ﺳﻪشنبه, 9 خرداد 1402 2023,May

وام و تسهیلات بانکی

وام بدون بهره 300 میلیون تومانی بانک مهر ایران
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت مردم می‌توانند از یک میلیون تا ۳۰۰ میلیون تومان وام بدون بهره از صندوق قرض‌الحسنه مهر ایران با مراجعه به شعب دربافت کنند
موافقت مجلس با افزایش وام ودیعه مسکن به ۲۰۰ میلیون تومان
بر اساس این مصوبه بانک مرکزی موظف است در صورت تصویب شورای عالی مسکن از طریق بانک‌های عامل نسبت به پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به گروه‌های هدف با تعیین وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام کند.
 اعطای تسهیلات به زنان کارآفرین
خزعلی با اشاره به اینکه تسهیلات ارائه شده بیشتر به منظور تهیه مواد اولیه و بازار فروش محصولات صنایع‌دستی است، ادامه داد: عمدتا این تسهیلات به زنان کارآفرین به منظور تهیه مواد اولیه اعطا می‌شود. برای مثال برای زنان قالی‌باف تسهیلاتی در نظر گرفته می‌شود که از تهیه مواد اولیه مانند دار و نخ گرفته تا پیدا کردن بازار فروش را شامل می‌شود.
بانک رفاه کارگران به کارکنان کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی و دانشگاه ها تسهیلات پرداخت می‌کند
کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی (اشخاص حقیقی و حقوقی) و تمامی دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه‌های علوم پزشکی، سازمان‌ها، مؤسسات، مراکز آموزشی، خدماتی، بهداشتی، درمانی و بیمارستانهای خصوصی و ... جامعه هدف این طرح را تشکیل می‌دهند.
مبلغ اقساط وام ۴ دهک در طرح نهضت ملی مسکن ۲.۵ میلیون تومان شد
هادی عباسی» معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در هفته گذشته اعلام کرد: در شورای عالی مسکن با حمایت رییس جمهور ۴۰۰ میلیون تومان وام نهضت ملی مسکن، ۱۵ ساله با سود ۲ درصد برای دهک‌های یک تا چهارم متقاضی تخصیص یافت.
شرایط دریافت وام 200 میلیون تومانی بانک شهر
قشر فرهنگی کشور که از مشتریان بانک شهر هستند می‌توانند به منظور رفع کمبود نقدینگی برای خرید کالای بادوام، تعمیر و بازسازی مسکن و تامین ودیعه خانه از وام 200 میلیون تومانی طرح «اساتید» این مجموعه استفاده کنند.
پرداخت وام کمتر از ۱۰۰ میلیون متوقف شد؟
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که بانک‌ها پرداخت وام‌های کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان را بلوکه کرده و پرداخت وام متوقف شده است.
ثبت‌ نام وام ودیعه مسکن مستاجران ۱۴۰۲/ لینک ثبت نام
متقاضی تسهیلات اجاره‌خانه در درجه اول باید متاهل یا سرپرست خانواده باشد، هر چند زنان مجرد بالای ۳۵ سال و مردان مجرد بالای ۴۵ سال می‌توانند بر اساس شروطی مشخص می‌توانند برای دریافت آن اقدام کنند.
وام  ودیعه مسکن فقط به این افراد تعلق می گیرد
شرایط دریافت وام ودیعه مسکن اعلام شد.
وام ضروری بازنشستگان به چه کسانی تعلق نمی‌گیرد؟
طبق اعلام صندوق بازنشستگان کشوری، متقاضیان گرفتن وام بازنشستگان باید از شنبه ششم خرداد ماه از طریق ثبت نام در سامانه این صندوق به آدرس sabasrm.ir اقدام کنند.
افزایش وام ساخت مسکن به 550 میلیون تومان ابلاغ شد
پیش از این سقف تسهیلات نهضت ملی مسکن در تهران ۴۵۰ میلیون تومان بود که در برخی مناطق بانک‌ها مبلغی کمتر از این سقف را پرداخت می‌کردند، اما با ابلاغیه جدید سقف تسهیلات در همه شهرها افزایش یافت.
