شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

بیمه

بخشودگی بیمه شخص ثالث از ۱۵ تا ۱۹ بهمن ابلاغ شد
قائم مقام بیمه مرکزی گفت: بخشودگی جرایم بند ب ماده ۲۴ قانون بیمه شخص ثالث از تاریخ ۱۵ بهمن تا پایان روز ۱۹ اسفند صرفا با خرید یکساله بیمه نامه ابلاغ شد.
این افراد بیمه رایگان می شوند
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ گفت: در سال آینده افراد فاقد بیمه پایه تحت پوشش بیمه رایگان قرار می گیرند
نرخ بیمه اختیاری چقدر است ؟ پاسخ به پرسش‌ها درباره مقررات و خدمات بیمه اختیاری
بیمه اختیاری امکانی ویژه برای کسانی است که بعد از یک دوره اشتغال و بیمه‌پردازی، در حال حاضر تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند و تمایل دارند سوابق بیمه‌پردازی خود را تا رسیدن به سن برخورداری از خدمات بلندمدت تأمین‌اجتماعی ادامه دهند.
بیمه کارگران ساختمانی تعیین تکلیف شد /چه کسانی  از پرداخت حق بیمه معاف شدند؟
نمایندگان در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا با اصلاح طرح اصلاح ماده ۵ قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی موافقت کردند.
 شرایط، و نحوه ثبت نام بیمه زنان خانه دار و دختران + لینک
زنان خانه‌دار و نیز دخترانی که در رده سنی بین 18 سال تمام تا 50 سال تمام قرار دارند، حتی بدون سابقه قبلی بیمه‌ای می‌توانند از حمایت‌های تأمین‌اجتماعی شامل بازنشستگی، ازکارافتادگی، بازماندگان و خدمات درمانی برخوردار شوند.
 ۱۶ سوال پرتکرار درباره بیمه دختران مجرد و زنان خانه‌دار
نرخ ۱۲ درصد تنها برای سابقه بازنشستگی است و حمایت دیگری ندارد به‌همین دلیل به دختران جوان و مجرد توصیه می‌شود. نرخ ۱۴ درصد با پوشش بازنشستگی و فوت به افراد متاهل توصیه می‌شود. نرخ ۱۸ درصد علاوه بر بازنشستگی و فوت، از کارافتادگی را پوشش می‌دهد
 راه های اعتراض به سوابق بیمه تامین اجتماعی
روش‌های استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی با جزئیات شامل دو دسته‌ی حضوری و غیرحضوری است. دسته‌ی حضوری شامل روش مراجعه به شعب بیمه است اما دسته‌ی غیرحضوری شامل روش‌های استفاده از سایت و اپلیکیشن است که معرفی می‌شود.
زنان خانه دار چطور خود را بیمه کنند؟ + نحوه محاسبه مبلغ و شرایط پرداخت حق بیمه زنان خانه دار
زنان خانه‌دار می‌توانند بر اساس سه نرخ ۱۲ درصد خدمات بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، نرخ ۱۴ درصد خدمات بازنشستگی و فوت (قبل و بعد از بازنشستگی) نرخ ۱۸ درصد خدمات بازنشستگی، فوت (قبل و بعد از سن بازنشستگی و ازکارافتادگی) بهره‌مند شوند.
 چگونه با بیمه کردن کالاهای پستی خسارت دریافت کنیم؟
صاحبان کالاهای پستی درصورت بروز هر مشکلی می توانند جهت دریافت خسارت احتمالی خود از بیمه استفاده کنند.
 سابقه بیمه خریدنی نیست ولی یک استثنا دارد
در قانون تامین اجتماعی برای مدت زمان پرداخت بیمه یک حداقل و حداکثر مشخص شده است. حداقل زمان پرداخت بیمه ده سال و حداکثر مدت زمان آن 30 سال است. از این رو شخصی که به مدت سی سال ماهیانه مبلغی را به بیمه داده باشد می‌تواند بعد از پایان سی سال هر ماه بازنشستگی خود را دریافت بنماید.
جزئیات شرایط احتساب سوابق خدمت سربازی/آیا امکان تقسیط حق‌بیمه وجود دارد؟
سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح جزئیات شرایط احتساب سوابق خدمت سربازی بیمه‌شدگان گفت: امکان تقسیط حق بیمه مربوطه حداکثر تا ۱۲ قسط فراهم شده است.
