونه ثروتمند شویم؟
بانک اول -آیا تا بـه حال از خود پرسیده اید کـه چگونه سریع پولدار شوم؟ یقیناً هر شخصی دوست دارد بدون فوت وقت بـه پول زیادی دست پیدا کند، اما چگونه می‌شود در زمان کم بـه پول زیاد دست پیدا کرد.
بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم و برای 5 سال بعد چیست؟
بانک اول - با توجه به تورم و کاهش ارزش پول ملی، پیدا کردن راهکاری مناسب جهت حفظ ارزش پول و دارایی نقد خود بسیار مهم است و سوال اصلی این است که چطور سرمایه هایمان را از کاهش ارزش ناشی از تورم روزافزون مصون کنیم؟ در واقع بهترین گزینه سرمایه گذاری در زمان تورم بالا چیست؟
پرسودترین بازار سرمایه گذاری 10 ماهه سال 1400
بانک اول - این روزها بازارهای سرمایه‌گذاری وضعیت چندان مناسبی ندارند و نوسانات زیاد بسیاری از سرمایه‌گذاران را آزرده است. اما شاید این سوال برای بسیاری از سرمایه‌گذاران پیش بیاید که بهترین بازار سرمایه‌گذاری از ابتدای 1400 کدام بازار است و وارد چه بازاری شده بودیم، اکنون سود قابل قبولی کرده بودیم؟
 شغل‌هایی که  میتوانید با سرمایه یک میلیون تومان در آن کسب درآمد کنید
بانک اول - در این گزارش چند مورد از کسب و کار‌هایی را که با سرمایه یک میلیون تومان می‌توان به راه انداخت، معرفی شده است
 شغلهای پردرآمد ی که تحصیلات عالیه نمی خواهد
بانک اول - یک فعال حوزه کار با بیان اینکه ایده های زیادی برای اشتغالزایی و کارآفرینی وجود دارد، گفت: تولید محصولات گلخانه ای، پرورش کرم ابریشم و تولید قارچ از جمله کارهایی است که اگر فارغ التحصیلان دانشگاهی راغب باشند می توانند با سرمایه اندک و کمی مهارت، درآمد بالایی در آنها داشته باشند.
با سرمایه کم چه شغلی برای خود راه اندازی کنیم ؟
بانک اول - یک فعال حوزه کار با اشاره به شغل ها و کسب و کارهایی که می توان با سرمایه کم آنها را راه اندازی کرد، گفت: امروز گسترش بنگاههای زودبازده به دلیل آنکه سریع تر به اشتغال و درآمد می‌رسند در رأس سیاستهای اشتغال کشورها قرار دارد.
طلا یا بیت کوین؟ کدامیک برای سرمایه گذاری آینده بهتری دارند؟
بانک اول- عملکرد بیت کوین در سال جاری، تاکنون بسیار بهتر از طلا بوده است و از اوایل ژانویه (دی ۹۹) تا به امروز قیمت حدود ۸۰ درصد رشد کرده است. این در حالی است که قیمت طلا در همین بازه زمانی حدود ۸ درصد کاهش یافته است. در نتیجه سرمایه‌گذارانی که از طلا به‌عنوان مانعی در برابر تورم استفاده کرده بودند، در این زمینه شکست خورده‌اند.