شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

بانک ها در بورس

بورس‌ها مکلف به افشای اطلاعات تخصیص سهام در عرضه‌های اولیه شدند
سازمان بورس در راستای افزایش نظارت عمومی بر بازار، بورس ها را ملزم به افشای اطلاعات تخصیص سهام در عرضه های اولیه به سرمایه گذاران واجد شرایط کرد.
پیش بینی بورس فردا 11 بهمن 1401 / بازار سهام پس از سوگواری سقوط یکشنبه سیاه
شاخص هم وزن هم به محدوده 480 هزار واحدی رسید جایی که در چند هفته گذشته به عنوان یک سطح مقاومتی قوی عمل کرده بود و با شکست این مقاومت به سمت بالا شاخص هم وزن توانست به اعداد و ارقام بالاتری دست پیدا کند. شاخص هم وزن در این محدوده حمایتی (480 هزار واحدی) می‌تواند مورد حمایت قرار بگیرد البته هم چون شاخص کل از جو منفی و سنگنی برخودار است و باید دید بازار می‌تواند از پس غم سقوط سنگین یکشنبه سیاه برآید یا نه.
نکاتی برای خرید ربع سکه در بورس/ مراقب قیمت باشید!
عاملات گواهی سپرده کالایی این نماد به صورت ثبت سفارش انجام می‌شود. بدین منظور دوره ثبت سفارش خرید از ساعت ۹ صبح شروع می شود و تا ساعت ۱۳ ادامه دارد. مطابق شرایط عرضه ربع سکه طلا در بورس کالا، تمامی اشخاص حقیقی بالای ۱۸ سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه ربع سکه طلای بهار آزادی را خریداری کنند
شاخص کل بورس به کف کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد رسید
شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۸۲۹۰ واحدی، عدد ۵۰۴ هزار و ۲۰۰ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۴۹۲۶ واحدی به رقم ۲۹۹ هزار و ۶۳۳ واحد رسید.
 شاخص بورس در معاملات امروز منفی شد
شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۲۹۲ واحد کاهش داشت و به ۲۰ هزار و ۹۸۰ واحد رسید.
 بازگشت دامنه نوسان ۵ درصدی به معاملات گواهی سپرده سکه
طبق اطلاعیه شرکت بورس کالای ایران، از روز چهارشنبه 5 بهمن‌، دامنه نوسان مثبت و منفی 5 درصد به عنوان دامنه نوسان معاملات گواهی سپرده کالایی تمام سکه طرح جدید اعمال خواهد شد.
 پیش بینی بورس فردا سه شنبه 4 بهمن 1401
بورس تهران به شیوه سنتی به نماد خودرویی خیلی وابسته است و از آن به عنوان لیدر خود استفاده می‌کند، شاید این موضوع خیلی درست نباشد اما اتفاقاتی که برای نماد گروه خودرویی ؛ مخصوصا نماد خودرو رخ می‌دهد تاثیر زیادی روی بازار سرمایه داشته است.حداقل در چند سال اخیر این طور بوده است.
دومین فروش ربع سکه طلا در بورس با چه قیمتی عرضه شد؟
سخنگوی بانک مرکزی: امروز در دومین عرضه گواهی سپرده ربع سکه رفاه در بورس کالا به تعداد ۲۰ هزار قطعه ربع سکه طلا به قیمت ۷ میلیون و ۹۰ هزار تومان به فروش رفت. عرضه ربع سکه طلا در بورس کالا به منظور از بین بردن حباب سکه و تعدیل انتظارات تورمی غیر واقعی ادامه می‌یابد.
بورس ۳۶ هزار واحد صعود کرد
شاخص کل بورس امروز با ۳۶ هزار و ۹۶۰ واحد افزایش تا رقم یک میلیون و ۶۸۰ هزار واحد صعود کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با ۱۵۲۶ واحد صعود رقم ۵۲۰ هزار و ۳۳۲ واحد را ثبت کرد.
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 21 دی ماه 1401
نگاهی به روند معاملات در بورس امروز، نشان می‌دهد که برخی صنایع از تقاضای بهتری برخوردارند و برخی همچون روزهای قبل، توجهی را به خود جلب نمی‌کنند که این موضوع دوگانگی خاصی را در روند گروه‌های کوچک و بزرگ بازار ایجاد کرده است. همانطور که در بازدهی شاخص کل و هم‌وزن نیز مشاهده می‌شود، گروه‌های کوچکتر بازار از استقبال بهتری برخوردارند که این موضوع را می‌توان از چند منظر مورد بررسی قرار داد که می‌توان نتیجه آن را در صورت‌های مالی ۹ ماهه شرکت‌ها که تا انتهای دی ماه منتشر می‌شود، مشاهده کرد.