یک خبر بد برای اجاره نشینان
ابوالفضل نوروزی، سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در گفت‌وگو با ایلنا درباره تصمیمات برای وام ودیعه گفت:فعلا برنامه‌ای برای افزایش وام ودیعه نداریم اما وام متقاضیان نهضت ملی مسکن تا 550 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
تسهیل اعطای اینماد به مشاغل خانگی/ دارندگان مجوز مشاغل خانگی نیازی به دریافت پروانه کسب مجازی ندارند
مشاغل خانگی دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سراسر کشور هنگام دریافت اینماد در رسته‌های مرتبط، الزامی به دریافت پروانه کسب از اتحادیه کشوری صنف کسب‌وکار‌های مجازی نداشته و صرفاً با ثبت اطلاعات مجوز مشاغل خانگی و استعلام برخط از وزارتخانه مذکور، به صورت کاملاً سیستمی ظرف حداکثر چند ساعت اینماد به آن‌ها اعطا خواهد شد.
کدام بانک ها وام خرید خودرو می دهند؟ + مبلغ و سود وام
در حال حاضر یازده بانک تسهیلات خرید خودرو به متقاضیان می‌دهند.
آغاز  ثبت نام  وام ضروری بازنشستگان کشوری+  مبلغ، شرایط ثبت‌نام و نحوه دریافت وام
طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، سامانه ثبت نام اینترنتی «وام ضروری» بازنشستگان کشوری از امروز، شنبه ششم خرداد ماه فعال شده و در طول سال نیز به طور مستمر فعال خواهد بود.
تسهیلات جدید برای خانه دار شدن دهک های پایین
برای دهک ۳ و ۴ تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ۱۵ ساله و سود ۲ درصد پیش بینی شده است.
شرایط دریافت وام 100 میلیون تومانی بانک گردشگری
بانک گردشگری به منظور جبران کمبود نقدینگی مشتریان خود برای خرید کالاهای بادوام و لوازم خانگی، طرح تسهیلاتی «خرید کالا» را ارائه داده است. سقف وام این طرح به 100 میلیون تومان می‌رسد.
امکان دریافت دوباره وام ودیعه مسکن فراهم می‌شود
مشاور وزیر راه با اشاره به اینکه ۹۰ درصد بنگاه‌های املاک کد رهگیری صادر می‌کنند،گفت: پیشنهاد استفاده از ابزار مالی برای حمایت از مستأجران را به بانک مرکزی داده‌ایم.
نوبت اول وام ضروری ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان کشوری واریز شد / ثبت نام  وام ضروری از روز شنبه ۶ خرداد
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: مرحله اول وام ۳۰ میلیون تومانی به حساب ۳۲ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط تا آخر شب گذشته ( سوم خردادماه) واریز شد.
تصویب وام ۴۰۰ میلیونی مسکن ملی با سود ۲ درصد
عباسی درباره اینکه قرار بود در فاز اول نهضت ملی مسکن ٢ میلیون واحد به مردم تحویل شود و مردادماه زمان اجرای فاز اول تمام می‌شود، تا دو ماه دیگر چند واحد تحویل خواهد شد، اظهار کرد: در حال حاضر زمین ١۵٠ هزار واحد مسکونی برای دسته‌های گروهی و انفرادی، زمین ۵۵٠ هزار واحد گروه انبوه‌سازان، زمین ١١۵ هزار واحد نیرو‌های مسلح، زمین ١٠٠ هزار واحدشهری در بافت فرسوده، زمین ١٠٠ هزار واحد خود مالکی، زمین ٢٢٠ هزار واحد روستایی تامین و ساخت این واحد‌ها آغاز شده است.
طرح تسهیلات قرض‌الحسنه «چشمه» بانک سینا رونمایی شد
در راستای اجرای طرح راهبردی کسب‌وکار بانک سینا و توسعه خدمات و محصولات متناسب با نیازهای روز مشتریان، از طرح قرض‌الحسنه «چشمه» رونمایی شد.
شرایط دریافت وام فوری 100 میلیونی بدون ضامن بانک صادرات ویژه بازنشستگان اعلام شد + مبلغ قسط
شرط این بانک برای پرداخت وام بازنشستگان ۱۴۰۲ این است که مستمری شما به حساب بانک صادرات واریز شود. همچنین اگر بازنشسته نیستید اما حقوق ماهانه خود را از طریق این بانک دریافت می کنید، می توانید درخواست وام بدون ضامن را ثبت کنید. دقت کنید وام‌گیرنده نباید به بانک بدهکار یا دارای چک برگشتی باشد.
 وام ۴۰۰ میلیونی مسکن ملی با سود ۲ درصد برای این افراد
معاون وزیر راه و شهرسازی از تصویب پرداخت وام ۴۰۰ میلیون تومانی با سود ۲ درصد برای این افراد خبر داد.