پاسخ به سؤالات و ابهامات در خصوص بیمه زنان «خانه‌دار»
"زنان خانه‌دار" نیز همانند سایر اقشار می‌توانند با پرداخت حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی از خدمات بازنشستگی و ... استفاده کنند و این در حالی است که زنان مجرد هم می‌توانند پدر و مادر خود را تحت پوشش این بیمه قرار بدهند.
"زنان خانه‌دار" چگونه خود را بیمه تامین اجتماعی کنند؟
زنان خانه‌دار می‌توانند بر اساس سه نرخ حق بیمه ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند؛
شرایط دریافت بیمه بیکاری
بانک اول - از آنجا که بسیاری از کسب و کار‌ها به دلیل ورشکستگی و یا تعطیلی شغل و یا کمبود درآمد مجبور به تعدیل نیرو می‌شوند، دانستن شرایط و نحوه استفاده از بیمه بیکاری می‌تواند برای خیلی از کارگران که در این گیرودار، شغل خود را از دست می‌دهند راهگشا باشد.
بیمه شدن کارگر از روز اول کار الزامی است
بانک اول - نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه بیمه شدن کارگر از روز اول کار الزامی است گفت: حتی در دورانی که کارفرما مدت زمان آزمایشی برای آغاز کار را در نظر می گیرد، کارگر باید حقوق و مزایا و بیمه داشته باشد.
ماجرای قسط بندی بیمه شخص ثالث ایران خودرو چه بود ؟
بانک اول - خرید نقدی خودروی صفر از محصولات ایران خودرو و الزامی بودن بیمه ثالث گلایه شهروند خبرنگار ما را در پی داشت که این موضوع رسیدگی شد.
اجرای بیمه تکمیلی برای روستاییان آغاز شد
بانک اول - مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: برای بیمه تکمیلی روستاییان با برخی شرکت‌های بیمه مذاکره کردیم و به عنوان اجرای آزمایشی در سه استان روستاییان بیمه تکمیلی می‌شوند.
نحوه انتقال سوابق بیمه و بازنشستگی مشخص شد
بانک اول - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده ۴ «طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوقهای بازنشستگی» ساز و کار پرداخت وجوه حق بیمه یا کسور بازنشستگی را تعیین کردند.
جزئیات خرید بیمه خدمت سربازی /آیا می‌توان بیمه سربازی را به صورت قسطی خرید؟
بانک اول - سازمان تامین اجتماعی امکانی را فراهم کرده است تا تمام افرادی که دوران خدمت سربازی را انجام داده‌اند، با خرید بیمه سربازی خود به صورت آنلاین، مدت سربازی را به سنوات سابقه بیمه خود اضافه کنند.
 امکان پرداخت حق‌بیمه ادوار گذشته برای زنان خانه‌دار وجود دارد؟
بانک اول - مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: امکان پرداخت حق بیمه ادوار گذشته در طرح بیمه زنان خانه‌دار وجود ندارد.
خبر خوب درباره بیمه معلمان
بانک اول - وزیر آموزش و پرورش با در خصوص نیاز جامعه معلمین به بیمارستان، گفت: تأسیس بیمارستان فرهنگیان در توانایی وزارت آموزش و پروش نیست، اما در تلاش‌ها برای ارتقاء بیمه معلمان ادامه دارد.
آخرین جزئیات درباره طرح مشوق بیمه ای
بانک اول - برابر آمارها بیش از ۱۹ هزار نفر از متقاضیان کار واحد شرایط در طرح مشوق بیمه‌ای ثبت نام کرده و بیش از ۶۳۵۰ کارفرما از مزایای طرح برخوردار شدند.
 همه چیز درباره بیمه زنان سرپرست خانوار
بانک اول - مدیر امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی توضیحات مبسوطی درباره بیمه زنان سرپرست خانوار و نحوه و شرایط بازنشستگی آنان ارائه کرد.
 آیا بازپرداخت حق بیمه زنان خانه‌دار امکانپذر است؟
بانک اول - «بیمه زنان خانه‌دار» ذیل طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی، امکان دریافت مستمری بازنشستگی و ازکارافتادگی را برای زنان غیرشاغل فراهم می‌آورد، اما آیا در صورت انصراف از این طرح، امکان دریافت مبالغ پرداختی به سازمان تأمین‌ اجتماعی وجود دارد؟
بیمه چقدر از هزینه های درمان ناباروری را پرداخت می کنند؟
بانک اول - ​زوجین نابارور آرزو دارند مثل سایر زوجین که صاحب فرزند می شوند، طعم شیرین بچه دار شدن را بچشند. اما، با مشکلی به نام هزینه های درمان ناباروری مواجه می شوند.