عرضه ۵ هزار خودرو دنا پلاس در بورس یکشنبه آینده + قیمت پایه
تعداد ۵ هزار دستگاه خودرو دنا پلاس دستی سفید یکشنبه آینده(۲۵ دی) در بورس کالا عرضه می شود.
 پیش ‌بینی بورس فردا 18 دی 1401
با توجه به نکات ذکر شده در بالا، انتظار می‌رود که بورس فردا نیز به روند صعودی امروز ادامه دهد و شرایط مشابهی را طی کند. بنابراین می‌توان پیش‌بینی کرد که صنایع و سهام کوچک عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارند و شاهد روند بهتری برای شاخص هم‌وزن باشیم.
شاخص بورس ۱۲ هزار واحد افت کرد
بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 6میلیارد و 4میلیون ورقه به‌ارزش 5هزار و 75میلیارد تومان در 297هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 161واحد افت کرد و در ارتفاع 20هزار و 215واحد قرار گرفت.
پیش بینی بورس فردا 14 دی 1401
ارزش معاملات در بازار امروز حوالی 9 هزار و 200 میلیارد تومانی می شد و ارزش بازار بورس تهران نیز در همان محدوده 5 هزار و 889 همتی در حال نوسان است. بازار بورس تهران نیمه اول معاملات امروز را خوب و مثبت آغاز کرد. اما در نهایت و در یک ساعت پایانی شاخص کل با افت همراه شد به طوری که شاخص از رشد 9 هزار واحدی به افت هزار واحدی رسید. بورس همچنان در رفت و برگشت های مثبت و منفی شدن قرار دارد. اوضاعی که همچنان به کام نوسان گیران تمام می‌شود.
پیش‌ بینی بورس فردا ۱۳ دی ۱۴۰۱
به طور کلی پیش‌بینی می‌شود که بورس فردا به مسیر صعودی خود ادامه دهد اما به دلیل مقاومت‌های پیش رو که در بالاتر ذکر شد، احتمالا شاهد عرضه‌های بیشتری نسبت به روز جاری باشیم تا یک بازار متعادل و مثبت را مشاهده کنیم.
پیش بینی بورس فردا 12 دی 1401
شاخص بورس تهران در جریان معاملات امروز در ادامه ریزش دیروز، با افت بیش از 26 هزار واحدی همراه شد تا شاخص به رقم یک میلیون 564 هزار واحدی برسد. همچنین شاخص هم وزن نیز با افت 4 هزار و 631 واحد کار را تمام کرد تا رنگ نقشه بازار سهام همچنان سرخ رنگ باشد.
پیش ‌بینی بورس فردا ۱۱ دی ۱۴۰۱
بنابراین با توجه به نکات ذکر شده، پیش بینی می‌شود که بورس فردا نیز با برتری عرضه‌ها نسبت به تقاضا همراه باشد اما شاهد شدت کمتری خواهیم بود تا به مرور شوک وارد شده به بازار تخلیه شده و مسیر متعادل صعودی در پیش گرفته شود.
چگونه سود سپرده بانکی خود را افزایش دهیم ؟
چطور بیشترین سود را از سپرده بانکی خود از بانک ها دریافت کنیم ؟ کدام نوع سپرده و کدام بانک بیشترین سود را به سپرده ما پرداخت می کند؟ روش های مختلف سرمایه گذاری در بانک ها و صندوق های سرمایه گذاری کدام است؟
نگران جاماندن از رشد شاخص کل بورس نباشید
در نیمه دوم بازار شاهد ریختن صف‌های برخی از شرکت‌ها بودیم و در عین حال برخی دیگر از شرکت‌ها با حفظ صف‌های خود بازار را به اتمام رساندند که بیشتر شرکت‌هایی که صف خود را حفظ کرده بودند صنایع دلاری و برعکس آن شرکت‌های که در نیمه دوم کمی با عرضه مواجه شدند صنایعی بودند که اصطلاحاً ریالی محور بودند.