شرایط ثبت نام وام ۲۰ میلیون تومانیِ بازنشستگان
بازنشستگان تامین اجتماعی با احراز شرایطی می‌توانند برای وام بیست میلیون تومانی ثبت نام کنند.
طرح وام فرزندآوری اصلاح شد
ابراین گزارش، نمایندگان در جریان بررسی گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه شورای حل اختلاف اعاده شده از شورای نگهبان با اصلاحات این لایحه جهت تامین نظر شورای نگهبان موافقت کردند.
چگونه می توان برای سفر وام گرفت ؟ + مبلغ و سود وام
اگر فکر می‌کنید وام سفر را از بانک گردشگری بگیرید، سخت در اشتباهید. تنها بانکی که در حال حاضر عنوانی به نام «وام سفر» در تسهیلاتش دارد، بانک رسالت است.
شرایط دریافت وام 30 میلیون تومانی بانک تجارت
زوج‌هایی که مشتری بانک تجارت هستند و به دریافت تسهیلات برای شروع زندگی خود تمایل دارند بهتر است برای طرح «زوج مهر» درخواست بدهند. مبلغ وام این طرح 30 میلیون تومان است.
 شرایط دریافت وام فوری بدون ضامن بانک ملت
مشتریان بانک ملت می‌توانند وام بدون ضامن دریافت کنند. سقف وام فوری بدون ضامن این بانک ۱۰۰ میلیون تومان است.
احتمال تغییر در شرایط ضمانت تسهیلات بانکی
در لایحه برنامه هفتم توسعه، بانک مرکزی موظف شده تا تضامین پرداخت تسهیلات خرد بخصوص تسهیلات قرض الحسنه را تغییر دهد و از مدل وثیقه گیری کالایی استفاده کند.
 وام بازنشستگان تأمین اجتماعی ۲۰میلیون تومان  شد+ زمان ثبت نام
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی از افزایش مبلغ وام بازنشستگان تأمین اجتماعی به ۲۰میلیون تومان در سال جاری خبر داد و گفت: از خردادماه ثبت‌نام از بازنشستگان توسط کانون‌های بازنشستگی برای دریافت وام آغاز خواهد شد.
شرایط دریافت وام 100 میلیون تومانی بانک توسعه تعاون
بانک توسعه تعاون به مشتریان واجد شرایط خود که کمبود نقدینگی دارند می‌توانند با افتتاح حساب قرض الحسنه و ایجاد میانگین مناسب برای وام طرح «کوثر» درخواست بدهند.
افزایش پرداخت وام ازدواج و فرزند
وی با بیان اینکه عملکرد شبکه بانکی در پرداخت این تسهیلات در سنوات گذشته که همواره مورد تقدیر مقامات و نهادهای ذیربط از جمله مجلس شورای اسلامی، دولت و ... گردیده بیانگر حساسیت و اهمیت این موضوع برای بانک مرکزی است، افزود: همچنین لازم بذکر است روند سنوات گذشته نیز موید افزایش سرعت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه از خرداد ماه بوده و از میزان انتظار دریافت تسهیلات کاسته خواهد شد.
شرایط لازم برای دریافت جدیدترین وام بانک رفاه چیست؟
تمامی اشخاص حقیقی مشتری بانک رفاه که کمبود نقدینگی دارند و در یکی از شعب این مجموعه سپرده سرمایه گذاری بلندمدت افتتاح کرده‌اند، امکان دریافت وام طرح «مهر رفاه» دارند.
مبلغ و شرایط دریافت وام دانشجویی در نیمسال دوم تحصیلی /فرصت ثبت‌نام تمدید شد
صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ضمن اعلام مهلت جدید زمان ثبت‌نام وام‌های دانشجویی در نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، مبلغ و شرایط دریافت این وام‌ها را اعلام کرد.
وام فوری 300 میلیون ریالی ثبت نام خودرو و وکالتی کردن حساب در طرح یک یکپارچه خودرو در این بانک
بانک ایران زمین در طرح جدید خود جهت وکالتی کردن حساب و ثبت نام خودرو در سامانه یکپارچه خودرو مبلغ 300 میلیون ریال وام پرداخت می کند.