سرمایه‌گذاری صندوق‌ها در سهام تا سقف ۲۵ درصد مجاز شد
صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت می توانند حداکثر 25 درصد از ارزش کل دارایی های صندوق را به سرمایه گذاری در " سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته‌شده در بورس یا بازار اول و دوم فرابورس، گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده در بورس و واحدهای سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری" اختصاص دهند.
پیش‌ بینی بورس فردا چهارشنبه ۷ دی ۱۴۰۱
صعود بدون توقف دلار در بالای کانال ۴۰ هزار تومانی در این روزها به مهم‌ترین و اصلی‌ترین محرک این روزهای بورس تهران تبدیل شده است و هرگونه نوسان در آن، به روند روزانه بازار سهام نیز جهت می‌دهد. حال که نرخ این ارز به حوالی ۴۲ هزار تومان رسیده است، به نظر می‌رسد که فعلا می‌توانیم به روند صعودی بورس طی روزهای آینده نیز امیدوار باشیم. حال با بررسی عوامل مختلف که سهم بزرگی از آن به دلار باز می‌گردد، به بررسی بورس فردا خواهیم پرداخت.
اطلاعیه مهم بورس کالا در خصوص نرخ ارز محاسباتی
شرکت بورس کالای ایران در خصوص نرخ ارز محاسباتی در قیمت پایه محصولات ابلاغیه ای منتشر کرد.
بورس‌های جهانی ۱۵ درصد افت کردند
اکونومیست برای سنجش این تفاوت‌ها پنج شاخص اقتصادی و مالی ۳۴ کشور توسعه یافته را تدوین کرده است. این پنج شاخص، تولید ناخالص داخلی، تورم، دامنه تورم، عملکرد بازار سرمایه و بدهی دولت هستند. ما (اکونومیست) هر اقتصاد را بر اساس عملکردشان در هر معیار رتبه‌بندی کردیم و یک امتیاز کلی ایجاد کردیم. جدول زیر رتبه‌ها و نتایج غیرمنتظره‌ای را نشان می‌دهد.
پیش‌ بینی بورس فردا ۳۰ آذر ۱۴۰۱
بازار امروز تا ساعت پایانی شاهد تغییر و تحول خاصی نبود و به جز برخی تک سهم‌ها، اکثر بازار در محدوده منفی یا صفر تابلو در حال معامله بود. اما همانطور که در تصاویر زیر پیداست، از حوالی ساعت ۱۱ و ۱۲، روند تقاضا قدرت گرفت و توانست رنگ سبز بیشتری را بر تابلوی معاملات ایجاد کند. این اتفاق که بیشتر در گروه خودرویی رخ داد، دو دلیل عمده دارد که یکی از آن تکذیب قطعی عدم موافقت مجلس شورای اسلامی با عرضه خودرو در بورس کالا بود و از سمتی نیز چشم‌انداز احتمال شروع دوباره مذاکرات هسته‌ای، تاثیر خود را بر گروه
بورس نزولی شد
شاخص کل بورس امروز با ۸۸۱۳ واحد نزول تا رقم یک میلیون و ۴۹۲ هزار واحد کاهش یافت. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۹۰۶ واحد کاهش یافت و در رقم ۴۴۲ هزار و ۳۹۸ واحد ایستاد.
نوسانی شدن بورس
شاخص کل بورس امروز با ۶۷۵ واحد افزایش در رقک یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد ایستاد. این درحالی است که شاخص کل با معیار هم‌وزن ۶۵۶ واحد کاهش یافت و رقک ۴۴۳ هزار و ۳۰۵ واحد را ثبت کرد. در این بازار ۴۹۴ هزار معامله به ارزش ۵۷ هزار و ۸۳۴ میلیارد ریال انجام شد
 پیش بینی بورس فردا 27 آذر 1401 / تأثیرگذاران منفی بازار سهام امروز
نزول امروز می‌تواند دو دولی را در افراد مردد ایجاد کند که آیا بازار فردا تصمیم به اصلاح دارد یا فرصت خرید است که برای نمادها ایجاد شده است. به همین خاطر است که همیشه در بازار هم خریدار وجود دارد با دلایل خود، و هم فروشنده وجود دارد آن هم با دلایل خود.