بازپرداخت وام نهضت ملی مسکن پلکانی شد؛ اقساط ۹.۵ تا ۱۶.۶ میلیون تومانی در دوره ۲۰ ساله
در حالی به تازگی سقف وام نهضت ملی مسکن به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش یافته که قرار است بازپرداخت این تسهیلات به‌صورت پلکانی محاسبه شود.
 سقف وام ساخت مسکن به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش یافت
رییس بنیاد مسکن کشور از افزایش سقف وام ساخت مسکن شهری به ۵۵۰ میلیون تومان خبر داد.
 امکان وکالتی نمودن طرح‌های تسهیلاتی «نگین مهر» و «نگین آتیه» در بانک سپه فراهم شد
بانک سپه در راستای تسهیل شرایط حضور مشتریان خود در طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، امکان وکالتی شدن سپرده طرح‌های نگین مهر و نگین آتیه را فراهم کرد.
ثبت‌نام وام ازدواج و فرزند کاملا رایگان است
ر همین اساس متقاضیان مراقب کلاهبرداری باشند و فقط از طریق سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند به آدرس https://ve.cbi.ir برای ثبت‌نام این تسهیلات اقدام و از پرداخت هزینه و وارد کردن اطلاعات خود در سایت‌های غیرمرتبط اکیداً خودداری کنند.
 واکنش بانک مرکزی به اختلال در سامانه وام ازدواج
رئیس گروه تسهیلات قرض الحسنه اداره اعتبارات بانک مرکزی خاطرنشان کرد:‌ بر اساس اطلاعات دریافتی از سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از ابتدای سال جاری تا تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ تعداد ۲۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر متقاضی برای دریافت این تسهیلات ثبت ‌نام کرده‌اند که از این تعداد، ۳۵ هزار و ۹۵۰ فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ ۷۰ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است
وام 50 میلیون تومانی ناباروری را چگونه دریافت کنیم؟
تسهیلات ناباروری جزو وام‌های جدیدی است که از سال 1400 به متقاضیان آن داده می‌شود. وامی که تا سقف 50 میلیون تومان پرداخت می‌شود و کارمزد آن هم 4درصد است. این تسهیلات در واقع در دسته وام‌های قرض‌الحسنه دسته‌بندی می‌شود که بانک سود زیادی از وام‌گیرنده طلب نمی‌کند.
دو راهکار برای دریافت وام فوری + شرایط دریافت
فرض کنید نیاز به دریافت وام فوری دارید، اما نمی‌دانید از کجا و چطور اقدام به دریافت آن کنید. معمولا دو راهکار برای دریافت وام فوری وجود دارد
رقم افزایش وام بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی پرداخت وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان را از اقدامات سازمان تأمین‌اجتماعی برشمرد و گفت: از سال گذشته ۳۵ هزار نفر متقاضی وام قرض‌الحسنه باقی مانده بودند که طی چند روز گذشته وام این عزیزان پرداخت شد.
وام 300 میلیونی و 1 میلیاردی بانک رفاه به چه افرادی تعلق می گیرد؟
مشتریان بانک رفاه کارگران اعم از حقیقی و حقوقی که در یکی از شعب این مجموعه سپرده جاری دارند در صورت کمبود نقدینگی می‌توانند برای وام طرح «حرکت» درخواست بدهند.
 سقف تسهیلات بانک‌های قرض الحسنه اعلام شد
سال گذشته آمار تسهیلات قرض الحسنه کشور بدون این ٢ بانک ١٨٠ همت (هزار میلیارد تومان) بوده و این ٢ بانک به طور مجزا ١٧٠ همت تسهیلات پرداخت کردند. یعنی حدود ٤٨ درصد از تسهیلات قرض الحسنه کشور در سال ١٤٠١ مربوط به ٢ بانک قرض‌الحسنه بود.
سود ۲.۱میلیاردتومانی وام نهضت ملی مسکن
درحالی وزیر راه و شهرسازی از افزایش وام نهضت ملی مسکن به ۵۵۰میلیون تومان خبر داده است که سود این وام بدون احتساب یارانه‌های دولتی حدود ۲.۱میلیارد تومان خواهد بود.
مراحل گرفتن وام با طلا / چقدر طلا باید وثیقه گذاشت؟
بانک کارگشایی با امانت گرفتن طلای درخواست‌کننده وام که اصطلاح بانکی‌اش «ترهین طلا» است، به شما وام می‌دهد. تنها کافی است طلای خودتان را به عنوان وثیقه پیش بانک امانت بگذارید