صندوق‌ها به افشای تعداد و قیمت سهام خریداری شده در عرضه‌های اولیه ملزم شدند
ورس باید تعداد و قیمت سهام تخصیص داده شده به سرمایه‌گذاران واجد شرایط را به تفکیک مشخصات هر سرمایه‌گذار واجد شرایطی که در عرضه اولیه شرکت کرده است، در روز عرضه اولیه افشا کند. " همچنین " بورس می‌تواند با توجه به حجم و ارزش کل عرضه اولیه یک یا ترکیبی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت، در سهام و مختلط را به‌عنوان سرمایه‌گذار واجد شرایط تعیین کند.
پیش‌ بینی بورس فردا ۲۳ آذر ۱۴۰۱
نگاهی به روند گروه و سهام مختلف در بازار امروز، به خوبی نشان می‌دهد که تقاضا به میزان خوبی در گروه‌های بزرگ در جریان بود و نمادهای شاخص‌ساز توانستند حتی تا صف خرید نیز افزایش یابند. افزایش بیشتر شاخص کل نسبت به شاخص هم‌وزن نیز تاییدی بر این موضوع است. در بورس امروز، گروه‌های ریالی همچون خودرویی‌ها و بانکی‌ها، برخلاف دلاری‌ها، از تقاضای کمتری برخوردار بودند و از اواسط معاملات شاهد افزایش عرضه در آن‌ها بودیم که البته قدرت بالایی نداشت. بدین ترتیب پیش‌بینی می‌شود که فردا نیز شاهد معاملات مشابهی با
پیش بینی بورس فردا 22 آذر 1401 /حرکت پول از خودرویی ها به سوی بانکی ها
امروز شاخص در نیمه اول بازار توانست با رشد خوبی، بیش از 16 هزار واحد رشد داشته باشد. اما در نیمه دوم بازار این سرعت رشد با کاهش روبه‌رو شد و در نهایت در نیمه دوم تنها 5 هزار واحد دیگر رشد کرد.
 آخر آذر، زمان جدید واریز سود سهام عدالت اعلام شد
سود امسال سهام عدالت بیش از 2 برابر سود پرداختی سال گذشته است. بر همین اساس شورای عالی بورس تصمیم گرفت سود را در دو مرحله پرداخت کند که مرحله اول تا پایان آذر ماه و مرحله دوم پایان اسفند ماه خواهد بود.‌
بورس جان گرفت /شاخص، سنگرها را احیا کرد
امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 191 هزار و 835 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 185 هزار و 31 میلیارد تومان بود که 96 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.   امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش 24 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 4 هزار و 590 میلیارد تومان رسید. 
پیش بینی بورس فردا 21 آذر 1401 / افت شاخص کل در روزهای آتی
شاخص بورس تهران در جریان معاملات امروز خود با رشد 5 هزار و 600 واحد همراه شد که این را باید مدیون گروه‌های فرآورده‌های نفتی (پالایشی‌ها) و بانکی باشد.
بازگشت شاخص بورس به مدار صعود با ۵ هزار واحد رشد
امروز در معاملات بورس تهران، بیش از هفت میلیارد و ۱۲۶ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۹ هزار و ۱۳۸ میلیارد ریال معامله شد.
پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱
بانک اول - پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱ به چه صورت خواهد بود؟
پیش‌بینی بورس فردا21تیر
بانک اول - بورس امروز مانند شنبه کاهش ۱۰ هزار واحدی را تجربه کرد و در کانال ۱٫۴ میلیونی باقی ماند، با این حال کارشناسان عقیده دارند که بازار سرمایه در بلند مدت صعودی می‌شود.
پرداخت سود سهام سال ۱۴۰۰ بانک کارآفرین
بانک اول - بانک کارآفرین سود سهام سهامداران حقیقی و حقوقی خود را پرداخت می کند.
سهامداران وبملت بخوانند / سود سهامداران واریز شده است؟
بانک اول - شرکت بانک ملت پیرو اخبار منتشر شده در پایگاه خبری پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی بانک مبنی بر واریز سود سهام سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۰ شفاف سازی نمود. سود سهامداران واریز شده است؟
سود سنواتی سهامداران بانک کارآفرین با سجام پرداخت شد
بانک اول - سود سنواتی سهامدارن بانک کارآفرین که در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت کرده اند، به حساب بانکی اعلام شده واریز شد.
خودروئی ها و بانک‌ها همچنان پیشرو در بازار سهام
بانک اول - بازار سهام امروز همزمان با بازگشائی شستا شاهد پیشرو شدن گروه خودرو و بانک ها بود هر چند که در دقایق پایانی بازار امروز صف خرید اغلب نماد ها واگذار و یا با ریزش مواجه شد.